ANOREXIA NERVOSA - Redemption Process

ANOREXIA NERVOSA - Redemption Process

Nejaký úvod...nejaký úvod...nejaký úvod...nejaký úvod...žiaden úvod...žiaden úvod...žiaden úvod...nenapadá ma žiaden úvod, ako uviesť tento album, tak proste len napíšem, vitajte pri recenzii na nový album od Anorexia Nervosa s názvom "Redemption Process".

Od posledného albumu "New Obscurantis Order" utiekol už nejaký ten piatok a tak sa skupina po koncertoch (mimochodom, nezaregistroval som žiaden v okolí Slovenska) rozhodla opäť vstúpiť do štúdia Drudenhaus a nahrať svoj ďalší opus. Na svojej stránke avízovali, že tento album bude niečo nové a progresívnejšie, ale stále to bude klasická Anorexia Nervosa . K veľkým zmenám však nedošlo, ale predsa tam nejaké sú.

Ak ste počuli aspoň jeden album z black metalovej tvorby Anorexia Nervosa, tak viete, že sa jedná o extremne rýchly atmosferický black metal. Toto CD sa dá charakterizovať presne takými istým slovami, až na to, že je oveľa celistvejšie, s lepším zvukom a produkciou. Hoci maju pesničky svoju štruktúru, nemôže sa vám stať, že si poviete: „Túto pasáž som už počul v predchádzajúcej pesničke.“ Každá pieseň je osobitá a skvelá. Človeka možno trocha sklame, že je na CD len 7 songov, ale ako sa vraví, je dôležitá kvalita, nie kvantita. Najlepšie pesničky, podľa mňa, sú úvodná „The Shining“, za ňou nasledujúce „Antiferno“ a „Sister September“ a potom posledné „An Amen“ a „The Sacrament“. Tie si najviac zapamatäte pri počúvani albumu. Zvyšné dve nespadajú síce do šedého priemeru, ale nie sú také výrazné.

Ak tento album ešte nemáte, okamžite vám ho odporúčam zakúpiť. Je to akási záchranná bója v mori atmosferického black metalu. Anorexia Nervosa však z tohto mora nielen vyčnieva, ale konkuruje takým velikánom ako Cradle Of Filth, Dimmu Borgir či Emperor . Hoci v menej komerčnom štýle. Je to však super. Dúfam, že usporiadajú nejaký ten koncert poblíž/rovno na Slovensku.

10 / 10

Tracklist

1. The Shining
2. Antiferno
3. Sister September
4. Worship Manifesto
5. Codex-Veritas
6. An Amen
7. The Sacrament

Zostava

Maître Stefan Bayle - gitary
Pier Couquet - basgitara
Nilcas Vant - bicie
Neb Xort - klávesy
RMS Hreidmarr - vokály

Informácie o albume

Žáner: Extreme Atmospheric Black Metal

Dátum vydania: 11.10.2004

Typ:

Dĺžka: 45:34

Vydavateľstvo: Listenable Records

Webová stránka:

Krajina: Francúzsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2004-11-03 11:37:03

Prečítané: 2053x

Autor: Roman "Nihil" Pavluv

Roman

Názory redakcie

Chýba názor redakcie