Daron MALAKIAN and SCARS ON BROADWAY - Dictator

Daron MALAKIAN and SCARS ON BROADWAY - Dictator

Od poslední desky SYSTEM OF A DOWN uplynulo už skoro 15 let a zatím nic nenasvědčuje tomu, že bychom se v nejbližší době dočkali nového přírůstku. Pokud tedy nepočítáme vydání skladeb, které pánové původně odložili stranou. Práce na nové desce totiž brzdí spory ohledně jejího směřování a je otázka, jestli se je kapele podaří překonat. A zda k tomu její členové mají vůbec vůli…

Přesto fanoušci téhle americké party dostali v minulých letech alespoň jednu pozitivní zprávu. V roce 2018 totiž Daron Malakian oživil svůj projekt SCARS ON BROADWAY a naservíroval příznivcům rovný tucet nových kousků. I když nových není docela přesné slovo. Skladby totiž vznikaly od roku 2010. Původní plán přitom byl, že minimálně některé z nich skončí na novém albu SOAD.
Jenže to se nestalo. A tak se v červenci 2018 do světa rozběhla placka „Dictator“ vydaná pod hlavičkou Daron MALAKIAN and SCARS ON BROADWAY. Tedy nástupce projektu SCARS ON BROADWAY.

Jak už jsem zmínil, deska nabízí 12 skladeb, včetně cover verzí songů „Assimilate“ od SKINNY PUPPY a „Gie Mou“ od STAMATISe KOKOTASe, které nezapřou typické prvky tvorby SYSTEM OF A DOWN. Tedy vypjaté a agresivní vokály proplétající se s procítěným lehkým zpěvem, jemné hudební pasáže střídané těmi ostřejšími a osobitou melodiku odkazující na arménský původ autora. Typické je i Daronovo frázování. S kulometným vokálem Serje Tankiana se sice nedá srovnat, ale o to Daron neusiluje (a neusiloval ani na albech SYSTEM OF A DOWN). Jeho kořeny jsou z něj však jasně patrné.

Nemusíte se přitom bát žádných přílišných složitostí. „Dictator“ staví spíš na přímočarosti a nepříliš komplikovaných rytmech. Občas možná až trochu moc. I sound podstatně zjemnil a se svou krystalickou průzračností se hodí spíš k rocku. Skladbami se přitom prolíná mnoho žánrů. Od arménských folkových motivů přes popově chytlavé melodie až po tvrdé metalové pasáže. Podobně jako na posledních albech SOAD. Fanoušci dvojice hypnotických desek z roku 2005 tak určitě nebudou zklamaní.
Mimochodem z českého pohledu nabízí tohle uskupení jednu zajímavost. Po nahrávání téhle desky, které obstaral Daron Malakian sám, se do kapely na pozici bubeníka připojil Roman Lomtadze - bývalý bicmen ČECHOMORu nebo ARAKAINu.

8 / 10

Tracklist

01. Lives
02. Angry Guru
03. Dictator
04. Fuck and Kill
05. Guns Are Loaded
06. Never Forget
07. Talkin’ Shit
08. Till the End
09. We Won’t Obey
10. Sickening Wars
11. Gie Mou “My Son” (Stamatis Kokotas cover)
12. Assimilate (Skinny Puppy cover)

Zostava

Daron Malakian - všechny nástroje a zpěvy

Informácie o albume

Žáner: Alternative Rock/Metal

Dátum vydania: 20.07.2018

Typ: CD, LP

Dĺžka: 44:05

Vydavateľstvo: Scarred for Life

Webová stránka: http://www.scarsonbroadway.com

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2019-12-29 16:00:01

Prečítané: 738x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie