TAROT - Crows Fly Black

Málokto by povedal, že fínska heavy metalová kapela funguje na scéne už od roku 1985 a má na svojom konte 6 regulérnych albumov, 1 živý album a jednu kompiláciu Best Off. Začiatkom tohto roka vyšiel v poradí ich siedmy dlhohrajúci album s názvom „Crows Fly Back“. V kapele sú od jej začiatku traja pôvodní členovia, bubeník Pecu Kinnari, a bratia Hietalovci. Gitarista Zachary a najmä preslávený basgitarista Marco, ku ktorému už neodmysliteľne patrí zapletená briadka do dvoch vrkočov.

Ale poďme sa venovať samotnému albumu. Úvodná rovnomenná skladba „Crows Fly Back“ načrtne v akom duchu sa bude odohrávať celá nahrávka. Avšak práve úvodná skladba sa najviac líši od zbytku celého albumu. Je najdlhšia, je v strednom tempe a cítiť z nej určitú pompéznosť otváracej skladby celého albumu. Od skladby „Traitor“ sa už celý duch anhrávky bude bude niesť v klasických heavy metalových riffoch a polohách. Skladby na albume znejú moderne, majú svoje čaro, sú veľmi nákazlivé, majú prepracované melódie a najmä obdivuhodné gitarové sóla. Zaujímavou skladbou, ktorá sa taktiež ako keby trošku vymykala z celku albumu je „Messenger Of Gods“, kde Marco spieva trošku agresívnejšie, gitary režú presne ako píly...Celkovo táto skladba sa mi na albume asi najviac zapáčila. Na nahrávke nájdeme aj „srdcervúci“ slaďák „Tides“, v ktorom sa naplno prejaví Marcov spevácky talent. Od úplne jemného hlasu, spievajúci basák postupne zdrsňuje svoj spev. Celkovo svojou charakteristikou patrí tento slaďák k jednej z najlepších skladieb na albume. Slaďák strieda vzápätí asi najtvrdšia skladba albumu „Bleeding Dust“, v ktorej počuť ostré a drsné gitarové riffy, skladbe však nechýba ani melodika príznačná pre heavy metal. Za ňou nasleduje „vecička“, ktorá má najväčší hitový potenciál s výstižným názvom „You“. Celkovo znie celý album veľmi vydarene a ľahko zapamätateľné skladby si budete pospevovať ešte dlho po vypočutí celého albumu a práve tieto silné melódie Vás prinútia pustiť si album, zas a zas...

Na limitovanej verzii je k dispozícii ešte videoklip ku skladbe Ashos To the Stars a bonusová cover verzia od Blue Oyster Cult s názvom Veteran of Psychic War. Na škodu veci je, že promo verzia akú sme dostali je rozdelená vlastne do 99 hudobných stôp. V praxi to znamená, že jednu pesničku som mal rozdelenú ako keby do 11 častí a z takéhoto počúvania sa ťažko dá napísať kompaktná recenzia, keďže priemerne každých 30 sekúnd preruší Vaše počúvanie sek v skladbe... Na záver by som ešte dodal, že tento album sa Vám s každým ďalším počutím dostane čoraz viacej pod kožu. Vrelo odporúčam, naozaj je to veľmi chytľavé.

7 / 10

Tracklist

1. Crows Fly Back
2. Traitor
3. Ashes To Ashes
4. Messenger Of Gods
5. Before The Skies Come Down
6. Tides
7. Bleeding Dust
8. You
9. Howl
10. Grey

Zostava

Marco Hietala - spev, basa
Zachary Hietala - gitary
Pecu Kinnari - bicie
Janne Tolsa - klávesy
Tommi "Tuple" Salmela - doprovodný spev, sampler

Informácie o albume

Žáner: Heavy Metal

Dátum vydania: 19.01.2007

Typ:

Dĺžka: 46:00

Vydavateľstvo: Nuclear Blast

Webová stránka:

Krajina: Fínsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2007-02-08 01:11:14

Prečítané: 1410x

Autor: Stanislav "Stillborn" Černák

Stanislav

Názory redakcie

Chýba názor redakcie