DIABLO SWING ORCHESTRA - Pacifisticuffs

DIABLO SWING ORCHESTRA - Pacifisticuffs

Co říct o albu "Pacifisticuffs" od DIABLO SWING ORCHESTRA? - Je uhozeně boží! Zatančíte si v rytmu rock and rollu, vášnivého tanga, swingu, diska a na chvíli si oddechnete u smutečních tónů hodících se k ukládání mrtvého do země. Jednoduše se připravte na to, že vám rozšíří obzory: během písně "Karma Bonfire" si to vesele prosvištíte umpalumpovou vesnicí. Pokud by to byla jejich první deska, vyletěla by v mém hodnocení hodně vysoko. Ale…

Oproti jejich starším nahrávkám "The Butcher's Ballroom" (2006) nebo o tři roky mladší "Sing Along Songs for the Damned & Delirious" (2009) , které vám hned na začátku ustřelily hlavu, tady není až takový tah na bránu. Je to tím, že se rozjel divoký nekontrolovatelný cirkus na kolečkách. S rockem natož metalem se to nepotkalo ani ve dveřích. Hodně skáčou od jednoho žánru k druhému. Pokud je pro vás avantgardní styl jednou velkou neznámou a není nečím, na čem by jste ujížděli dennodenně, pusťte si raději jejich ranější tvorbu.

Pro zpěvačku Kristin Evegård je to s DIABLO SWING ORCHESTRA první studiový počin od doby, co je v roce 2014 opustila z profesních důvodů AnnLouice Lögdlund. Zbytek skupiny jsou už ostřílení hráči.  Kristen se jako nástupkyně operní divy možná jeví jako něžný kvítek a někdy jim také je. Já oceňuji její práci s hlasem a postupnou gradaci v písních.

Nejvíce mi v paměti utkvěla skladba "Lady Clandestine Chainbreaker". Tváří se jak vystřižená ze starší francouzské komedie: romantika, vášeň a trochu dramatu k tomu.
Jistě, celá jejich tvorba je jeden velký experiment. "Pacifisticuffs" není špatná nahrávka, ale nevyvolává ve mně takové emoce a nadšení, jaké ve mně budily jejich starší desky. Za poslech nicméně stojí a svoji šanci by dostat měla.

7 / 10

Tracklist

01. Knucklehugs (Arm Yourself with Love)
02. The Age of Vulture Culture
03. Superhero Jagganath
04. Vision of the Purblind
05. Lady Clandestine Chainbreaker
06. Jigsaw Hustle
07. Pulse of the Incipient
08. Ode to the Innocent
09. Interruptio
10. Cul-de-Sac Semantics
11. Karma Bonfire
12. Climbing the Eyewall
13. Porch of Perception

Zostava

Daniel Håkansson - kytara, zpěv
Pontus Mantefors - kytara, klavír
Kristin Evegård - zpěv, klavír
Anders Johansson - basa
Johannes Bergion - violoncello
Martin Isaksson - trumpeta
Daniel Hedin - trombón
Johan Norbäck - bicí

Informácie o albume

Žáner: Avant-garde Metal, Experimental Rock

Dátum vydania: 08.12.2017

Typ: CD

Dĺžka: 44:20

Vydavateľstvo: Spinefarm Records

Webová stránka: http://www.diabloswing.com

Krajina: Švédsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-01-05 02:03:30

Prečítané: 1402x

Autor: Nikol Návratová

Nikol Návratová

Názory redakcie

Chýba názor redakcie