MATER MONSTIFERA - Zrozen z hříchu

MATER MONSTIFERA - Zrozen z hříchu

Vznik Mater Monstifera sa datuje do roku 2000, "Zrozen z hříchu" je ich prvý album, predtým vydali len dve demá. Skupinu tvoria štyria ľudia, z toho jeden zastupuje aj bicie v podaní programovania drum machine. No a teraz už konečne k CD. Pre klasifikovanie tejto hudby stačia len dve slová – Maniac Butcher. Tvorba Mater Monstifera sa mi na túto legendárnu skupinu podobá, i keď som už dlhšie Maniac Butcher nepočul. No, ale to bude asi tým, že skupina pochádza z Českej republiky a tamojšie black metal skupiny si legendy českého blacku berú dosť za vzor.

Prvý song vás podľa mňa veľmi dobre naladí, pretože má všetko, čo si od black metalového songu môžete priať. Horšie to je však s ostatnými – všetky sa na ten prvý podobajú. I keď je pravda, že sólo song rozlišuje, je ťažké určiť bez sústredenia, aký song vám ide. Keď sa však započúvate, niektoré pasáže v songoch sú fakt úchvatné, i keď dávno známe. Celkom sympatické môže na niektorých fanúšikov pôsobiť aj rodný český jazyk speváka Destructora.

Zvukovo je to s týmto CD tak pol na pol – vďaka automatickým bicím je ich zvuk čistý a teda celkovo prispieva k tomu, že každý nástroj je počuť zreteľne. S kvalitou zvuku je to už trošku horšie, no neviem, či to bol zámer skupiny alebo kvalitné štúdia v Českej republike a na Slovensku nie sú prístupné pre každého smrteľníka. Celkovo sa na tejto čiernej kreácii nachádza 10 songov v celkovej dĺžke okolo 40 minút, čo mi sedí. Skupina si dokonca pozvala na niektoré songy aj hosťov, ktorých mená mi však nič nehovoria.

Záverečný verdikt znie takto – objektívni a náročnejší poslucháči nájdu hodnotenie dole, skrvavení a pomaľovaní ortodoxní satanáši nech si pridajú tri body.

7 / 10

Tracklist

01. Zrozen z hříchu
02. V hlubinách zapomnění
03. Osudem prokletá
04. Svíce života
05. Semě duší zčernalých
06. Lhář
07. Plamen
08. Poutníci věčností
09. Outro
10. Nevinnost

Zostava

Yvor - gitary, vokály, programovanie
Archangel - gitary
Jitka - klávesy
Destructor - vokály

Hostia:
Grief - vokály
Astral Vampire - gitary
Abogarath - basa

Informácie o albume

Žáner: Atmospheric Black Metal

Dátum vydania: 26.06.2005

Typ:

Dĺžka: 40:53

Vydavateľstvo: I.F.A. Records

Webová stránka:

Krajina: Česká republika

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2005-08-28 12:43:04

Prečítané: 1780x

Autor: Roman "Nihil" Pavluv

Roman

Názory redakcie

Chýba názor redakcie