ROSS THE BOSS - By Blood Sworn

ROSS THE BOSS - By Blood Sworn

Před několika lety platilo, že když chcete slyšet pořádné album MANOWAR, musíte si místo téhle bandy koupit desku ROSSE THE BOSSE. Tento kytarista a zakladatel legendární americké smečky měl na svých deskách ke klasickému manowarovskému powerheavýku často blíž než jeho kdysi domovská formace. Na rozdíl od party kolem Joeyho DeMaia si dokázal odpustit nepodařené orchestrální experimenty i velkohubá prohlášení a místo toho připravil fanouškům dvě poctivé desky plné slušného šlapavého metalu.

Pak ale přišla osmiletá odmlka, po které se ROSS THE BOSS vrátil až letos. S novými muzikanty okolo sebe. A také s novou energií a chutí posunout se trochu dál. Nová deska tak nejen hravě strčí do kapsy několik posledních výlisků MANOWAR, ale zároveň ukazuje, kudy se možná tahle parta měla před lety vydat.

Na poměry MANOWAR i ROSSE THE BOSSE je totiž nové album rozmanitější, zajímavější i zábavnější. Ukazuje totiž, že k podařené desce nejsou vždy potřeba jen valivé rytmy, mohutné chorály a epické ságy.

Ne, že by se legendární kytarista a jeho parťáci pustili vyloženě do progresivních vod. To zatím ne. Ale ukazují, že ani svižnější, agresivnější a modernější power metal není na škodu.

Svůj podíl na tom bezesporu mají Rossovi noví spoluhráči. Basák Mike LePond, kterého můžete znát třeba ze SYMPHONY X, a zpěvák Marc Lopes. Nejen, že mají dost prostoru, aby na desce vynikli hráčsky a pěvecky (což je zejména u skvělého Marca Lopese nepřeslechnutelné), ale je znát i jejich vliv na konečnou podobu jednotlivých skladeb. Například takovou „Lilith“ si dokážu velice dobře představit třeba na albu už zmíněných SYMPHONY X.

Podobných věcí, které vybočují ze zaběhnutého manowarovského schématu, je na desce víc. A přestože to pro některé fanoušky téhle kapely může být kámen úrazu, jsem přesvědčený, že je to jedině dobře. Místo lehce nadprůměrné placky totiž ROSS THE BOSS tentokrát naservíroval album, které rozhodně stojí za pozornost. A to nejen u příznivců MANOWAR, ale u všech fanoušků power metalu amerického střihu.

Neznamená to však, že ROSS THE BOSS na své kořeny úplně zanevřel. I na „By Blood Sworn“ najdete kousky, které by na plackách jeho bývalé formace rozhodně neudělaly ostudu. Ať už je to titulní věc nebo třeba „This Is Vengeance“ vedená perfektním Lopesovým vokálem.

A právě díky kombinaci těchto klasikou nasáklých kousků, melodicky zajímavějších věcí a nádherně agresivního Lopesova vokálu je tahle placka rozhodně tím nejlepším, co ROSS THE BOSS nebo MANOWAR připravili nejméně za posledních 15 let.

8 / 10

Tracklist

01. By Blood Sworn
02. Among the Bones
03. This Is Vengeance
04. We Are the Night
05. Faith of the Fallen
06. Devil’s Day
07. Lilith
08. Play Among the Godz
09. Circle of Damnation
10. Fistful of Hate
11. The Oath (bonus)
12. Each Dawn I Die (bonus)
13. Hail and Kill (bonus)

Zostava

Ross The Boss - kytara, klávesy
Marc Lopes - zpěv
Mike LePond - baskytara

Informácie o albume

Žáner: Power Metal

Dátum vydania: 20.04.2018

Typ: CD

Dĺžka: 61:54

Vydavateľstvo: AFM Records

Webová stránka: http://www.ross-the-boss.com

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-06-11 20:25:04

Prečítané: 1192x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie