GAEREA - Unsettling Whispers

GAEREA - Unsettling Whispers

Upřímně si přiznejte, kolik znáte portugalských skupin? Mně se vybaví pouze jedna. A tak jsem byla velmi příjemně překvapena, když jsem slyšela singl "Catharsis" od GAEREA jako první vlaštovku z nadcházejícího alba "Unsettling Whispers". Co se týká black metalu, jsem celkem vybírává, ale tenhle inteligentní poddruh můžu na všechny způsoby. Prosím tedy, pojďme směle na ně! Úvodní skladba "​Svn" už naznačí, že se budeme zmítat v bolestivých křečích – avšak místy přijde uvolnění v podobě jemnějších kytarových riffů. Ty ale vzápětí převalí brutální growl.

Na to, že se jedná o jejich první dlouhohrající desku, to není jako plnohodnotný start na scénu vůbec ale vůbec špatné. Ba právě naopak. Vřítili se na ní jako hurikán, ničí vše kolem sebe. Tuto atmosféru dokreslují texty, které jsou po většinu času pro posluchačovo ucho odzpívány srozumitelně, tudíž doporučuji se do nich ponořit. Přesné až strojové bubny a rytmické kytary jsou hlavními tahouny a prvky, jež budou tím, co vás upoutá v píseňi "Extension to Nothingness". Pro mě je tím pomyslným vyvrcholením a jasným hnacím motorem celého díla.

Už eponymní EP z roku 2016 bylo zajímavým startem v jejich kariéře. Má více agresivní zvuk a syrovější zpěv. Na svém výrazu a práci s hlasem zpěvák zapracoval a na novince je to dobře znát. Ač je nahrávka "Unsettling Whispers" nasákla zlobou a agresi, je tou destrukcí, co chcete vidět a prožít někdy na živo pod otevřeným nebem, protože tušíte, že to bude víc než zajímavé. Album je dost pestré a každá píseň má svojí vlastní identitu a vypovídající příběh. První zkoušku dospělosti má GAEREA úspěšně za sebou. Nyní záleží, jak se dále popere o svou budoucnost a co postupně bude přidávat ke své vzrůstající hodnotě.

9 / 10

Tracklist

1. Svn
2. Absent
3. Whispers
4. Lifeless Immortality
5. Extension to Nothingness
6. Cycle of Decay
7. Catharsis

Zostava

Haborym BM - kytara
Jorge Marinho - basa
Nuno - bicí

Informácie o albume

Žáner: Black Metal

Dátum vydania: 22.06.2018

Typ: CD, LP

Dĺžka: 41:45

Vydavateľstvo: Transcending Obscurity

Webová stránka: http://www.gaerea.com

Krajina: Portugalsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-06-21 07:49:52

Prečítané: 1310x

Autor: Nikol Návratová

Nikol Návratová

Názory redakcie

Chýba názor redakcie