ANNIHILATOR - For The Demented

ANNIHILATOR - For The Demented

Návrat ke klasice. Takové mělo být podle Jeffa Waterse nové album ANNIHILATOR. Přiznám se, že když jsem to poprvé slyšel, byl jsem skeptický. I proto, že v posledních letech kapela spíš přešlapovala na místě, než aby přišla s něčím opravdu zajímavým, výrazným a zapamatovatelným. „For the Demented“ ale dokazuje, že mistr Waters se svým tvrzením tentokrát příliš nepřestřelil.

Ne že by novinka téhle kanadské party dosáhla úrovně desek jako „Alice in Hell“, „Never, Neverland“ nebo „King of the Kill“, koneckonců to by snad ani nebylo reálné, ale rozhodně je to nejpodařenější kousek za posledních deset let.

Z „For the Demented“ je cítit nejen thrashová agrese a dravost, ale i lehkost a hravost, která na posledních albech chyběla. A některé skladby tak skutečně připomínají kousky z počátku devadesátých let, kdy byla tahle mašina na vrcholu. Ať už je to třeba rychlá a bláznivá „Twisted Lobotomy“ nebo napjatou atmosférou nasáklá „Pieces of You“ - další z reálných příběhů, které Jeff Waters převedl do hudební podoby.

I další skladby drží laťku pěkně vysoko. Třeba klasická anihilační pecka „The Demon You Know“ nebo s westernovou kytarou koketující duchařina „Phantom Asylum“. Fanoušky určitě nezklamou ani ostatní položky v tracklistu, klasicky postavené na nabroušených riffech a propracovaných kytarových sólech. I když výše zmíněné kousky v sobě přece jen mají „něco navíc“.

Po letech se tak dá s čistým svědomím říct, že investovat do téhle desky se opravdu vyplatí.

8 / 10

Tracklist

01. Twisted Lobotomy
02. One to Kill
03. For the Demented
04. Pieces of You
05. The Demon You Know
06. Phantom Asylum
07. Altering the Altar
08. The Way
09. Dark
10. Not All There

Zostava

Jeff Waters - kytara, zpěv
Aaron Homma - kytara
Rich Hinks - baskytara
Fabio Alessandrini - bicí

Informácie o albume

Žáner: Thrash Metal

Dátum vydania: 3. 11. 2017

Typ: CD

Dĺžka: 48:10

Vydavateľstvo: Silver Lining Music

Webová stránka: https://www.annihilatormetal.com/

Krajina: Kanada

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-11-19 13:56:50

Prečítané: 1677x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie