DEMONIC RESURRECTION - Dashavatar

DEMONIC RESURRECTION - Dashavatar

Boh nie je nič iné, ako ľudský výklad toho, čomu nemôžeme rozumieť. Táto vízia je rovnako zlá ako človek samotný. Boh nie je ani láskavý ani benevolentný, je bezcitný a krutý, ako človek.
Človek premenil mýty na uctievanie a vytvoril náboženstvo ako nástroj na zotročenie más. Dokonca aj v príbehoch bohovia často používajú lesť a zradu na dosiahnutie víťazstva. Koniec koncov, oni sú len odrazom človeka v jeho najlepšej a najhoršej forme. Človek stvoril démonov, človek stvoril bohov.

Takto začína novinka od DEMONIC RESURRECTION. Ak ste si pomysleli, že "no jasné, zase nejaké rúhanie zo Švédska, Nórska alebo Ameriky". Nie. Z Indie! Tento rok ma z tejto krajiny zaujala už kapelka ENTITY OF HATE, avšak vydali zatiaľ len jedno EP, možno niekedy v budúcnosti sa na nich pozrieme, za predpokladu, že vydajú plnohodnotný album. Ak ale máte radi skupiny podobné CHILDREN OF BODOM, smelo do toho. Ok, naspäť k DEMONIC RESURRECTION. Štyria páni, z tejto druhej krajiny v počte obyvateľov na svete, vydali už piaty album a fungujú 17 rokov. Na novinke im pomáhali aj iní hudobníci, mená asi nemá ani zmysel písať. Skôr spomeniem nástroje. Sitar určite každý videl a najmä počul, taká "väčšia gitara". Tabla, čo je niečo podobné ako bongá a flauta. Plus dvaja speváci, resp. jedna žena a chlapisko.

Melodický death metal s exotickými prvkami (menovanými vyššie) a blackovou príchuťou, takto by sa dala opísať hudba DR. Chalani ovládajú svoje nástroje majstrovsky a plus skvelá práca spevákov. Občas zaznejú aj klávesy, prípadne iné, troška elektronické odbočky - ako začiatok "Narasimha - The Man-Lion". Celkovo 10 songov, pričom každý je venovaný inej inkarnácií tzv. avatáru bohu Višnu. Ja sa osobne strácam, takže to nechám na samoštúdium. Len dodám, že ich bolo samozrejme presne desať a niektoré z nich sú známe aj pre našinca (Buddha, Krishna) a iné pomerne neznáme. Ak sa chcete dozvedieť niečo týmto smerom a Milionár z chatrče nestačil, toto by mohlo pomôcť, jedna z otázok bola práve o siedmom avatárovi Rama. Ako zaujímavosť len dodám, že posledný je Kalki, ktorý má podobu mladého muža na bielom koni. Tento príde ukončiť súčasnú dobu temna, ničenia a neprávostí a nastolí zlatú dobu (Satya Yuga). Na to sa teším, aj keď odhadovaná dĺžka ľudského života v tomto období by mala byť 4000 rokov, tak snáď sa medzičasom slovenské zdravotníctvo zlepší :) Do hodinky hudby chýbajú štyri minúty.

Novinka je plná melódií, nápadov, zvratov ale aj rýchlosti. Jedna myšlienka strieda druhú v rýchlom tempe a veľa krát sa motív objavuje iba raz, čo je niekedy trošku škoda. Hudba DR je veľmi chytľavá a melodická, avšak niektoré výborné momenty by som si pokojne zopakoval aj viackrát. Skvelá práca spevákov, ktorých dopĺňajú externisti. Občas sa pristihnem pri tom, že doprovodný spev Ashwina Shriyana je mierne falošný, ale vlastne tam pasuje a asi to bol aj zámer ("Varaha - The Boar" alebo najmä "Vamana - The Dwarf"). Tak či onak medzičasom skupinu opustil. Ak radi objavujete kvalitnú, ale stále exotickú a taktiež originálnu hudbu, tak toto je jeden z tipov. Jediný predpoklad je ten, že máte radi melodickejší death/black metal. Odmenou vám bude porcia výbornej hudby, kde si chytľavé pasáže určite budete spievať spolu so spevákmi.

Zohnať sa album dá klasicky na bandcampe v digitálnej podobe a tiež sa chystá vydanie CD s textami atď.

Man made demons, man made gods.

8,5 / 10

Tracklist

1. Matsya - The Fish
2. Kurma - The Tortoise
3. Varaha - The Boar
4. Vamana - The Dwarf
5. Narasimha - The Man-Lion
6. Parashurama - The Axe Wielder
7. Rama - The Prince
8. Krishna - The Cowherd
9. Buddha - The Teacher
10. Kalki - The Destroyer of Filth

Zostava

The Demonstealer - spev, gitara, klávesy
Virendra Kaith - bicie
Ashwin Shriyan - basa, spev
Nishith Hegde - gitara

Informácie o albume

Žáner: death/black metal

Dátum vydania: 15.03.2017

Typ: Digital

Dĺžka: 56:00

Vydavateľstvo: samovydanie

Webová stránka: https://demonicresurrection.bandcamp.com/

Krajina: India

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-03-20 09:51:19

Prečítané: 1334x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie