BENIGHTED - Necrobreed

BENIGHTED - Necrobreed

Približne v tom istom čase vo februári vyšli dva albumy. Jeden s názvom "Ubiquity" a druhý s "Necrobreed". Oba prichádzajú z Francúzska a oba ponúkajú podobnú porciu hudby. Ten prvý je o niečo slabší (stojí za ním ho skupina OGARYA), takže sa budeme venovať iba tomu druhému. Avšak OGARYA vydala zatiaľ len svoj debut, takže ich treba sledovať. Potenciál tam je.

BENIGHTED sú už starí harcovníci, "Necrobreed" ich ôsmy album a za takmer 20 rokov fungovania dali jasne najavo, že s nimi treba pri každom albume rátať. Teda za predpokladu, že máte radi doslova chorobný death/grind. Ja v ich hudbe už nejaký ten čas nachádzam doslova zaľúbenie. Ich produkcia síce pri prvom vypočutí môže pôsobiť lacným dojmom, opak je pravdou. Všetko je prepracované, poskladané skvele, či už melodické (áno aj také nájdeme) alebo brutálnejšie pasáže.

Mierne pomenená zostava od predchádzajúceho "Carnivore Sublime" nahrala 12 songov trvajúcich takmer 40 minút. Zmeny nastali na poste gitary, basy a aj bicích. Mimochodom po nahratí albumu z kapely odišiel aj jeden z dvoch zakladajúcich členov a to Olivier Gabriel, nahradil ho Fabien "Fack" Desgardins. Dôjde občas aj na nejaké intrá, nie sú dlhé, takže pohoda. Vtipné je to s Arnoldom z filmu Commando: "Pamätáš, Sully, ako som Ťa sľúbil zabiť posledného?". Ako to dopadne, si vypočujte v skladbe "Leatherface". "Necrobreed" je nielen najkratšia, ale aj najzverskejšia. Táto na koncertoch musí fungovať parádne. Oficiálne video bolo spravené pre "Reptilian" a po zhliadnutí rozmýšľam, že by sa asi dosť ťažko vysvetľovalo, že Julien na psychiatrii pracuje a nie je stálym obyvateľom. Choré, naozaj choré. Avšak výborné zároveň! A presne takýto je celý album. Choro skvelý alebo skvelo chorý. Vyberte si.Nemá veľmi zmysel opisovať tento album skladbu po skladbe, ak máte BENIGHTED radi, nový album sa bude páčiť tiež. Z cesty nastolenej poslednými vecami neuhli ani o milimeter. Album vydali Season of Mist a kto si kúpi deluxe verziu, môže si vypočuť aj cover "Biotech Is Godzilla" a "Christraping Black Metal", od koho sú covery, asi písať netreba a pripočítajte si päť minút k celkovej dĺžke. Je každopádne zaujímavé počuť spracovanie BENIGHTED, pretože z pôvodných songov veľa neostalo a sú najmä oblečené do BENIGHTED kabátika. U mňa spokojnosť a death/grindoví nadšenci by mali byť spokojní tiež.

8,5 / 10

Tracklist

01. Hush Little Baby
02. Reptilian
03. Psychosilencer
04. Forgive Me Father
05. Leatherface
06. Der Doppelgaenger
07. Necrobreed
08. Monsters Make Monsters
09. Cum With Disgust
10. Versipellis
11. Reeks of Darkened Zoopsia
12. Mass Grave

Zostava

Julien Truchan - vokály
Olivier Gabriel - gitara
Emmanuel Dalle - gitara
Pierre Arnoux - basa, vokály
Romain Goulon - bicie

Informácie o albume

Žáner: Brutal Death Metal/Grindcore

Dátum vydania: 17.02.2017

Typ: CD

Dĺžka: 38:28

Vydavateľstvo: Season of Mist

Webová stránka: http://www.benighted.fr

Krajina: Francúzsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-04-04 12:12:23

Prečítané: 1426x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie