SKJALDBORG - Krieg Liegt Mir im Blut

SKJALDBORG - Krieg Liegt Mir im Blut

V black metalových undergroundových vodách existuje mnoho výborných pokladov, ktoré stoja za prebádanie.  Jedným z nich je projekt SKJALDBORG z Nemecka, ktorého protagonistom je multiinštrumentalista vystupujúci pod prezývkou Virus.
V januári tohto roku vydal po ôsmich rokoch svoj druhý album pod názvom "Krieg liegt mir im Blut". Odmlka medzi albumami zapríčinená osobnými zmenami a pracovným vyťažením bola dlhá, ale oplatilo sa počkať. Rovnako ako prvý album "Todgeweiht" sa aj novinka nesie v pagan black metalovom duchu.

Texty piesní sú výhradne v nemčine, čo im dodáva surovejší feeling a ich ústrednou témou je vojna a smrť. Veľmi pozoruhodný je spôsob, akým Virus dokáže kombinovať blackové vokály s čistými spevmi. Dynamika je veľmi zreteľná aj v tempe albumu. Časté sú dominujúce drsné gitarové pasáže s rýchlym tempom bicích. Pozvoľnejšie úseky zvyknú byť doplnené folkovými prvkami, napríklad hrou na drumbľu, ktorá sa objavuje už v druhej stope "Bestimmung" po atmosférickom intre.

Na albume nájdeme dohromady 10 piesní. Šiesta skladba „Interludium“ s temnou náladou je akýmsi mostom, ktorý nás prenesie do melancholickejšej časti dosky. Práve tu sa nachádza hádam najvýraznejšia skladba z dosky, "Tatenruhm". Pochmúrne tóny harmonicky ladiace s hlasovými variáciami sú v celej jej dĺžke enormne intenzívne.

Ako doska odštartovala v rýchlom tempe, tak naopak doznieva pomalšími melódiami a osobitými chórmi skladbou "Abgesang". Je to veľmi vhodne zvolená pieseň na záver.Necelých 40 minút "Krieg liegt mir im Blut" pri každom počúvaní ubehne veľmi rýchlo. Dúfam, že Virusovi a jeho projektu SKJALDBORG s výborným potenciálom sa bude dariť a v dohľadnej dobe nás prekvapí ďalšou zaujímavou novinkou.

7,5 / 10

Tracklist

01. Auftakt
02. Bestimmung
03. Krieg Liegt Mir im Blut
04. Blutzoll
05. Verrat
06. Interludium
07. Tatenruhm
08. Narben
09. Niedergang
10. Abgesang

Zostava

Virus - všetky nástroje, vokály

Informácie o albume

Žáner: Pagan Black Metal

Dátum vydania: 18.02.2021

Typ: CD

Dĺžka: 36:57

Vydavateľstvo: samovydanie

Webová stránka: http://skjaldborg.bandcamp.com

Krajina: Nemecko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2021-04-05 20:39:18

Prečítané: 569x

Autor: Ivka "Ivman" Bohušová

Ivka

Názory redakcie

Chýba názor redakcie