SORROW PLAGUES - Homecoming

SORROW PLAGUES - Homecoming

Ak by som mal zadefinovať nejako jednoducho hudbu SORROW PLAGUES, tak by som ju opísal ako "dospelý black metal". Nad touto škatuľkou som rozmýšľal dlhšie a naozaj mi pasuje najviac. Všetky tie blackové kapely, čo sa tvária drsne ako zmaľovaná čivava, so strašným zvukom, textami alebo obalom... David Lovejoy (hlavný a jediný mozog SORROW PLAGUES - aj keď aktuálne zohnal live hráčov a rozbieha koncerty) všetko toto strčí v pohode do vrecka. Avšak s tým sa neuspokojí a ide ďalej.

Napríklad tým, že skombinoval black metal s rockovými, prípadne hard rockovými, postupmi. Pod tým si predstavte najmä stredné časti songov, kde sa veľakrát spomalí a objaví sa nejaké to sólo. V každom sú aj nejaké tie rýchlejšie pasáže, ale o tom táto hudba nie je.

Mimochodom, SORROW PLAGUES vydali EP Cellar Door s VIOLET COLD a ak by som mal hudbu SP k niečomu prirovnať, tak by som použil VC. Samozrejme SP používa majestátnu zložku klávesov tak, že aj klávesáci, podľa mňa, chytajú orgazmus. Fakt skvelé. Nie nepodobne ako ELDAMAR. Avšak v porovnaní s týmto EP alebo prvým albumom nevyužil svoj potenciál David Lovejoy úplne naplno. Len ako keby ukázal, čoho všetkého je schopný, ale ten naozajstný skvostný materiál si nechal až na druhý album.

Na ploche, o pár sekúnd, presahujúcej 50 minút sa nachádza 6 songov. Nie sú ani najrýchlejšie, ani najzlejšie, ale sú tak skvele zahrané, že musia očariť každého, kto v hudbe hľadá aj niečo viac ako jednoduchý black metal. Dokonca v jednej skladbe ("Homecoming") sa ozve saxofón. Proste najnovší album z dielne SORROW PLAGUES je najmä pre ľudí čo hľadajú niečo svieže, ľahké a komplikované zároveň. Opisovať ďalej tento skvost nemá veľký zmysel. Treba si Homecoming proste vypočuť. Aj keď teda najmä za predpokladu, že hľadáte viac ako len obyčajnú hudbu. Zhudobnené životné príbehy, emócie. A ja teraz premýšľam, či sa mi viac páči VIOLET COLD alebo SORROW PLAGUES. Obe nahrávky sú skvelé a výnimočné. Ok, ak si mám vybrať, tak ukričaný David Lovejoy mi pohladil dušu o niečo viac. Potichu a bez fanfár prišiel jeden z vrcholov roka!

Jedna perlička na záver. Album vyšiel 27.5. a keď som 30.5. pozeral bandcamp stránku, tak na nej bol oznam, že fyzická kópia novinky je vypredaná. Samozrejme sa bude robiť dolis. Možno aj vinyl. Všetky info nájdete na FB stránke. Hudbu klasicky bandcamp, ytb alebo spotify.

9,5 / 10

Tracklist

1. Departure
2. Disillusioned
3. Isolated
4. Irreversible
5. Relinquish
6. Homecoming

Zostava

David Lovejoy - všetko
Emile Hinton - saxofón
Lewis White - prvé sólo (Irreversible)

Informácie o albume

Žáner: atmosferický black metal

Dátum vydania: 27.05.2017

Typ: Digital

Dĺžka: 50:26

Vydavateľstvo: samovydanie

Webová stránka: https://www.facebook.com/sorrowplaguesmetal

Krajina: Spojené kráľovstvo

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-06-19 10:29:30

Prečítané: 1309x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie