SLAYER - Still Reigning

SLAYER - Still Reigning

Milí priaznivci thrashovej úderky SLAYER, rok sa stretol s rokom a my máme tú česť zhliadnuť nové DVD tejto kultovej kapely. Už je to nejaký čas, čo sa na www.slayer.net objavila správa o v poradí druhom koncertnom DVD, ktoré sa chystá na koniec jesene. Zvláštne na ňom malo byť, že hlavnou náplňou koncertu má byť kompletné odohranie 18 rokov starého albumu Reign In Blood. To ma až tak nenadchlo, keďže túto platňu považujem napriek ohlasom iných fanúšikv za jednu z ich najslabších. Priestor medzi niekoľkými kvalitnými skladbami (Angel of Death, Postmortem, Raining Blood) totiž vypĺňa “vata” v podobe podivností typu Piece by Piece alebo Necrophobic. Uprednostnil by som skôr živé predvedenie skvelého Hell Awaits. Keďže však nie som manažér SLAYER, beriem čo sa dá… Hlavne, keď za bicími sedí geniálny staronový Dave Lombardo. Pohodlne sa teda usaďte do rozvŕzganých kresielok a pozorne sledujte obrazovky svojich televízorov/počítačov/čohokoľvek... let the show begin!

Po obligátnom varovaní FBI si v úvodnom menu môžete vybrať, či chcete záznam sledovať s priestorovým alebo stereo zvukom (o zvuku platí v podstate to isté, čo ste si mohli prečítať v recenzii na War At The Warfield s výnimkou zvuku basgitary, ktorá je skoro hlasnejsia ako gitary, čo je u Slayeru zazrak), sledovanie hlavnej časti koncertu a vstup do bonusoveho menu, v ktorom sa nachádza niekoľko ďalších naživo odohraných skladieb (Hallowed Point, Necrophiliac, Mandatory Suicide, Spill the Blood, South of Heaven) + dokumentík. O koncerte nebudem hovoriť obšírnejšie, je klasicky Slayerovsky dobrý a za extra zmienku stojí hlavne záver. Počas songu Raining Blood totiž začne naozaj pršať „krv” z rampy nad pódiom. Celkom srandovný efekt...

Celý koncert má len jeden nedostatok: je krátky ako album Reign in Blood. Čiže polhodina čistého času + nejaké tie reči medzi jednotlivými skladbami. Toto trochu vyrovnávajú bonusovky, ale aj tak je toho trošku málo. Kvalita je však nepopierateľná a na spríjemnenie čakania na novú štúdiovku SLAYERu je toto DVD ako stvorené. Odporúčam. 

9 / 10

Tracklist

01. Angel Of Death
02. Piece by Piece
03. Necrophobic
04. Altar of Sacrifice
05. Jesus Saves
06. Criminally Insane
07. Reborn
08. Epidemic
09. Postmortem
10. Raining Blood
+
11. War Ensemble
12. Hallowed Point
13. Necrophiliac
14. Mandatory Suicide
15. Spill The Blood
16. South Of Heaven

Zostava

Tom Araya - vokál, basgitara
Jeff Hanneman - gitara
Kerry King - gitara
Dave Lombardo - bicie

Informácie o albume

Žáner: Thrash Metal

Dátum vydania: 28.09.2004

Typ: DVD

Dĺžka: 70:08

Vydavateľstvo: American Recordings

Webová stránka: http://www.slayer.net

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2005-01-19 00:55:13

Prečítané: 1359x

Autor: Laco Rešovský

Laco Rešovský

Názory redakcie

Chýba názor redakcie