ALL MY SINS - Pra sila - Vukov totem

ALL MY SINS - Pra sila - Vukov totem

Ak niekto sleduje pravidelne a hlavne pozorne novinky, tak koncom júla som uverejnil správu o tom, že zo Srbska príde debutový album ALL MY SINS, "Pra sila - Vukov totem". Vtedy bol vonku len prvý song "Vetrovo kolo", ktorý bol veľmi podarený. Časom vyšiel ešte jeden "Vukov totem" s absolútne fantastickým začiatkom. Keď pre nič iné, tak aspoň tento song by si mal každý fanúšik čierneho kovu vypočuť.

Kapelu tvoria dvaja ľudia, V (gitara) a Nav Cosmos (spev, basa). O bicie, gitary a zvyšok sa postarali spolupracovníci. Hudba ALL MY SINS sa skladá z troch častí. Prvá je rýchly black metal. Práve táto tvár AMS je najlepšia a najpočúvateľnejšia. Našťastie má aj najpočetnejšie zastúpenie. Druhou sú pomalšie, atmosferickejšie pasáže. V tomto ohľade AMS mierne stráca. Aspoň u mňa sa dostavujú mierne pocity zbytočnosti a prílišnej časovej náročnosti. Tieto úseky by občas mohli byť kratšie. Tretia časť albumu mi pripadá skôr otravujúco, našťastie táto ma najkratšie trvanie napr. stredná časť "Opsena" s akýmsi prazvláštnym ženským spevom pri nejakom rituáli alebo celá "Mesecu U Oko". Inštrumentálna vec s desivým (desným?) záverom.

Do hodinky hudby chýbajú niečo viac ako 4 minúty, celkovo 8 songov. Srbsky spievané texty sa venujú pohanstvu resp. slovanským veciam atď. a samozrejme vlkom, keďže toto zviera je spomínané aj v názve albumu. Kto by chcel, aspoň, približný obraz kde sa hudobne nachádza ALL MY SINS, tak niekde ako sa pohybovali naši HROMOVLAD, ANCESTRAL VOLKHVES a podobne. Občas sa pripomenú až severské blackové zoskupenia.

Zaujímavý cover ma na starosti Daniel Dorobantu, ktorý svojho času spolupracoval s legendou Negură Bunget a tie podivuhodné kostýmy má na starosti kapela a vychádzajú z pohanského sviatku "Poklade". Celkovo za mňa rozhodne zaujímavý album. V prípade, že holdujete skupinám spomínaným vyššie alebo máte radi slovanský black metal, mierne obohatený klávesmi, tak určite nebudete sklamaní! Tento rok je síce na srbské blackové nahrávky slabší a tak, s výnimkou ENDARKEN ("Tvoj je hram u srcu mom"), v podstate nemá čo ponúknuť. Preto ALL MY SINS, relatívne, bez problémov nahrali najlepší srbský blackmetalový album, ktorý sa však nestratí ani v medzinárodnej konkurencii.

8,5 / 10

Tracklist

1. Vukov totem
2. Zov iz magle
3. Vetrovo kolo
4. U mlazevima krvi
5. Opsena
6. Mesecu u oko
7. Konačna ravnodnevica (Čin prvi)
8. Konačna ravnodnevica (Čin drugi)

Zostava

V - gitara, klávesy
Nav Cosmos - spev, basa

Informácie o albume

Žáner: Black Metal

Dátum vydania: 23.09.2018

Typ: CD

Dĺžka: 55:47

Vydavateľstvo: Saturnal Records

Webová stránka: http://vukovtotem.bandcamp.com

Krajina: Srbsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-10-24 10:18:49

Prečítané: 1047x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie