INFECTED RAIN odštartovali svoje turné v Bratislave

INFECTED RAIN odštartovali svoje turné v Bratislave

Moldavci INFECTED RAIN dnes odštartovali svoje európske turné, ktoré sa preženie bývalým východným blokom. Pre niekoho možno neznáma kapela, pre mňa však zaujímavá mladá formácia, ktorej hudba nabíja pozitívnou energiou.

Koncert odštartovala ostravská skupina UP!GREAT, hrajúca alternatibe rock mixnutý hardcorom. Na scéne fungujú už desať rokov a toto bolo moje prvé stretnutie s ich hudbou. Mali celkom slušný zvuk, vďaka čomu bola ich hudba jasne čitateľná. Speváčka Veronica vcelku slušne zvládala čisté vokály ako aj extrémnejšie polohy spevu a ich striedaním sa snažila oživiť ich produkciu. Jej spoluhráči zvládali svoje nástroje bez väčších problémov a v podstate dnes večer odohrali slušný koncert. Jediné čo mi nesadlo, bola samotná tvorba tejto formácie. Hlavne mi v nej chýbala dynamika a agresivita. Snažili sa síce striedať pokojnejšie časti s tvrdšími pasážami, no chcelo by to viac dravosti. Okrem starších piesní zahrali aj prvú ukážku z pripravovaného albumu, skladbu “Everyone Knows The Truth". Ich crossover slušne nakopol fanúšikov pod pódiom a miestami to tam vrelo. Záver ich vystúpenia trocha naštrbil problém s gitarou, ktorá začala dosť nepríjemne "chrčať". Nakoniec z nej prestali vychádzať zvuky úplne a gitarista koniec skladby vypustil. Fanúšikovia si vypýtali ešte jeden prídavok, ktorým ak sa nemýlim bola skladba "Don´t wanna". Gitarista si vzal svoju druhú gitaru a problém so zvukom sa našťastie vytratil. Musím úprimne uznať, že spomínaná skladba bola asi najlepšia z celého ich setu. Veronica tu išla skutočne na plný plyn a dočkali sme sa dokonca  aj growlu, ktorý ma milo prekvapil.

INFECTED RAIN som prvý krát spoznal pred dvoma rokmi v MMC, kde si zahrali pred LACUNA COIL. Ich moderná energická hudba ma okamžite oslovila a o svojich kvalitách ma presvedčili aj na minuloročnom Brutal Assaulte. Kapelu založila v roku 2008 speváčka Elena Catarga, úspešná kostymérka dizajnérka a návrhárka. V ich hudbe možno vystopovať prvky nu-metalu, metalcoru a alternatívneho rocku, ktorý je okorenený elektronickými prvkami. Už v prvej skladbe "Fool the Gravity" bolo vidieť na kapele výbornú zohratosť a hlavne silu ich muziky. Celá ich show bola strhujúca a výkon kapely bol suverénny. Zároveň sú to však veľmi milí a skromní ľudia, o čom som sa presvedčil ešte pred koncertom. Po tom ako som si zakúpil ich posledný album "86", pristúpil ku mne gitarista Sergey, podal mi ruku a poďakoval sa za podporu ich kapely. Bolo to naozaj veľmi sympatické gesto a s niečím podobným som sa ešte asi nestretol. No ale späť ku koncertu. Najvýraznejšou persónou kapely je pochopiteľne Lena, ktorá skvele spieva a veľmi dobre vyzerá. S ľahkosťou prechádza od melodického spevu cez scream až po growling, pričom všetky zvláda na jednotku. No pochvalu si zaslúži úplne celá kapela, pretože opäť predviedli výborný set. Fanúšikovia sa skvele bavili, nechýbal ani "circle-pit", "wall of death" a došlo aj na "stage diving". Drvivú väčšinu setlistu tvorili skladby zo spomínaného albumu a vzhľadom na jeho kvalitu sa vôbec nečudujem. "Smoking Lies", "Intoxicating", "Orphan Soul", "Serendipity" či "Peculiar Kind of Sanity" znejú sviežo a ide z nich silná energia. Zo staršej tvorby by som rád vyzdvihol skladby "Sweet, Sweet Lies" a hitovku "Me Against You". Okrem toho je to kapela, ktorej pódiový prejav je naozaj dynamický. V podstate ma nenapadá nič, čo by som ich koncertu vytkol. Takto nejako si predstavujem moderný metal s ženským spevom. Až sa čudujem, že táto kapela nemá silnejšie meno na scéne. Je to možno tým, že za ňou nestojí žiadne veľké vydavateľstvo a fungovanie okolo kapely si "menežujú" sami.

INFECTED RAIN odohrali koncert, za aký by sa nemuseli hanbiť oveľa väčšie kapely v danom žánri. Úprimne im želám veľa úspechov a dúfajme, že sa na Slovensko opäť vrátia. Podľa ich pozitívnych reakcií je to viac ako pravdepodobné. 

Za akreditáciu a zorganizovanie akcie ďakujeme vydavateľstvu TTRec.

Informácie o koncerte

Názov: INFECTED RAIN odštartovali svoje turné v Bratislave

Dátum: 25.04.2018

Miesto: BRATISLAVA - Randal Club

Kapely: INFECTED RAIN - metalcore (MOL)
UP!GREAT - alternative rock/hardcore (CZE)

Informácie o reportáži

Uverejnené: 2018-04-27 10:17:18

Prečítané: 1609x

Autor: Martin Mayer

Martin Mayer

Názory redakcie

Chýba názor redakcie