BRUCE DICKINSON - Anthology

Frontman legendárnych IRON MAIDEN, Bruce Dickinson, má za sebou dosť slušný počet sólových nahrávok, ktoré sa pohybujú od melodického hard rocku, cez progresívny metal, až po klasický maidenovský heavy metal. Proste, Bruce si často počas svojej sólovej kariéry skúsil to, čo mu v Maiden nebolo dovolené. Bruce sa nakoniec rozhodol zaspomínať a priniesť svojim fanúšikom DVD, na ktorom budú dostupné záznamy z celej sólovej kariéry. Nakoniec sa toho nazbieralo na tri disky, z čoho prvé dva sú koncerty a tretí videoklipy a dokumenty. Takže fanúšikovia Air Raid Siren majú možnosť na takmer 6 hodinovej ploche sledovať hudobný vývoj tohto fenomenálneho speváka, takisto aj vývoj jeho účesov :) ... 

Prvý disk je rozdelený na dve časti. Prvou z nich je "Dive Dive Live", ktorá vás zavedie na začiatok 90tych rokov, začiatok Brucovej sólovej kariéry a turné k jeho albumu "Tattooed Millionaire". Koncert z Los Angeles je vo videokazetovej kvalite, ale keďže sa konal v auguste 1990, pre tentokrát je to odpustiteľné. Bruce vystúpenie otváral songom z dôb Samson "Riding With the Angels", čo je skutočná raritka a ani zdaleka nie posledná. Čo takto coververzie ako "Sin City" (AC/DC), "Fog On The Tyne" (Lindisfarne), "Black Night" (Deep Purple), alebo B-strana singlu "Ballad of Mutt"... Myslím, že na tomto DVD je vôbec posledná možnosť v živote vidieť Bruca spievať tieto songy. Samozrejme nosnú časť koncertu tvorí materiál z albáča "Tattooed Millionaire" a nechýba ani Brucov song z dôb Maiden "Bring Your Daughter to the Slaughter".
Druhou časťou disku je koncert z turné k albumu "Skunkworks". Ako všetci Brucovi fanúškovia iste veľmi dobre vedia, na jeho pomery bol tento album dosť progresívny a v tomto duchu sa nesie aj tento videozáznam. Plno farieb, zvláštny strih a sekaný obraz. Iste, možno zaujímavé, ale na mňa to pôsobilo dosť rušivo. K Brucovi mi to proste nesedí. Z Maidenovských dôb sa dočkáme skladby "The Prisoner" z albumu "Number of the Beast".

Disk druhý vás vezme do legendárnej noci roku 1999 v Sao Paole, kde vzniklo Live CD "Scream for Me Brazil", samozrejme počas Chemical Wedding Tour. Zvuk je preto perfektný, no s obrazom je to už horšie, totiž jediný záznam, ktorý sa zachoval, nebol oficiálny, ale bootleg. Na bootleg je kvalita obrazu celkom dobrá, ale zas nečakajte nejaké technické zázraky. Berte tento záznam skôr ako priblíženie onej magickej noci v Brazílii. Aj zostava stojí za to: Adrian Smith, Roy Z... a takisto aj setlist, ktorý je zložený prakticky z najväčších hitov z celej vtedajšej Brucovej tvorby.

Disk tretí a posledný obsahuje všetky Dickinsonove videoklipy od "All The Young Dudes" do "Abduction", vďaka bohu za ne, pretože niektoré boli relatívne ťažko zohnateľné. Ďalej vám tretí disk ponúkne rozhovor s Dickinsonom o jeho poslednom albume "Tyranny of Souls" a na záver zlatý klinec programu, Brucov prvý videoklip ešte z čias SAMSON, nazvaný "Biceps of Steel", čo je svojská adaptácia príbehu Samsona a Dalily, video k dvom songom "Hard Times" a "Vice Versa". Skutočná perla pre oddaných fans!

Kto od tohto DVD čaká nejakú úžasnú vizuálnu show, doporučila by som radšej kúpu nejakého DVD IRON MAIDEN. Ale pre fanúškov Bruca Dickinsona bude toto DVD neoceniteľné, podobne ako The History of Iron Maiden. Za cenu jedného DVD dostanete 3 disky plné skutočných raritiek. Všetko zásadné z Dickinsonovej kariéry na jednej kope.

8 / 10

Tracklist

Disk 1:

"Dive Dive Live":
Riding With The Angels
Born In 58
Lickin’ The Gun
Gypsy Road
Dive! Dive! Dive!
Drum Solo
Zulu Lulu
The Ballad Of Mutt
Son Of A Gun
Hell On Wheels
All The Young Dudes
Tattooed Millionaire
No Lies
Fog On The Tyne
Winds Of Change
Sin City
Bring Your Daughter To The Slaughter
Black Night

"Skunkworks Live":
Space Race
Back From The Edge
Tattooed Millionaire
Inertia
Faith
Meltdown
I Will Not Accept The Truth
Laughing In The Hiding Bush
Tears Of The Dragon
God’s Not Coming Back
Dreamstate
The Prisoner

Disk 2:

"Scream For Me Brazil":
King In Crimson
Gates of Urizen
Killing Floor
Book Of Thel
Tears Of The Dragon
Laughing In The Hiding Bush
Accident Of Birth
The Tower
Darkside Of Aquarius
The Road To Hell


Disk 3:

Promotional Videos: Tattooed Millionaire, All The Young Dudes, Dive! Dive! Dive!, Born In 58, Tears Of The Dragon, Shoot All The Clowns, Back From The Edge, Inertia, Accident Of Birth, Road To Hell, Man Of Sorrows, Killing Floor, The Tower, Abduction
"Tyranny Of Souls" Interview
"Biceps Of Steel"

Zostava

Bruce Dickinson - spev
Adrian Smith, Janick Gers, Roy Z Ramirez, Alex Dickson - gitary
Eddie Casillas, Chris Dale, Andy Carr - basa
Fabio DelRio, Alessandro "Alex" Elena, Dickie Fliszar, Dave Ingraham - bicie

Informácie o albume

Žáner: Heavy Metal

Dátum vydania: 19.06.2006

Typ:

Dĺžka: 330:59

Vydavateľstvo: Sanctuary Visual Entertainment

Webová stránka:

Krajina: Veľká Británia

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2006-07-01 00:26:32

Prečítané: 1331x

Autor: Adela Melová

Adela Melová

Názory redakcie

Chýba názor redakcie