TESTAMENT - Titans of Creation

TESTAMENT - Titans of Creation

Hned na začátek se musím k něčemu přiznat. Kdybych psal tuhle recenzi po prvních třech letmých posleších, nevyšli by z ní TESTAMENT zrovna se ctí. Právě naopak: "Titans of Creation" mě na začátku nedokázalo vlastně ničím zaujmout.

No, naštěstí jsem dal téhle americké partě podstatně víc času. A vyplatilo se. Ono totiž téhle desce nakonec vlastně skoro nic nechybí. Stačí se pořádně zaposlouchat a hravě si najdete to svoje - ať už jsou to luxusní sóla Alexe Skolnicka, naštvaný vokál legendárního Chucka Billyho nebo precizní rytmika nutící k pohybu.
Navíc se nedá říct, že by se skladby vyloženě držely jednoho kopyta. Kromě klasické thrashové řežby vás čeká i „heavíkem“ nasáklá "Dream Deceiver" nebo naopak temnější "Curse of Osiris". A k tomu si přidejte parádně šlapavé věci jako "Code of Hammurabi", která vás omámí nejen svým rytmem a virtuózní kytarou, ale také podmanivou basovou linkou.

Jenže… Ani po spoustě poslechů ze mě původní dojem úplně nevyprchal. Je pravda, že se od sebe jednotlivé skladby více či méně liší. O tom žádná. Jenže stejně tak je jasně rozeznatelná šablona, podle které jsou vykreslené. Šablona, kterou už jsme v podání TESTAMENT mnohokrát slyšeli.Pořád se tak nemůžou zbavit pocitu, že je to všechno jen rutina. Sice naprosto precizní, ale trochu znuděná a bez života. A to je škoda.

6,5 / 10

Tracklist

01. Children of the Next Level
02. WWIII
03. Dream Deceiver
04. Night of the Witch
05. City of Angels
06. Ishtar's Gate
07. Symptoms
08. False Prophet
09. The Healers
10. Code of Hammurabi
11. Curse of Osiris
12. Catacombs

Zostava

Chuck Billy - vokály
Alex Skolnick - kytary
Eric Peterson kytary, vokály
Steve DiGiorgio - basa
Gene Hoglan - bicí

Informácie o albume

Žáner: Thrash Metal

Dátum vydania: 03.04.2020

Typ: CD

Dĺžka: 58:34

Vydavateľstvo: Nuclear Blast

Webová stránka: http://www.testamentlegions.com

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2020-05-04 21:22:24

Prečítané: 848x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie