Rockstar Comeback

Rockstar Comeback

Po dlhšej dobe som sa vydal na koncert a tentoraz som vyrazil až do Nového Mesta nad Váhom do miestneho klubu El Paso. Prvú kapelu som zmeškal, takže sa ospravedlňujem miestnej bande ROCKOVANKA. Podľa Bandzone hrajú rock na spôsob TUBLATANKY, takže dúfam, že vás ešte niekde uvidím a zameškané dobehnem.
Po ochutnaní miestnej pizze, ktorá bola mimochodom veľmi dobrá, som mrkol očkom na v celku rozhýbané publikum. To už sa z reprákov rezal punkom strihnutý rock 'n' roll a pogovalo sa ostošesť. Svoju show ukázali OLD HAMMER z Trenčína. Priznám sa, že tento štýl nie je zrovna moja šálka kávy, ale pod pódiom bola celkom divočina, takže vystúpenie bolo pre tanca chtivých dobré a to je hlavné.
Ďaľšou kapelou boli miestni mladíci ROZKROCK, ktorí pobavili hneď z úvodu hláškou: “Práve vystúpi kapela, ktorá má viac rokov ako koncertov”. A v podobnom humornom duchu sa nieslo celé ich vystúpenie, nechýbali po tele pokreslené pentagramy, roztrhané tričká a dokonca aj pápežská čiapka. Ich štýl sa veľmi ťažko definuje, na plagáte mali napísané punk rock, ale ruku do ohňa by som za to nedal. Podobne ako u predošlej kapely, tomuto štýlu moc nerozumiem a preto som viac času strávil ochutnávaním miestneho piva a kecaním o muzike s osadenstvom El Pasa. Pod pódiom sa však stále tancovalo, takže publiku hudba evidentne chutila.
Neskôr som sa vybral na ochutnávku pív aj do iných podnikov a vrátil som sa do cca polovice vystúpenia opäť miestnych Novomeštanov SOYM. Tá konečne potešila moje rozmaznané uši kvalitnou muzikou. Aktéri hrali atmosférický metal-rock s čistým slovenským spevom a na svoje si prišli prítomní headbangeri. Gitary sypali vcelku slušne, nechýbali vyhrávky, ani technické sóla. Celkovú atmosféru dotvárali klávesy a bicie voči ostatku vôbec nezaostávali. Podľa zverejnených informácií z bandzone už kapela ukončila svoju činnosť, čo je veľká škoda, ale tak už to v živote chodí. Ako posledná sa predstavila Novomestská kapela COBE. Chalani pokračovali v nastolenom trende
a čo sa kvality týka, vysoko nastavenú latku určite nepodliezli. Z reprákov sa valil solidný technický rock-metal s vačšinou anglickým a vačšinou čistým spevom. Namakané gitary dopĺňali klávesy, ku ktorým však mám jednu výhradu - boli nekvalitne nazvučené a teda skoro nepočutelné, škoda. Svižné pasáže striedali pomalšie, sprievodná sedemstrunovka dávala solíčka a bicie šlapali ako mali, celkovo veľmi dobrý performance od všetkých aktérov na pódiu. Hudba ich evidentne baví a dokopy to dávalo sympatický a hlavne vydarený produkt, takže im držím palce v ďaľšom tvorení a určite ich ešte rád niekde uvidím.
Celkovo hodnotím akciu zo symbolickým vstupným 1€ veľmi kladne. Spoznal som kapely z Nového Mesta aj Trenčína, pivo tieklo potokom a ľudia sa bavili, takže niet čo vytknúť. Teším sa na ďalšiu akciu El Paso.

Informácie o koncerte

Názov: Rockstar Comeback

Dátum: 24.6.2017

Miesto: El Paso - Nové Mesto nad Váhom

Kapely: ROCKOVANKA, OLD HAMMER, ROZKROCK, SOYM, COBE

Informácie o reportáži

Uverejnené: 2017-07-19 00:00:00

Prečítané: 1495x

Autor: Michal Kmeť

Michal Kmeť

Názory redakcie

Chýba názor redakcie