MOURNFUL CONGREGATION - The Book of Kings

MOURNFUL CONGREGATION - The Book of Kings

Na úvod upozornenie: Dielo, o ktorom sa dozviete v nasledujúcich riadkoch, spadá do špecifickej hudobnej kategórie zvanej funeral doom metal. Pokiaľ ste sa s ňou ešte nestretli, môžete tak učiniť - prehovárať vás nejdem, vedzte však, že môžete zostať poznačení depresívnym šokom.

A teraz už vážne. Tá hŕstka poslucháčov spomínaného štýlu celkom iste nemá problém s ultra-chorým, pomaly ubíjajúcim doomovým zážitkom v hudobnej podobe. Presne to ponúkajú MOURNFUL CONGREGATION, dnes už pionieri svojho oboru. Novinka "The Book Of Kings" je po bezmála troch rokoch od predchodcu "The June Frost" ďalším pomyselným klincom, ktorý si môže každý zatĺcť do svojej rakvy počas dĺžky niečo vyše 76 minút (a to má celá doska len štyri stopy).
Už úvodná záležitosť "The Catechism Of Depression" predstavuje hlavné fragmenty toho, čomu títo Austrálčania tak skalopevne veria. Chlad i beznádej, bolesť a utrpenie, krutosť a proste ten pocit, kedy cítite bezprostrednú blízkosť záhuby. Podobné umelecké počiny je ťažké popisovať; kto skúsil, ten má šancu pochopiť, hlavne je však potrebné počuť. To, že napríklad druhá skladba poskytuje rôzne melodické vyhrávky (aj na „cleanoch“) a okrem tradičného hlbokého murmuru aj prechod k vokálom formou hovoreného slova… a že nasledujúca "The Bitter Veils Of Solemnity" je viac-menej akustická záležitosť, toto všetko je len dobré. Keby bol totiž celý album stále o tom istom, zbláznil by som sa asi aj ja.Ešte nám zostal gigantický epos v podobe záverečnej titulnej skladby. Na ploche neuveriteľných 33 minút tu máme podčiarknuté všetky klady, plusy a prínosy (áno, táto hudba ich má) najnovšieho diela austrálskej už-legendy MOURNFUL CONGREGATION.

Neviem, čo dodať, asi vás už ďalej trýzniť nebudem. Veď moja dnešná kapela to v dostatočnej miere vykonala za mňa. Prajem príjemné „zaDoomanie“!

9 / 10

Tracklist

1. The Catechism Of Depression
2. The Waterless Streams
3. The Bitter Veils Of Solemnity
4. The Book Of Kings

Zostava

Damon Good - vokály, klávesy
Justin Hartwig - gitary
Ben Newsome - basa
Adrian Bickle - bicie

Informácie o albume

Žáner: Funeral Doom Metal

Dátum vydania: 01.11.2011

Typ: CD

Dĺžka: 76:49

Vydavateľstvo: Weird Truth Productions

Webová stránka: http://www.mournfulcongregation.com

Krajina: Austrália

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2011-12-13 13:44:32

Prečítané: 700x

Autor: Marek "Fajo" Falat

Marek

Názory redakcie

Chýba názor redakcie