WINGLESS - The Blaze Within

WINGLESS - The Blaze Within

Přestože v našich končinách Poláci často nemají úplně nejlepší pověst, jedno se jim musí nechat. Metal umějí sakra dobře! A je skoro jedno, jakou odnož si vyberete. Od temných válců typu VADER či BEHEMOTH přes heavy heretiky jako CRYSTAL VIPER až po přemýšlivé RIVERSIDE. A do téhle společnosti se před pěti lety nenápadně připojili i WINGLESS.

Předpokládám, že jméno téhle party asi většině z vás nic moc neříká. I když se zpěvákem Olafem Różańskim jste se mohli setkat třeba v CEMETERY OF SCREAM. Nicméně pokud jste o téhle krakovské trojici ještě neslyšeli, je nejvyšší čas to napravit. Loni totiž přišla se svojí druhou deskou „The Blaze Within“. A nechat si ji utéct by byl vážně hřích – a na ty v Polsku pozor!

Proto vzhůru do rozbouřených metalových vln, které novinka WINGLESS přináší. Počítejte s tím, že to občas bude pořádná divočina. Ale nebojte se, tahle parta vás utopit nenechá. Kdykoliv se totiž začnete ztrácet v rozbouřených thrashových proudech, hodí vám záchranné lano, které vás odtáhne do klidnějších vod.

Máte tak před sebou na čtyřicet minut, kdy budete střídavě bojovat s thrashovým živlem a nechávat se unášet na atmosférické hladině. Nenechte se ale zmást jejím, chvílemi snad až příliš velkým, klidem – místy totiž skrývá až doomové hloubky. Pokud se do nich ponoříte, rozhodně nebudete litovat. A nebojte se, že byste klesli až na dno. Thrashové vlny vás vždy po chvíli vynesou zpět vstříc zuřícímu živlu.

Tahle jízda prostě vážně stojí za to. Ať už jste vysazení na agresivní tempa, nebo preferujete klidnější pasáže, na téhle desce si užijete obého dosyta.

7,5 / 10

Tracklist

1. Non Serviam
2. A Blaze Within
3. Great Shineless Brightness
4. Unheard Sublime
5. Victory Hotel
6. Reap What You Have Sown
7. The Hours Of My Rest
8. Descend
9. Jerk Me Off (bonus track)

Zostava

Olaf Różański – zpěv
Grzegorz Luzar – kytara, baskytara
Paweł Solon – bicí

Informácie o albume

Žáner: Thrash Metal

Dátum vydania: 08.09.2016

Typ: CD

Dĺžka: 39:48

Vydavateľstvo: self-released

Webová stránka: http://www.wingless.8merch.com

Krajina: Polsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-06-17 04:31:56

Prečítané: 1457x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie