CUT UP - Wherever They May Rot

CUT UP - Wherever They May Rot

VOMITORY. Táto skupina bude určite najmenovanejšou pri recenziách a pokecoch o CUT UP. Prečo? Nielen preto, že hudba CU je veľmi podobná tomuto, už rozpadnutému, zoskupeniu ale dôvodom je aj to, že až traja členovia sa buď mihli (Anders Bertilsson) alebo priamo tvorili kostru VOMITORY (Tobias "Tobben" Gustafsson a Erik Rundqvist).

Debut CU vyšiel pred dvoma rokmi a ak porovnáme tieto dve nahrávky, v podstate nenájdeme rozdiel. Čiže death metal, niečo na pomedzí klasickej švédskej melodickej školy s prímesou Ameriky. Priznám sa, že aj na istú monotónnosť sa mi nový album naozaj páči. Je to našlapané od začiatku do konca a až na mierne oddychovejšie pasáže je to jazda. Tieto pomalšie okamihy sú práve menším kameňom úrazu, pretože vyznievajú dosť obyčajne.

Takmer 40 minút, celkovo 11 songov a začíname pekne zostra, "From Ear To Ear" a "Necrophagic Madness" za ani nie päť minút celkovo neobsahujú pomalšiu pasáž. Oživením je, keď Eric a Andreas (Björte) spievajú naraz, kľudne by sa to dalo využiť aj častejšie. Štvorka "Wherever They May Rot" je práve mierne pomalšia a tu proste tomu niečo chýba. V polovici songu sa ale všetko vráti do rýchlejších koľají a je všetko opäť v poriadku. Naozaj hudba CU vynikne najmä keď Tobias "Tobben" Gustafsson, za bicími "neoddychuje".

Nezmenená štvorica pánov teda nahrala veľmi podmanivé pokračovanie debutu "Forensic Nightmares". Pokračuje sa v odkaze zanechanom po VOMITORY, s naozaj malými úpravami a preto aj fandovia rozpadnutej kapelky si tiež pochutnajú na novinke z dielne CUT UP. Nie je žiadnym prekvapením, že "Wherever They May Rot" vydali opať Metal Blade (ako aj debut a takmer všetky veci od VOMITORY).

Od nového albumu CUT UP teda naozaj nečakajte objavovanie neprebádaných hudobných zákutí. Nájdete tu len poctivý death metal, ktorý títo pani hrať naozaj vedia. Pre fanúšikov VOMITORY povinná jazda, pre ľudí čo majú radi death metal vlastne tiež. Ten zvyšok tak či onak bude túto nahrávku ignorovať.

Nuž a ak vydržíte do 21.10.2017 a dostavíte sa do kultúrneho domu v Beluši, tak si CUT UP budete môcť vychutnať aj naživo. Hor sa teda k mape, že kde vlastne tá Beluša je, že? :) Kúsok od Púchova, Považskej Bystrice atď.

7,5 / 10

Tracklist

1. From Ear to Ear
2. Necrophagic Madness
3. Behead the Dead
4. Wherever They May Rot
5. Vermin Funeral
6. By Hatred Bound
7. Psychosurgery
8. In the Aftermath
9. Master Dissector
10. Cranium Crusher
11. Raped by the Blade

Zostava

Erik Rundqvist - basa, spev
Tobias "Tobben" Gustafsson - bicie
Anders Bertilsson - gitara
Björte - gitara, spev

Informácie o albume

Žáner: Death Metal

Dátum vydania: 24.03.2017

Typ: CD

Dĺžka: 38:16

Vydavateľstvo: Metal Blade Records

Webová stránka: http://www.cutupofficial.com/

Krajina: Švédsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-04-06 22:23:07

Prečítané: 1319x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie