CANNABIS CORPSE predstavili v Bratislave nový album

CANNABIS CORPSE predstavili v Bratislave nový album

Začiatok koncertu bol ohlásený na luxusnú dvadsiatu hodinu, no mne sa aj tak podarilo meškať a do Kulturáku som dorazil s 15-minútovým meškaním. WITHERED už drtili svoj set, no hala vyzerala z hľadiska obsadenosti veľmi biedne. Tipoval som to na číslo okolo tridsiatky, čo mi prišlo veľmi smutné. Kapelu z Atlanty som nemal napočúvanú, bol som teda zvedavý, čo predvedie.

Spočiatku to vyzeralo na celkom dobre naklepaný black, postavený na jednoduchých rytmoch a kompozíciách. O spev sa starali striedavo obaja gitaristi, no bolo ho pomenej. Neskôr začala kapela čoraz viac spomaľovať a vyžívať sa v tvorení ťažkej hutnej atmosféry. WITHERED si svoje vystúpenie užívali aj pred poloprázdnym klubom, no ja som sa skôr nudil. Akútne som pociťoval absenciu nejakej tej originality, všetko mi to prišlo príliš jednoduché a monotónne. Boli tam samozrejme aj dobré pasáže, no na môj vkus ich bolo veľmi málo. Tak isto aj zvuk nebol najlepší, ale keď teraz počúvam jeden zo štyroch albumov s názvom "Dualitas", prichádzam na to, že zliaty nevýrazný zvuk gitár je asi cieľom kapely. Horšie je už na tom len posledná oficiálne vypustená skladba "Somnium Decay" z pripraveného CD; veď posúdte sami.

Všetko sa ale na dobré obrátilo pri druhej a zároveň záverečnej kapele CANNABIS CORPSE z Richmondu. Tí síce neustále parodujú známe metalové kapely a prerábajú názvy ich skladieb a albumov na svoju obľúbenú tému, no všetka tvorba je ich originál. Hudobníci prešli plynule od skúšania hneď do prvej skladby, až som sa začudoval prečo idú tak rýchlo bez ohlásenia. Hneď po nej nám však ponúkli výlet do „trávového“ vesmíru - na planétu trávy (stačí obeta „trávovému“ pánovi a účasť v ich kulte je istá).
CANNABIS CORPSE ukázali, že aj jedna gitara stačí, keď má hudobník dostatok talentu a potrebnú tehnickú zručnosť. Hudobne to opäť nebolo nič zložité, ale zato neporovnateľne počúvateľnejšie. Trávový death metal od nich je veľmi sexi a nenechá vašu hľavu v kľude ani sekundu. O zábavu pomedzi skladby nebol núdza, svojimi vtipnými hláškami sa o ňu neustále staral spevák/basák Landphil. Napríklad počas jednej prestávky zistil, že sme všetci upíri, lebo stojíme presne za líniou svetla z pódia. Následne nám poďakoval, že sme ho zavolali do našej upírskej nory, no naše tajomstvo je už odhalené. Tiež nám poďakoval za účasť a podporu undergroundu, v ich prípade „under-underground death metalu“. Samozrejme nemohli chýbať vtipné popisy skladieb, napríklad jedna bola o „smoke weed for all fucking eternity“, ďalšia o fajčení toľkého množstva marihuany, že vám z toho prepne a začnete zabíjať ľudí (odkaz na nie veľmi vtipného vraha Richarda Chase). Podstatnú kostru setu tvoril posledný album "Nug So Vile", ktorý vyšiel necelé dva mesiace dozadu a je to poriadne mäso, určite odporúčam. Zo starších vecí odznela predpoveď weedocalypsy s názvom "The 420th Crusade", alebo "Disposal Of The Baggy" o zabití vášho dílera, kvôli tomu že vám predal nekvalitný matroš. Pred koncom setu sa medzi ľudmi zjavila obrovská zmutovaná šiška a rozbehla síce komorný, ale predsa len kotol. CANNABIS CORPSE si vyslúžili aj prosbu o prídavok, ktorý nám hneď naservírovali a pár minút pred desiatou hodinou bol koniec.

Osobne by som uvítal aspoň jednu kapelu navyše a WITHERED by som vymenil za niečo rezkejšie, no vystúpenie CANNABIS CORPSE vyvážilo všetky nedostatky a ja som sa skvelo zabavil.

Informácie o koncerte

Názov: CANNABIS CORPSE predstavili v Bratislave nový album

Dátum: 14.01.2020

Miesto: BRATISLAVA - Kulturák Klub

Kapely: ::
CANNABIS CORPSE - death metal (USA)
WITHERED - black/death metal (USA)

Informácie o reportáži

Uverejnené: 2020-01-17 00:00:00

Prečítané: 754x

Autor: Michal Kmeť

Michal Kmeť

Názory redakcie

Chýba názor redakcie