ICED EARTH – Incorruptible

ICED EARTH – Incorruptible

Vezměte „Plagues of Babylon“ a dejte je dohromady s klasikou jako „The Dark Saga“. Takhle jednoduše se dá charakterizovat novinka legendárních ICED EARTH s názvem „Incorruptible“. To by ale bylo na recenzi přece jen trochu málo, a proto se na novou desku podíváme trochu podrobněji.

Hned od začátku je jasné, že vás žádné velké překvapení nečeká. Ječák Stu Blocka, pekelně ostré riffy, dokonale přesné bicí. Přesně to jsou hlavní ingredience celého alba. K těmto přísadám, které na úvodní „Great Heathen Army“ ochutnáte, pak další skladby přidají ještě správnou melodiku. Ať už s příchutí rumu a mořské vody, jako na pirátské „Black Flag“, nebo oděnou do temného hávu, jako v případě „Raven Wing“.

To vše je ale teprve předkrm. Ta pravá jízda začíná se „Seven Headed Whore“. Do boje totiž opět velí Stuův ječák krytý kulometnou palbou riffů a bicí artilerií. A když se k tomu přidá bleskurychlá kytarová jízda, můžete si být jistí, že vás tahle skladba nenechá v klidu.

Přestože všechny skladby zcela neoddiskutovatelně vycházejí ze stejných základů, dočkáte se i menšího překvapení. A to v instrumentálce „Ghost Dance (Awaken the Ancestors)“, ve které najdou svůj prostor indiánské motivy. A musím říct, že tohle připomenutí původních obyvatel Ameriky je opravdu působivé.

Nicméně opravdový vrchol si Jon Schaffer a spol. a schovali na závěr. Tak trochu tradičně – vždyť podobně tomu bylo třeba na „Burnt Offerings“ nebo na „The Glorious Burden“. Také v tomhle případě je poslední skladba nejdelším kouskem na albu, byť tentokrát nepřesahuje prostor deseti minut. A podobně jako u „The Glorious Burden“ je věnovaná občanské válce. Tohle téma má Jon Schaffer rád. A umí ho náramně zpracovat! Navodí atmosféru, připraví zbraně…a do útoku! Prostě nejlepší zásek na desce.

Na druhou stranu je pravda, že podobně výjimečných momentů na „Incorruptible“ zas tak moc není. Většina songů si spíš drží svůj standard. I když standard v podání ICED EARTH je spolehlivou zárukou kvality. A tak si buďte jistí, že si při poslechu přijdete na své. Přestože už ICED EARTH natočili i lepší desky, tohle album jim ostudu rozhodně neudělá.

7,5 / 10

Tracklist

01. Great Heathen Army
02. Black Flag
03. Raven Wing
04. The Veil
05. Seven Headed Whore
06. The Relic (Part 1)
07. Ghost Dance (Awaken The Ancestors)
08. Brothers
09. Defiance
10. Clear The Way (December 13th, 1862)

Zostava

Jon Schaffer – kytara, klávesy, zpěv
Stu Block – zpěv
Brent Smedley – bicí
Luke Appleton – baskytara, zpěv
Jake Dreyer – kytara

Informácie o albume

Žáner: Power/Heavy Metal

Dátum vydania: 16.06.2017

Typ: CD

Dĺžka: 54:33

Vydavateľstvo: Century Media

Webová stránka: http://icedearth.com/

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-07-02 08:09:42

Prečítané: 1705x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie