HELLOWEEN - Hellish Videos

Každá legenda musí skôr či neskôr vydať zbierku svojich videoklipov. Jednak treba zarobiť, jednak to robia všetci a jednak to fanúšikovia očakávajú. Tentokrát došlo na powermetalové legendárne Tekvičky. Za viac než 20 ročnú existenciu sa predsa len čo-to nazbieralo...

Po vložení DVD do prehrávača nás čaká síce pekné a efektné, ale nepraktické menu. Členovia kapely chodia popred menu a klepú vám na obrazovku. Vyzerá to pekne, áno, je to milé a vtipné, ale keď si napr. Gerstner stane pred menu tak, že nevidíte názvy piesni za ním, začína to vadiť. Hudba v pozadí nehrá prakticky žiadna, počujete len tajomné zvuky a hukot, a to je možno aj dobre. Pri DVD často začne ústredná, pár sekundová, nekonečne sa opakujúca melódia menu rýchlo liezť na nervy. Čo sa týka samotného obsahu, je prakticky totožný s DVD, ktoré vyšlo len v Japonsku, "The Pumpkin Video". Obsahuje navyše "Just a Little Sign" a samozrejme bonusy, ku ktorým sa dostanem neskôr. Helloween teda vypustili na svetlo božie za celú svoju kariéru 13 oficiálnych videoklipov, z ktorých bohužiaľ len 4 boli s Michaelom Kiskem - Halloween, I Want Out, Kids of the Century a When the Sinner. Michi s dlhými vlasmi v koženej bunde, to boli časy... škoda, že takýchto záznamov neexistuje viacej. Samozrejme ako postupoval čas, zlepšovala sa technická aj efektová úroveň videoklipov, hoci s posledným "Just a Little Sign" si myslím, že to trocha prehnali.

Keď sa prehryziete videoklipmi, prídu na rad bonusy. Prvým je koncertový klip k "Hey Lord", ktorý mal vyjsť už na DVD "High Live", ale Helláči si ho nechali v zásobe. Najhoršou časťou je asi fotogaléria. Ona sama o sebe je v poriadku, len jej prezeranie pre mňa bolo strašne nudné. Čo tak dať nejakú hudbu do pozadia, to by bolo hneď iné kafe... No a do tretice všetko dobré, treťou časťou sú "Tour Outtakes". Čo mi trocha vadilo, tento "dokument" beží pomerne malom okne. Fanúšik Helloween sa tu nič podstatné nedozvie, toto krátke, 5 minútové video je presne o tom, o čom je jeho názov, zachytáva relatívne ničnehovoriace, občas vtipné momenty z turné. Nie je to nevynutný bonus, ale myslím, že fanúšikov takáto maličkosť poteší. Potom ešte nasleduje špeciálne poďakovanie, kde uvidíte všetky termíny koncertov z turné 2003/2004. Trocha by si v tom ale mali spraviť poriadok, pretože Zlín je uvedený ako "Zilin" a samozrejme našú malú krajinu nevedia ešte stále napísať správne, preto sme uvedení ako "Slowakia".

Ničím prekvapujúca, ale zato poctivo odvedená práca. Od tohto DVD proste dostanete presne to, čo čakáte, kolekciu všetých videoklipov Helloween. Bonusy nie sú nič zásadné, kvôli čomu by som sa hnala do obchodu, ale potešia. Fanúšikom Hells toto DVD určite chýbať nesmie.

7,5 / 10

Tracklist

1. Halloween
2. I Want Out
3. Kids of the Centry
4. When the Sinner
5. Mr. Ego
6. Where the Rain Grows
7. Perfect Gentleman
8. Power
9. The Time of the Oath
10. Forever and One
11. I Can
12. I I could Fly
13. Just a Little Sign

DVD Extras:
- Bonus Live Track: Hey Lord
- Tour Outtakes
- Photo Gallery

Zostava

Andi Deris, Michael Kiske - spev
Michael Weikath, Kai Hansen, Roland Grapow, Sascha Gerstner - gitary
Ingo Schwichtenberg, Uli Kusch, Stefan Schwarzmann - bicie
Markus Grosskopf - basa

Informácie o albume

Žáner: Power Metal

Dátum vydania: 18.07.2005

Typ:

Dĺžka: 57:56

Vydavateľstvo: Sanctuary Visual Entertainment

Webová stránka:

Krajina: Nemecko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2005-08-01 21:49:10

Prečítané: 1939x

Autor: Adela Melová

Adela Melová

Názory redakcie

Chýba názor redakcie