OCEAN OF GRIEF - Nightfall's Lament

OCEAN OF GRIEF - Nightfall's Lament

Občas má každý z nás zlý, alebo minimálne nevydarený deň. Ja som ho mal sčasti včera, keď som si omylom zmazal recenziu na tento album. Takže o čom bola? Primárne o depresii. Nie teda mojej, ale hudobnej. Najnovší a vlastne debutový album OCEAN OF GRIEF (čiže "Oceán smútku"), sa totiž volá "Nightfall's Lament" (nočný nárek) a ako bonus vyšiel pod Rain Without End Records (dážď bez konca). Optimizmus na pokračovanie.

46 minút utrpenia, takmer zhmotnených do siedmych songov. Našťastie, pretože v prípade zhmotnenia depresie sálajúcej z "Nightfall's Lament", tak by som určite potreboval hnedé bezpečnostné trenky. Slabším jedincom ani nedoporučujem čítať texty. Ja som to rýchlo vzdal, na to aby človeka prepadla depka naozaj stačí hudba. Tá je mimochodom naozaj skvelá! Melodický doom/death. Netreba ani veľké znalosti z tohto smeru aby ma napadli spolky ako DRACONIAN, SLUMBER, RAPTURE, ENSHINE/COLD INSIGHT. Špička vo svojom obore.

Piati páni a jedna dáma pripravili naozaj výbornú porciu depresívnej hudby. Ak tipujete, že slečna bude spievať, tak chyba. Ženský spev na albume nenájdete a Dimitra obsluhuje gitaru. Na jednotku patrilo by sa povedať, spolu s kolegom.

A teraz, podľa mňa, veľké prekvapenie. OCEAN OF GRIEF totiž pochádzajú zo slnkom zaliateho Grécka! Žiadne také, že celú zimu je tma, jediné čo osvetlí oblohu je občas polárna žiara, vám ostáva len piť do nemoty a v alkoholovom delíriu sa odplaziť do štúdia a nahrať svoje depresívne stavy. Nie. Na druhej strane, možno väčšina albumu vznikla v ekonomicky zlej dobe pre Grécko a kapela mala prácu v banke a veľkú hypotéku. O tom však špekulovať nebudem. Hudobne sa jedná o skvelú vec, kto teda holduje vyššie spomínaným celkom, alebo proste má rád melodický doom/death, tak tento album si rozhodne obľúbi.

Mimochodom, Rain Without End Records vydali aj ENSHINE a COLD INSIGHT, kto by sa chcel teda poobzerať po podobnej hudbe, v aktuálnom rosteri je kapiel ešte dosť. No a ja si idem pustiť niečo veselšie. Napríklad nejaký pohreb.

9 / 10

Tracklist

1. In Bleakness
2. Eyes of Oblivion
3. Mourning Over Memories
4. Fiend of the Overlord
5. Painting My Sorrow
6. The Breeding of Death
7. The Release of the Soul

Zostava

Charalabos Oikonomopoulos - vokály
Filippos Koliopanos - gitara
Dimitra Zarkadoula - gitara
Aris Nikoleris - klávesy
Giannis Koskinas - basa
Thomas Motsios - bicie

Informácie o albume

Žáner: Melodic Doom/Death Metal

Dátum vydania: 26.01.2018

Typ: CD

Dĺžka: 46:07

Vydavateľstvo: Rain Without End Records

Webová stránka: http://oceanofgrief.bandcamp.com

Krajina: Grécko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-02-19 09:59:19

Prečítané: 1374x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie