WINGLESS - Triada

WINGLESS - Triada

S polskou smečkou WINGLESS jsem se poprvé seznámil loni, když mi poslali promo svého alba „The Blaze Within“. Jejich směs temnoty, doomové melancholie a thrashové říznosti a agresivity mě tehdy docela zaujala. No a po roce jsou tady WINGLESS znovu. Tentokrát se svou novinkou „Triada“.

Od začátku je slyšet, že oproti „The Blaze Within“ kapela stočila kormidlo svého škuneru blíž k temným a hlubokým doomovým vodám. Občas je sice rozčísne nějaký ten deathový blesk, nicméně svěží poryvy ostrého a přímočarého thrashového vichru jsou tentokrát pryč. O to větší prostor dostává temnota a drtivé a mohutné kytarové vlny, které se k vašim sluchovodům řítí s neúprosnou sílou a jistotou příboje. Cíl je jasný. Tentokrát se vás WINGLESS nesnaží roztrhat, ale utopit v ponurých darkdoomových hlubinách. Daří se jim to se střídavým úspěchem. I když je kytarové vlnobití podporované ostřelováním bicích z tohohle polského škuneru a vedené štěkáním admirála Olafa Różańskiho, občas mu přece jen ta thrashová rychlost a dravost chybí.

Přestože se chvílemi dostanete pod hladinu a zjistíte, že vám hluboké melodie zaplavují ústa, omývají uši a proplétají se vaší hřívou (nebo jejím bývalým teritoriem), vždycky dokážete po chvíli vyplavat a nadechnout se. Chybí totiž víc zajímavých momentů, které by vás udržely hlouběji v temných vodách „Triady“. A ačkoliv živlům, jako jsou „Tales of Sleepless Nights“, „Unnamed Terror“ nebo „Wasteland Man“ se vzdoruje těžko, chybí „Triadě“ víc podobně silných proudů, bouří a krupobití. Přesto tahle plavba určitě za vyzkoušení stojí. I když oproti té minulé přece jen o něco zaostává.

6,5 / 10

Tracklist

01. Triad (intro)
02. Anthem to Innany
03. Tales of Sleepless Nights
04. Unnamed Terror
05. Wasteland Man
06. To the Blue Girl
07. Captain’s Dreaming
08. Tired of this Fear
09. Mountain Improbable
10. Centre of the Universe

Zostava

Olaf Różański – zpěv
Grzegorz Luzar – kytara, baskytara
Paweł Solon – bicí

Informácie o albume

Žáner: Dark Metal

Dátum vydania: 21.09.2018

Typ: CD

Dĺžka: 43:06

Vydavateľstvo: Self-Release

Webová stránka: http://wingless.bandcamp.com

Krajina: Polsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-11-10 21:52:39

Prečítané: 1208x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie