MINISTRY - Rio Grande Blood

Už predtým, ako sa toto CD dostalo ku mne, som si prečítal na tento album chvály nielen zo strany hudobnej, ale aj z toho, že tento celý album je namierený proti USA a prezidentovi Bushovi. Bolo to vykreslené tak, ako keby skupina Ministry bola prvá z americkej industriálnej scény, ktorá album s takouto tematikou nahrala. Nuž, ale nie je to celkom pravda, pretože pred rokom sa na scéne objavil album skupiny, ktorá mala dosť identickým spôsobom namierený album proti USA a Bushovi. Jedná sa o skupinu Dope (takisto americký industrial) a ich album American Apathy. Takže reči o genialite Ministry, čo sa týka tematickej stránky albumu, radšej nechám na pokoji a vrhnem sa na tú hudobnú.

Už od prvej pesničky sa na vás vyvalí slušná porcia agresívneho amerického industrialu, ktorá nepustí až do záveru albumu. Prvé dva songy, titulná Rio Grande Blood a Seňor Peligro sa nesú v rýchlom duchu, no potom príde prvá pesničká, ktorá vybočuje, pretože je rozťahaná a účinkuje v nej nejaký Sgt. Major, ktorým však podľa mňa nie je nikto iný ako spevák a hlava skupiny Al Jourgensen. V tejto pesničke si skupina robí kvalitnú srandu z americkej armády, hlavne rôznymi pokrikmi trénujúcich vojakov. V stredne-agresívnom tempe pokračuje aj ďalší song, až dokým nepríde šiesta, mierne punkovo ladená, The Great Satan. Usporiadanie pesničiek však spôsobuje, že dokiaľ prejdú tie tri stredne-agresívno-rozťahané songy, tak nebudete mať chuť počúvať ďalej, čo je škoda. Preto po The Great Satan nasleduje asi najrýchlejší song na albume Yellow Cake, ktorý vám riadne rozpumpuje krv v žilách. Posledné dva songy sa takisto nesú v agresívnom duchu, až dokým nepríde záverečná pesnička Khyber Pass, podľa mňa najlepšia na albume. Dlhá, rozťahaná, inštrumentálna, ale veľmi atmosferická pesnička.

Takže, aby som to subjektívne zhrnul – očakával som od tohto albumu viac. Čo sa týka objektívneho názoru, nemôžem albumu nič vytknúť, pretože je to tradičný americký industrial, celý album je veľmi dobre spravený, až na tie tri nudné songy za sebou . Fanúšikovia Ministry nech si dajú hodnotenie 10/10, ostatní sa môžete riadiť podľa hodnotenia dole.

7,5 / 10

Tracklist

01. Rio Grande Blood
02. Seňor Peligro
03. Gangreen (featuring Sgt. Major)
04. Fear (Is Big Business)
05. Lieslieslies
06. The Great Satan
07. Yellow Cake
08. Palestina
09. Ass Clown (featuring Jello Biafra)
10. Khyber Pass (featuring Liz Constantine)

Zostava

Al Jourgensen - vokály, gitara
Mike Scaccia - gitara
Darrell James - klávesy
Mark Baker - bicie
Eddy Razor - basa
Ricky Razor - basa

Informácie o albume

Žáner: Industrial Metal

Dátum vydania: 02.05.2006

Typ:

Dĺžka: 51:15

Vydavateľstvo: 13th Planet Records

Webová stránka:

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2006-06-21 12:53:28

Prečítané: 1881x

Autor: Roman "Nihil" Pavluv

Roman

Názory redakcie

Chýba názor redakcie