PARADISE LOST - Medusa

PARADISE LOST - Medusa

Že by se dali na funeral doom? To mi hned blesklo hlavou při úvodních tónech posledního počinu "Medusa" od britských PARADISE LOST. Návrat ke kořenům prvotních nahrávek je víc než jasný a pánům v letech tenhle zasmušilý háv po čertech sluší. Nemůžu říct, že celé album je jednoposlechová záležitost, spíš jsem byla ze začátku dosti nejistá, jestli je dokážu přijmout v této syrové podobě, protkané navíc death metalovými vlivy… i když k aktuálnímu zvuku inklinovali již na předchozím "The Plague Within" (2015).

O proměnlivosti jejich tvorby by se dalo diskutovat donekonečna, ale jako u jiných kapel (např. OPETH) mi to přijde naprosto zbytečné.  Prostě to takto aktuálně cítí a před nikým si nemusí na nic hrát.  Vysokou kvalitu svých desek drží již hodně dlouho."Medusa" vás donutí procítit bolest. Doomová nálada sálá z každého tónu. Díky Nickově vokálu začínajícího u melodického zpěvu přecházející v nekompromisní growl, který se opírá o Gregovy kytarové riffy podpořené ještě o dost výrazné bubny. Skladba "Frozen Illusion" ze stejnojmenného dema (1989) dostala nový háv v podobě bonusu. Čirá naštvanost a špína zůstává.

Pravdou je, že jsem si celé album zamilovala. Postupným objevováním a dáváním šancí se vzájemně poznat. Nejedná se o náhle vzplanutí, ale podlehnutí nadpozemskému charismatu. "Medusa" je vystavěné na pevných základech žánru, kterého jsou PARADISE LOST jedním ze zakladatelů a oni právě vztyčili další pevný pilíř.

9 / 10

Tracklist

1. Fearless Sky
2. Gods Of Ancient
3. From The Gallows
4. The Longest Winter
5. Medusa
6. No Passage For The Dead
7. Blood And Chaos
8. Until The Grave

Zostava

Nick Holmes - vokály
Greg Mackintosh - sólová kytara
Aaron Aedy - rytmická kytara
Steve Edmondson - basa
Waltteri Väyrynen - bicí

Informácie o albume

Žáner: Death/Doom Gothic Metal

Dátum vydania: 01.09.2017

Typ: CD

Dĺžka: 42:41

Vydavateľstvo: Nuclear Blast

Webová stránka: http://www.paradiselost.co.uk

Krajina: Anglie

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-01-02 01:41:44

Prečítané: 1345x

Autor: Nikol Návratová

Nikol Návratová

Názory redakcie

Chýba názor redakcie