HINAYANA - Order Divine

HINAYANA - Order Divine

Ak občas kritizujem kapelu za zlý názov, tak HINAYANA si zaslúži pochvalu. Krkolomné, avšak originálne. Slovo HINAYANA totiž pochádza z budhizmu a neznie síce vôbec metalovo, to by som však ako mínus nebral. Kto by prípadne chcel lepšiu definíciu tohto pojmu, má to za domácu úlohu.

"Order Divine" je debutový album tejto americkej kapely a nedá sa nič iné napísať, len že vydareným! Avšak krátkym. 33 minút a 6 songov, plus intro. Chalani sa s tým nejako nepárajú a hneď po ňom nasleduje melodicko death metalová smršť. V prípade, že sa vám páči INSOMNIUM, už ani nečítajte ďalej a skočte po tomto albume ako kura po sopli. Naozaj nebudete banovať. Ak ste ostali čítať, tak by som doplnil ešte AMON AMARTH. Presne mixom týchto dvoch veličín by sa dal najlepšie opísať debut "Order Divine". Tam kde INSOMNIUM zvoľnia, tam nastúpi práve AMON AMARTH a tak hudba HINAYANA je posunutá viac do death metalu s veľkou klávesovou príchuťou. Jedna moja časť chce dopísať ešte staršie HYPOCRISY. Či tam však týchto Švédov počujete, je len na vašej predstavivosti.

Kapela vytvorila aj videoklip k titulnej "Order Divine", ktorý samozrejme nájdete nižšie. Tento rok, pre mňa, asi najpôsobivejší debut a v prípade, že máte radi vyššie spomínané kapely, tak sa po tomto určite pozrite. Kapela si album vydala sama, síce len v digitálnom vydaní, to však neznižuje jeho kvality. Vypočuť sa dá vlastne všade, tak isto aj kúpiť. Bandcamp, iTunes, Spotify atď atď.. Album resp. kapelu doprevádzajú aj menšie zmätky v zostave, v prípade, že som sa netrafil - nech mi je odpustené.

9 / 10

Tracklist

1. Gateway
2. The Window
3. Arise
4. Order Divine
5. Revelation
6. Return to Nothing
7. Conduit Closing

Zostava

Casey Hurd - gitara, basa, spev
Daniel Vieira - bicie

Informácie o albume

Žáner: melodický death metal

Dátum vydania: 19.3.2018

Typ: digital

Dĺžka: 33:15

Vydavateľstvo: samovydanie

Webová stránka: https://hinayana.bandcamp.com/

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-05-05 10:08:17

Prečítané: 1164x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie