GOTHOOM Open Air 2018

GOTHOOM Open Air 2018

Festival Gothoom Open Air sa v mojom kalendári usadil ako každoročná povinnosť. Jeho deviaty ročník sa po druhýkrát konal pod hradom Revište a tento areál sa ukázal ako dobrá voľba. Jednak ponúka mnoho atrakcií v okolí a hlavne je tvarovateľný, čo sa týka svojej veľkosti. Záleží len na tom, ako položíte oplotenie a kam umiestnite pódium a stanové mestečko. Množstvo stánkov s občerstvením sa na prvý pohľad zdal trochu skromný, no nakoniec úplne postačoval. Netvorili sa tu výrazné rady a s trochou logického myslenia sa dalo vyhnúť aj tým menším. Opäť musím vyzdvihnúť Hoyasov vegánsky stánok a aj keď som všežravec, tu mi chutilo asi najviac. Veľká pochvala smeruje aj ku zvukárom, ktorí odviedli kus dobrej roboty. V podstate ma ani nenapadá, čo by sa dalo vytknúť Peťovi Beťkovi a jeho organizačnému tímu. Opäť nám vytvorili príjemnú rodinnú atmosféru, ktorou je tento festival povestný. Hudobná dramaturgia festivalu bola tradične pestrá a tento rok som videl veľké množstvo kvalitných vystúpení. Jediná výčitka z mojej strany je absencia doom metalu na tomto ročníku. Je síce pravda, že pôvodne boli na súpiske CLOUDS, no tí nakoniec z rodinných dôvodov svoje vystúpenie odvolali. No aj tak by som privítal ešte aspoň dve-tri kapely tohto žánru.

 

ŠTVRTOK:

Na festival som dorazil v čase, keď dohrávali poľskí IN TWILIGHT'S EMBRACE. Z ich vystúpenia som veľa nevidel a tak som si rýchle vybavil všetky nevyhnutné úkony spojené s príchodom. To sa však už na pódiu chystali ROOT, ktorí minulý rok nedorazili pre dopravné zápchy. Prvé čo mi udrelo do uší bol skvelý zvuk, ktorý trocha rušili pískajúce mikrofóny. S týmto technickým problémom sa sporadicky bojovalo celý čas, no až tak to nenarušilo ich vystúpenie. Kapela funguje už nejaký čas vo vynovenej zostave a je skvele zohratá. Okrem novších piesní pochopiteľne nechýbali ani tradičné hity ako "666", "Píseň pro Satana" či "Hřbitov". No tie hrávajú v nových aranžmánoch, ktoré týmto skladbám mimoriadne svedčia. So spevom Big Bossovi pomáhali ostatní členovia ROOT, aj keď tentokrát to ani nepotreboval. Napriek svojmu veku bol dnes v dobrej forme a odspieval celý koncert s nasadením. Pomedzi skladby tradične vtipkoval na svoj účet a neobišiel aj jedného fanúšika, ktorý bol odetý v sutane. Majiteľ vstupenky s číslom 66 mohol z kože vyskočiť, pretože mu samotný šéf daroval vinyl fantastickej dosky "Temple in the underworld". Škoda, že z nej tento večer nič nezahrali, no inak to bolo skvelé vystúpenie. Mimochodom basgitaristu Igora som takmer ani nespoznal. Po tom ako radikálne schudol, vyzerá ako úplne nový človek. ROOT dnes úspešne vymazali minuloročnú absenciu a predviedli skvelý set.

Švajčiari SCHAMMASCH sú veľkým objavom scény a na ich vystúpenie som sa mimoriadne tešil. Trocha som sa obával, či im neublíži denné svetlo, no moje obavy boli zbytočné. Nadýchaný black metal mixnutý temným doomom sa rozlieval Revišťom a hypnotizoval naše čierne duše. Majestátne melódie a čisté spevy vás vytrhnú z reality a zavedú do temnoty, kde vás začarujú svojou mystikou. Najlepšie to funguje, pokiaľ máte ich tvorbu dokonale napočúvanú a môžete sa plne sústrediť. V ich hudbe je niečo šamanské, čo vyvoláva v človeku pocit omámenia. Je to stav odovzdania, pri ktorom na čas opustíte svoju telesnú schránku. V setliste nechýbali osvedčené hity ako "Metanioa" či "Golden light", no zahrali aj dve nové skladby "Do Not Open Your Eyes" a "Chimerical Hope". Nemôžem si pomôcť, ale túto kapelu by som mohol počúvať kľudne aj dve hodiny. Skvelá voľba. Pôvodne mali nasledovať Islanďania SVARTIDAUDI, no kvôli meškaniu ich letu nakoniec zahrali až na záver večera. Operatívne preto vystúpila ďalšia čierna perla českej bm scény INFERNO. Sledujem túto kapelu nejaký čas a kvalita ich produkcie má neustále stúpajúcu tendenciu. Ich black metal v sebe nesie nesmierne silnú atmosféru, ktorá páchne záhrobnou temnotou. V skladbách striedajú agresívne ako aj pokojnejšie pasáže, no vo výsledku akoby ich hudba nehybne plynula časom. Kde tu pridajú do svojej produkcie znekľudňujúce psychedelické prvky, ktoré ešte viac umocnia to všade prítomné temno. Najväčšiu pozornosť na seba strhol spevák Adramelech, ktorého teatrálny prejav dodáva ich koncertom pridanú hodnotu.

Z vystúpenia DARKENED NOCTURN SLAUGHTERCULT mám trochu protichodné pocity. Na jednej strane uznávam, že z ich hudby sálalo neskutočné zlo. Do extrému vybičovaný black metal sa hnal dolinou ako splašený záprah koní. Neľudský rev diabolskej Onielar znie naživo mimoriadne pôsobivo a v spojení s obrazom prestáva všetka sranda. Na druhej strane mi ich pekelná jazda asi po štvrtej skladbe začala pripadať príliš jednotvárne. Chcelo by to trocha oživenia prípadne nejakú pokojnejšiu pasáž, aby ten extrém viac vynikol. Ku koncu vystúpenia som mal pocit, že nonstop tlačia na pílu a trocha to strácalo svoje čaro. Mimochodom Onielar je bez debaty skvelá speváčka, no v porovnaní s jej výkonom na poslednej doske BETHLEHEM tu nevyužíva naplno svoj potenciál. Aj napriek mojim pripomienkam musím uznať, že DNS predviedli pôsobivé vystúpenie. Poliaci BLAZE OF PERDITION tempo mierne spomalili a ich plaziaci sa black metal o niečo viac hypnotizoval ako drtil údy. Ich hudba nesie v sebe istú dávku majestátnosti a vsádzajú aj na psychedelické party. No v správnej chvíli vedia aj šliapnuť na plyn a rozsekať všetko živé naokolo. Nepracujú s nijak výraznými hudobnými motívmi, no kvalite ich prejavu to nijak neškodí. Dokonca som tam miestami počul vplyvy kapiel ako FIELDS OF THE NEPHILIM, čo ma vcelku milo prekvapilo.

Islanďania SVARTIDAUÐI nadviazali na svojich predchodcov, no kvalitou ich prekonali. Kombinácia tradičného blackového základu nórskej školy a disonantnejšiej odnože tohto žánru je zaujímavým mixom, ktorý nie je jednoduchým sústom. Mne však ich produkcia tento večer mimoriadne zapasovala a sledoval som ich v nemom úžase. Dychberúce vystúpenie bolo okorenené faktom, že išlo o exkluzívny set, ktorých majú tento rok len štyri. SVARTIDAUÐI otvorili pekelné brány, z ktorých vypustili čiernu smrť. Z vystúpenia si vybavujem dve známe skladby "Flesh Cathedral" a "Venus Illegitima". Nie som si úplne istý, ale mám dojem, že zahrali minimálne dve novinky, ktoré sa nenachádzajú na žiadnom nosiči. Lepší záver prvého dňa sme si ani nemohli želať.

 

PIATOK:

Piatkové prebudenie bolo celkom príjemné, pretože ma zo stanu nevyhnalo slnko, ako tomu býva zvykom. Bolo pod mrakom a dnešný program mali odštartovať chlapci z RUST2DUST. Žiaľ pre pracovné povinnosti jedného z členov sa tak neudialo a tak mi ostal čas na raňajky a kávu. Prvou vystupujúcou kapelou boli teda Angličania SODOMIZED CADAVER. Táto death metalová drtička nám hneď z rána vytrela škamry z očí a dokonale naštartovala organizmus. V jej čele mimochodom figuruje Ollie Jones, člen legendárnych zoskupení DESECRATION a EXTREME NOISE TERROR. Chorobný death metal s príchuťou grindu mi po ránu vcelku zapasoval. Nasledujúci DYSANGELIUM pokračovali v death metalovom smerovaní. Dobre zohratá parta predviedla kompaktný výkon a bolo vidieť, že si na koncertoch dávajú záležať. Ďalšia kapela od našich západných susedov ELYSIUM vytasila na nás death metal modernejšieho strihu s technickými prvkami. Mimoriadne akčný bol najmä spevák, ktorý neustále pobehoval po pódiu a zavítal aj medzi fanúšikov. Ich vystúpenie nečakane prerušil výpadok prúdu, čo chcel využiť spevák na zoznámenie sa s publikom, ktoré nebolo práve najpočetnejšie. To si však vyžiadalo sólo na bicích a skupina im prianie splnila. Asi po piatich minútach skupina pokračovala vo svojom sete.

Prešovčania PERVERSITY spustili na nás nekompromisný brutal death metal a drtili naše sluchovody poriadnou intenzitou. Ich posledný album "Idolatry" mi síce na prvý raz nezapasoval, no po tomto koncerte sa k nemu určite vrátim. Musím uznať, že skupina predviedla poriadnu smršť, ktorá nás zvalcovala. Blasfemické "vyhladzováky" sa striedali s pomalými ťahavými pasážami a spolu s chorobným vokálom tvorili poriadne deathové bahno. Program pokračoval asi jedinými zástupcami grindovej scény, kapelou MELANCHOLY PESSIMISM. Prakticky hneď, ako začali hrať, sa nenápadný dážď zmenil na poriadnu búrku a kapela musela svoje vystúpenie prerušiť. Dokonca začali padať pomerne veľké krúpy a všetkým bolo jasné, že to nebude bez následkov. No nie všetci to videli tak tragicky. Množstvo návštevníkov si túto prírodnú show užívalo plnými dúškami a vzniknuté mláky sa premenili na plavecké minibazény. Zato technici mali hlavy v smútku, pretože im zatopilo aparát. Samozrejme celý line-up sa rozsypal a na tri hodiny zavládlo v areáli ticho. Okrem toho hrozilo, že kvôli nevyhovujúcim bezpečnostným podmienkam odvolajú svoje vystúpenie EXODUS. Z neovereného zdroja sa mi dostalo do uší, že manažér kapely si chodil foťiť zatopenú techniku a snažil sa vystúpenie zrušiť. Našťastie sa všetko vyriešilo a aspoň zahraničné kapely dnes ešte dostali priestor. Z programu preto vypadli TORTHARRY, RAMCHAT a BRUTE. Svoj hrací čas obetoval aj Peťo Beťko so svojou skupinou DOOMAS, za čo všetka česť.

Program teda pokračoval kapelou JUST BEFORE DAWN. Trocha som podcenil prípravu na festival a o tejto kapele som nemal žiadne info. Našťastie ma kamarát upozornil, že v tejto kapele spieva Dave Ingram (ex-BENEDICTION, ex-BOLT THROWER, HAIL OF BULLETS) a hneď som spozornel. Okamžite po prvých tónoch mi bolo jasné, odkiaľ fúka vietor. Old school death metal pripomínajúci spomínané tri kapely okorenený textami s vojnovou tématikou mi okamžite rozbúchal srdce. Ten mocný hlas mi bude navždy pripomínať najlepšie nahrávky BENEDICTION a nič sa na tom nezmení. No JUST BEFORE DAWN to rozbalili vo veľkom štýle a pripravili mi nečakané prekvapenie. Valcujúca rytmika podporovaná gitarovými náletmi dokonale zbombardovala už tak zničené bojisko. Ich vystúpenie bolo fantastické.  Mimochodom keď si prejdete všetkých členov, ktorí sa v tejto kapele premleli, dostanete európsku death metalovú sieň slávy. Za všetkých spomeniem také osobnosti ako Rogga Johansson či Martin Van Drunen. Samotní hudobníci sa po koncerte ukázali ako veľmi skromní a príjemní ľudia. Kamarát šiel po vystúpení za Daveom po podpis na booklet BENEDICTION a jednu fotografiu na pamiatku. Ten mu nielen že bez problémov vyhovel, no ako bonus mu daroval ich nové CD. Veľký rešpekt pred takýmto prístupom k fanúšikom.
Neľahkú úlohu vystúpiť po takomto skvelom sete dostali nemeckí MAAT. Kapela vo svojej hudbe kombinuje vplyvy kapiel ako VADER, KATAKLYSM či BEHEMOTH. Tá muzika neznie zle, no niečo jej chýba. Až príliš sa podobá na spomínané kapely a chýba jej aspoň náznak originality. Inak mali koncert pripravený pekne a zaujali aj kostýmy či neobvyklé maľovanie. Pod pódiom sa im podarilo rozpútať poriadny kotol a atmosféra festivalu gradovala.



Vystúpenie EXODUS nebudem podrobne rozpitvávať, pretože ma nebavilo. Kapela spravila veľkú show, mali dobrý zvuk a aj výkony hudobníkov nemožno kritizovať. No ja som mal neustále pocit, že počúvam jednu pieseň dookola. Už vidím, ako na mňa budú thrash metalisti pľuť, keď ma stretnú na ulici. Samozrejme si robím srandu, teda aspoň dúfam. Grécki symfonici SEPTICFLESH sa predstavil na doskách Gothoomu už tretí raz a bolo sa na čo dívať. Obrovská plachta a dva bannery s motívmi aktuálnej novinky "Codex Omega" dominovali pódiu a tvorili kulisy tohto majestátneho predstavenia. Jednu vec však treba na úvod povedať. Množstvo z ich hudby na koncertoch ide zo samplov a posledné nahrávky už nedosahujú takú kvalitu ako v minulosti. No stále je to v rámci symfonického metalu to najlepšie, čo scéna ponúka. A keď sa ponoríte do ich vystúpenia bez týchto predsudkov, výsledok stojí za to. Bolo to magické divadlo s príchuťou gréckej histórie v niekoľkých dejstvách. Z vystúpenia najviac zaujala táto pätica - "Persepolis", "Anubis", "Pyramid God" "The Vampire From Nazareth" a "Prometheus". Na pódiu vystriedala matadorov mladá krv a to Islanďania ZHRINE. Ich debutový album "Unortheta" zaslúžene zožal v undergrounde pozitívny ohlas a svoje kvality nám dokázali aj naživo. Temný black metal s psychedelickými gitarovými riffmi a deathovým vokálom nám otvoril portál do inej dimenzie. Previedli nás vlastným vesmírom, kde niet priestor pre nič pozitívne. Ich set patril k tohtoročným vrcholom festivalu. Inak je paradox sledovať túto skupinu na pódiu, pretože ich imidž absolútne nezodpovedá hudobnej produkcii. Schválne si vypočujte pár ich piesní a potom si pozrite fotografie z ich vystúpenia.

Na úplný záver vystúpili poliaci MORD'a'STIGMATA. Toto meno registrujem na scéne už dlhé roky, no k ich hudbe som sa nikdy nedostal. Kapela nám predviedla jednoduchý black metal, založený na častom opakovaní jednotlivých pasáží a postupnej gradácii. Aj pri tejto kapele je hlavným stavebným kameňom atmosféra a celkom slušne s ňou vedia narábať. Ich vystúpenie som si vypočul so záujmom a celkom ma bavilo. No po ZHRINE to mali vcelku ťažké. Obe kapely však úplne nepochopiteľne vystupovali pred poloprázdnym obecenstvom.

 

SOBOTA:

Po náročnom dni sme všetci dúfali, že posledný deň festivalu už prebehne bez komplikácií. A môžem prezradiť, že sa už nič podobné neopakovalo. Po vstupe do areálu akurát začali svoje vystúpenie mladíci z Banskej Bystrice ACID FORCE. Títo chalani mastia poriadne výživný thrash metal a tú energiu im môžeme len závidieť. Bez ostychu a zaváhania nabehli na pódium a napálili do nás celý svoj setlist. Nie som veľký fanúšik thrashu ale toto ma fakt bavilo, rozhodne viac ako EXODUS. Hlavne tá nespútaná energia a entuziazmus, ktorý z nich sála. Nasledujúce skupiny DEADFREIGHT OF SOUL a ZHI REN ma svojou produkciou nijak zvlášť nezaujali. To írski SOOTHSAYER ma celkom príjemne prekvapili svojím ťaživým doom sludge metalom. Možno to bolo absenciou tohto žánru na festivale, ale ich produkcia mi šla po chuti. Niečo v tej hudbe vo mne proste rezonovalo a zrejme to boli hlavne emócie. Spevák dokázal na seba strhnúť všetku pozornosť a trocha mi svojím prejavom pripomínal Nikolasa Kvarforta. Bolo vidieť, že to čo spieva sa ho bytostne týka a mimoriadne to prežíva.

Poliaci SHODAN to skúšali opäť death metalom, no ich hudba mi pripadala až príliš predvídateľná. Ďalší zástupcovia domácej scény LUNATIC GODS mi však napravili chuť. Táto originálna kapela tento rok vydala dlho očakávanú novinku "Turiec", ktorá je v mnohých smeroch zaujímavá. No priznám sa, že ich staršiu tvorbu mám omnoho radšej. To však nič nemení na fakte, že ich vystúpenie stálo za to. Z ich prejavu bola cítiť istota a uvoľnenosť, čo v spojení s ich skvelou muzikou do seba dokonale zapadlo. Setlist mali zostavený z nových ako aj starších vecí, no mne urobila najväčšiu radosť dvojica skladieb z EP "Slnovraty" - "Kračúň" a "Kupalo". Pre úplnosť dodám, že za bicími sedel moravský guľomet Martin Škaroupka (CRADLE OF FILTH, INNER FEAR). Jeho výkon ani netreba nijak zvlášť komentovať, to treba zažiť. Martinčanov vystriedali na pódiu DEMENTOR, ktorí na nás spustili svoj blasfemický death metal. Informácie o aktuálnom dianí v kapele nemám, len viem, že koncertujú veľmi sporadicky. Na pódiu však pôsobila kapela suverénne a naklepala počas svojho setu poriadne množstvo rezňov. Milovníci brutal death metalu si myslím prišli na svoje.

Angličanov DIVINE CHAOS si pamätám z niektorého zo starších ročníkov a ich prejav sa vôbec nezmenil. Mix thrash a death metalu síce ničím nevybočuje z tradičných koľají, no sila tohto súboru je skôr v jeho pódiovom prejave. Chalani si živé hranie neskutočne užívajú a vidieť ich na pódiu je fakt zážitok. Rakúšania DARKFALL sú slovenskému publiku tiež dobre známi, pretože len ja osobne som ich videl asi štvrtýkrát. Ich valivý death metal pripomína tvorbu kapiel ako HYPOCRISY či KATAKLYSM, len je trochu menej výrazný. Poriadne extrémny a technický death metal nám predviedli Nemci DEFEATED SANITY. Kapela odohrala neskutočne extrémny set a bolo vidieť, že fanúšikom podobná muzika chýbala. Mávnutím čarovného prútika sa vyrojilo množstvo masiek a počas ich setu sa moshpit prakticky nezastavil. Hrdzavý fúrik sa stal hlavným dopravným prostriedkom a zábava sa roztočila na plné obrátky. Musím kapelu pochváliť za predvedený výkon a skvelý dramaturgický ťah, pretože takýto masaker skvele oživil atmosféru festivalu. V nespútanej zábave sa pokračovalo ďalej, pretože na pódiu sa chystalo najväčšie prekvapenie festivalu.

Pôvodne mali vystúpiť v Bratislave, no Peťo dostal ponuku, ktorá sa neodmieta. BRUJERIA na Gothoome! Za bicie sa usadil ťažkotonážny diabol Nicholas Barker alias Hongo Junior. Hongo starší resp. Shane Embury dnes chýbal a ak sa nemýlim, tak gitarové struny dnes masíroval Anton Reisenegger (LOCK UP) resp. El Criminal. No najdôležitejšie postavičky tohto súboru sa nikdy nemenia a je to dvojica spevákov Juan Brujo, El Sangrón. Kapela nám zahrala niekoľko ukážok z poslednej dosky "Pocho Aztlan", no najviac sme si užili klasiky ako "Matando gueros", "Raza odiada (Pito Wilson)", "La Ley De Plomo", "Anti-Castro" či "Brujerizmo". Ľubozvučná španielčina sa niesla celým areálom a moshpit bol počas ich setu nezastaviteľný. Neprehliadnuteľné postavičky Teletubbies zaujali aj samotných hudobníkov a počas záverečného outra "Marujuana" si spolu zatancovali na pódiu. Asi ťažko by sme našli na festivale človeka, ktorý by sa na ich show nebavil. Atmosféra gradovala a nasledujúca poľská legenda death metalu VADER nenechala nič na náhode. Prichystali si pre nás luxusný setlist, naplnený veľkými hitmi tejto formácie. Medzi nimi vynikali skladby ako "Silent Empire", "Helleluyah!!! (God Is Dead)" "Carnal" či "Black to the Blind". Tieto skladby nestratili nič zo svojej sily a kapela nám ich naservírovala na striebornom podnose. Veľkolepá oslava death metalu v bezchybnom prevedení od týchto ostrieľaných borcov zmasakrovala celý festival.

Úplne inú atmosféru malo vystúpenie SÓLSTAFIR, tretieho zástupcu islandskej kultúry na Gothoome. Ak sa nemýlim, tak to bola ich druhá návšteva Slovenska, no od tej prvej ubehlo dlhých osem rokov. Pamätám si ich, keď v roku 2010 predskakovali v Randale SWALLOW THE SUN ešte ako neznáma formácia. Za tú dobu z nich vyrástla rešpektovaná kapela, ktorá koncom minulého roka vypredala viedenskú Arénu. Ich čarovná hudba plná silných emócií je akoby zrkadlom islandskej prírody. Nádherné miestami až rozprávkové scenérie sa striedajú s obrazmi chladu a ticha. A presne taká je hudba týchto melancholikov. Okrem osvedčených piesní ako "Fjara" či "Goddess of the Ages" zahrali aj menej exponované skladby ako "Ótta", "Silfur-Refur" či "Bláfjall". Je skvelé, že nezabúdajú ani na svoju minulosť a zahrali titulnú skladbu z kultovej dosky "Köld". Napriek tomu, že som túto kapelu videl za posledné roky veľa krát, napodiv ma stále neomrzeli. Ich hudba má proste silnú moc a jej účinky na mňa opakovane zaberajú. Milovníci švédskeho chrastiaceho death metalu si prišli na svoje pri koncerte ENTRAILS. Nekompromisné vystúpenie týchto borcov z malej švédskej dedinky Linneryd dokonale rozdrtilo naše údy a malo len jednu chybu. Kapela je proste iba kópiou svojich slávnejších kolegov ENTOMBED či DISMEMBER. Napriek tomu ich vystúpenie malo svoje čaro.

Podobne ako SEPTICFLESH, aj Poliaci OBSCURE SPHINX vystúpili na Gothoome už po tretí raz. Je to evidentne Peťova obľúbená formácia a vôbec sa mu nečudujem. Ich koncerty sú povestné svojou neopakovateľnou atmosférou a vždy ma bavili viac ako ich štúdiová tvorba. Vo svojej hudbe kombinujú prvky post metalu a sludgeu, ktorým kraľuje speváčka Zofia Fraś vystupujúca pod pseudonymom Wielebna. Jej spev, pohybové kreácie a emotívny hudobný podklad tvoria úžasnú performance, ktorú nemožno porovnávať s žiadnou inou kapelou. OBSCURE SPHINX pred rokom opustili dvaja zakladajúci členovia a ostali len s jednou gitarou. No nijak výrazne im to neuškodilo, možno práve naopak. Ich predstavenie ma natoľko pohltilo, že som ani nevnímal setlist koncertu. To však v ich prípade nie je až tak podstatné. Opäť im nie je čo vytknúť a kto si ich set nechal ujsť, môže ľutovať. Na úplný záver festivalu vystúpila nemecko-poľská banda CTULU. Trojica zahalených borcov hrnula poriadne ostrý black metal, ktorému ale chýbala originalita. Každopádne som si  ich set pozrel celý a nedá sa povedať, že by ma vyslovene nudili.

Tri dni strávené pod hradom Revište rozhodne stáli zo to. Musím vyzdvihnúť line-up festivalu, ktorý bol z môjho pohľadu asi najlepší zo všetkých ročníkov. Som zvedavý, čo si pre nás Gothoom nachystá na jubilejný desiaty ročník. Vidíme sa o rok. 

Rozšírené fotogalérie z jednotlivých dní - Štvrtok / Piatok / Sobota

Informácie o koncerte

Názov: GOTHOOM Open Air 2018

Dátum: 05.07.2018 - 07.07.2018

Miesto: REVIŠTSKÉ PODZÁMČIE - Drevenica Revište

Kapely: Štvrtok:
ROOT, SCHAMMASCH, SVARTIDAUÐI, DARKENED NOCTURN SLAUGHTERCULT, INFERNO, BLAZE OF PERDITION

Piatok:
SODOMIZED CADAVER, DYSANGELIUM, ELYSIUM, PERVERSITY, MELANCHOLY PESSIMISM, JUST BEFORE DAWN, MAAT, SEPTICFLESH, EXODUS, ZHRINE, MORD'a'STIGMATA

Sobota:
ACID FORCE, DEADFREIGHT OF SOUL, ZHI REN, SOOTHSAYER, SHODAN, LUNATIC GODS, DEMENTOR, DIVINE CHAOS, DARKFALL, DEFEATED SANITY, BRUJERIA, VADER, SÓLSTAFIR, ENTRAILS, OBSCURE SPHINX, CTULU

Informácie o reportáži

Uverejnené: 2018-07-17 19:01:42

Prečítané: 2793x

Autor: Martin Mayer

Martin Mayer

Názory redakcie

Chýba názor redakcie