EAGLEHEART rozbouřili Melodku a pokřtili CD

EAGLEHEART rozbouřili Melodku a pokřtili CD

Metalový svátek plynule přecházející ve svátek státní. Tak se dá jednou větou shrnout dění, které minulý pátek zažili návštěvníci brněnské Melodky. V předvečer 99. výročí vzniku Československé republiky tam totiž EAGLEHEART pokřtili své nové album „Reverse“. A vzhledem k tomu, že na tohoto nástupce „Dreamtherapy“ si lidé museli počkat celých šest let, byl to opravdu svátek.

Aby stál křest opravdu za to, pozvali si EAGLEHEART na pomoc hned tři kapely. Kromě jejich brněnských souputníků FLOWERWHILE se na pódiu vystřídali ještě melodicky ladění blanenští SAGITTARI a poděbradští RIMORTIS.

Právě powermetalisté ze středních Čech se postarali o to, aby se diváci hned zkraje dostali do varu. Tahle parta prošla v posledním roce dost turbulentním období, kdy se vyměnily tři pětiny sestavy. V Brně ale všechny přesvědčila o tom, že to kapele nijak neuškodilo. Jejich vystoupení nechyběla energie, silné melodie ani výborný frontman.

Láďovi Spilkovi totiž role lídra RIMORTIS evidentně sedí. Rozdává energii, burcuje publikum a k tomu samozřejmě skvěle zpívá. Kdo RIMORTIS dřív neznal, neměl šanci poznat, že v téhle sestavě hrají jen něco přes půl roku.

Jako druhá se svých nástrojů chopila rock’n’roll thrashová čtveřice FLOWERWHILE. Oproti RIMORTIS přitom trochu přitvrdili. Zvlášť když sáhli po starších skladbách nasáklých thrashovou energií a neurvalostí. Zároveň ale předvedli, že umí i výrazně zjemnit. Fanouškům totiž nabídli několik ochutnávek z připravované desky. A ukázalo se, že kromě spousty češtiny se můžou lidé těšit i na baladičtější a melodičtější polohy než dosud.

Hlavní hvězdou večera ale byli samozřejmě EAGLEHEART. V Brně zakončili týden (téměř) nepřetržitého koncertování, který odstartovali v Itálii. A jestli jsem v hodnocení „Reverse“ tvrdil, že tahle parta má světové parametry, tak na Melodce to bezezbytku potvrdila. Rozjeli totiž show nadupanou energií i skvělými songy, při kterých si na své přišli milovníci starších a přímočařejších věcí stejně jako příznivci i progresivnějších prvků. Výborně sestavený set tak nenechal nikoho vydechnout.

 Že to téhle pětici parádně šlape, dokazovaly i různé vtípky, kterými se na pódiu častovali. A které vygradovaly ve chvíli, kdy na pódium vyšplhali dva bývalí členové téhle orlí party – frontman FLOWERWHILE kytarista Martin „Metalika“ Klekner a mistr bicích nástrojů Zdeněk „Smrt“ Vémola. Oba si neodpustili pár dobře míněných rýpanců, a pomohli vytvořit večírek, na kterém se všichni cítili jako na setkání party kámošů, při kterém teče šampaňské proudem.

Po téhle křtící pauze přišla na řadu ještě druhá půlka setu, která perfektně navázala na tu předchozí. Jediným rozdílem bylo, že hned několikrát vtrhl na pódium i „Metalika“ aby EAGLEHEART podpořil svým growlingem. Chybět tak nemohl ani při závěrečné „Moment of Life“, kterou pánové předvedli i v zábavné reggae verzi.

Nelehký úkol navázat na výborné vystoupení, které muselo nadchnout i nejnáročnější fanoušky, měli SAGITTARI. A nutno uznat, že se ho zhostili se ctí. I když koncentrace metalistů v Melodce před jejich vystoupením znatelně klesla, kdo zůstal, určitě nelitoval. Muzikanti ukázali, že i po půlnoci mají dost energie, kterou vytrvale ládovali do všech v sále. K tomu navíc přidali i velice příjemné melodie a dokázali, že EAGLEHEART si je ke svému křtu vybrali právem.

Informácie o koncerte

Názov: EAGLEHEART rozbouřili Melodku a pokřtili CD

Dátum: 27.10.2017

Miesto: BRNO - Melodka

Kapely: EAGLEHEART
RIMORTIS
FLOWERWHILE
SAGITTARI

Informácie o reportáži

Uverejnené: 2017-11-05 18:55:47

Prečítané: 1566x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie