ALICE COOPER priniesol do Bratislavy hororovú show

ALICE COOPER priniesol do Bratislavy hororovú show

Máme za sebou návrat ďalšej legendy hard rocku/heavy metalu na Slovensko. 15. septembra 2019 sa v Bratislave predstavil legendárny ALICE COOPER so svojou kapelou. Poďme si teda pripomenúť, čo špeciálne si pre koncert v rámci "Ol Black Eyes is Back Tour 2019" pripravil.

Incheba Expo je síce stará komunistická „barabizňa“, na podobné udalosti však stále postačuje. Čo dnes naopak nepostačovalo, bol príliš malý počet otvorených vchodov. Ten mal za následok obrovské fronty pred vstupom a mnohí z návštevníkov tak nevideli jedinú predkapelu večera, BLACK STONE CHERRY. Títo americkí rockeri žiaľ (aspoň z toho, čo som videl) veľa vody nenamútili, takže na úvod len povinná jazda. To ale nemení nič na fakte, že organizátori situáciu jednoznačne nezvládli.

ALICE COOPER spustili svoju show približne o 21:15 a nálada na mieste činu bola razom živšia. Počas pusteného intra ešte scénu zahaľovala gigantická plachta, tá sa následne efektne zosunula na zem a kapela to odpálila so skladbou "Feed My Frankenstein". Samotný pán frontman nebol príliš zhovorčivý a namiesto zbytočných príhovorov nechal viac vyniknúť hudbu. Potvrdil, že aj po 70-ke stále vládze spievať bez väčších problémov a do dôchodku sa zjavne nechystá. Na stejdž dorazil v štýlovom saku, s decentným make-upom a cylindrom na hlave. Svoj outfit počas vystúpenia párkrát zmenil, najmä však potešil rekvizitami a jedinečným hororovým divadlom. Celé pódium bolo postavené ako replika stredovekého hradu a členovia kapely sa s radosťou prechádzali po jeho hradbách. Nechýbalo mávanie bičíkom, niekoľko hrôzostrašných figurín (najmä hlava dieťaťa), pri "Billion Dollar Babies" zas konfety s falošnými bankovkami. Svoje si odohrala aj herečka v roli zdravotnej sestry, došlo tiež na uväznenie hlavného hrdinu do zvieracej kazajky a napokon nasledovala jeho poprava pod gilotínou. Proste legendárne, takmer až divadelné kúsky, ktoré nikdy neomrzia!

ALICE COPPER, to samozrejme nie je len Vincent Damon Furnier, ale aj pätica hudobníkov, medzi nimi až traja gitaristi. Oko diváka určite potešila blonďavá Nita Strauss, ktorá rozdávala energiu na všetky strany, no najmä sa predviedla ako mimoriadne schopná hráčka.A poďme na setlist! Už po úvodnom bloku skladieb bolo jasné, že dnešní protagonisti sa budú opierať takmer výlučne o staré klasiky (čo sa napokon aj potvrdilo). Publikum sa podľa očakávania najviac chytilo na signature song "Poison", no zazneli aj také povinnosti ako "Dead Babies", "Bed of Nails", "I'm Eighteen", "Under My Wheels", "Teenage Frankenstein", či "No More Mr. Nice Guy". Záver obstarala ďalšia z mnohých klasík, "School's Out" aj s malým útržkom od PINK FLOYD"Another Brick in the Wall". 90 minút ubehlo relatívne rýchlo, šestica Cooperovcov sa s nami rozlúčila, ich líder dôsledne poďakoval 3300 prítomným fanúšikom a po dávke originálnej hororovej show sa mohlo ísť domov.

Za udelenie akreditácie ďakujeme agentúre Octopus Promotion.


FO​TO: Martin Mayer

Informácie o koncerte

Názov: ALICE COOPER priniesol do Bratislavy hororovú show

Dátum: 15.09.2019

Miesto: BRATISLAVA - Incheba Expo

Kapely: ::
ALICE COOPER - shock rock/heavy metal (USA)
BLACK STONE CHERRY - hard rock (USA)

Informácie o reportáži

Uverejnené: 2019-09-19 19:29:20

Prečítané: 1015x

Autor: Marek "Fajo" Falat

Marek

Názory redakcie

Chýba názor redakcie