CARNIVAL IN COAL - Collection Prestige

Nemáte absolutně žádnou představu o tom, jak by znělo metalové album nahrané chovanci psychiatrické léčebny? Chcete slyšet hudbu rozličných žánrů, včetně těch, jež jsou vám samotným velmi nesympatické? Hledáte pořádnou metalovou rubanici? Nebo snad něco neobvyklého? Pakliže jste alespoň na jednu otázku odpověděli kladně, mohli by být CARNIVAL IN COAL tipem pro vás…

Tohle francouzské duo míchá všechno se vším způsobem, jaký jinde neuslyšíte. Velice umně…a také velmi úsměvně. Zde bych mohl s recenzí skončit, poněvadž dle mého názoru vystihují předchozí dvě věty muziku CiC naprosto dokonale (a pakliže bych opravdu skončil, jistě by to šlo ruku v ruce s naprosto šíleným vyjadřovacím projevem kapely). Ale budiž, pokusím se ještě chvíli pokračovat… Vůbec se nejedná o žádný nestrukturovaný maglajz, jak by mohlo z předchozího tvrzení vyplývat. Přestože muziku tvoří pouze dva lidé (či snad jen jeden, protože u Arnova jména je uvedeno pouze „vocals“) s občasnou výpomocí nějakého toho hosta, mají pánové Arno a Axel nápadů přehršel (kromě toho se oba angažují i jinde). Základem všeho je metal nejrůznějších žánrů a podob, takže na své si přijdou vyznavači libovolného stylu, kteří jsou otevřeni i něčemu jinému. Skutečně, kapela přechází přes rychlé sypanice, black/deathový nášup, heavík…až úplně někam jinam (čemuž odpovídá i vokálová všehochuť). Kapely známé z francouzské scény se vyznačují jistou zvláštností – dělají všechno aspoň trochu jiným způsobem, než zbytek světa a CARNIVAL IN COAL v tomto ohledu pochopitelně nejsou žádnou výjimkou. Na desce se tak objeví nějaký ten popík, funky, trocha diska, ždibec elektroniky…k tomu samozřejmě řádně ulítlá textová složka ( CiC si neberou servítky a dělají si legraci opravdu ze všeho a ze všech – přes klišovité heavy metalové texty, drsné black metalisty, notorické stahovače mp3, až po sexuální trable, atd). Celé je to jedna ohromná, veselá party. Ale co to? Zase změna a metalový klepec. Přitom se nejedná o žádné násilné stylové převraty, všechno působí neskutečně přirozeným způsobem (pakliže budou někde smazány žánrové hranice, bude to pravděpodobně vypadat nějak takto).

CARNIVAL IN COAL by se snad dali z jistého úhlu pohledu přirovnat k jiným vtipálkům, ZIMMER´S HOLE, avšak na rozdíl od nich jdou ještě mnohém dál do extrému (ve všech směrech). Ale abych jenom nechválil – mám takový pocit, že se nám dvojice Francouzů již trochu začíná opakovat. Pakliže znáte předchozí nahrávky (pokud ne, tak bych je také doporučil), tak můžete tušit, jak „Collection Prestige“ zní. Ale co už…já si nemůžu pomoct, ale mě to pořád hrozně baví :)

8 / 10

Tracklist

01. Party At Your House
02. Fuckable
03. Satanic Disaster
04. Right Click...Save As...
05. Cartilage Holocaust
06. The Lady And The Dormant Sponge
07. Delivery Day
08. Ohlala
09. Living In The Plastic Age (Buggles cover)
10. D.O.A. (Drunk Once Again)
11. Promenade

Zostava

Arno Strobl - zpěv
Axel Wursthorn - všechny nástroje

Informácie o albume

Žáner: Avantgarde Metal

Dátum vydania: 27.06.2006

Typ:

Dĺžka: 46:14

Vydavateľstvo: Earache Records

Webová stránka:

Krajina: Francúzsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2006-07-13 23:09:22

Prečítané: 1047x

Autor: Jakub "Deadmann" Blažek

Jakub

Názory redakcie

Chýba názor redakcie