SINATRAS, Vanguard

SINATRAS, Vanguard

Sobotní akce s pro mne neznámými účinkujícími byla neplánovaným programem. Důvod proč jít byl jasný. Nic nikde nebylo, no a co doma? Muzika, která šla úplně mimo to, co běžně poslouchám a z akce pro mne určené na pouhé odreagování a zabavení, se však stalo velice příjemné překvapení. Po hudební stránce totiž nebylo vůbec co vytýkat. Právě naopak, byl jsem pokropen sprškou energické kvalitní muziky.

Jako první započali večer svým setem SOLUTION OF PANIC. Začínající thrash metalisté z Prostějova se prezentují prozatím formou coverů svých oblíbených smeček (zaznamenal jsem například PANTERU). Popravdě, nemám tento žánr nijak zažitý. To mi však dopomohlo k nevnímání toho, že jde o covery. Z koncertu jsem byl nadšený. Bylo jedno, jak se tomu stylu říká, ta banda hrála s takovým drajvem, že jsem byl chvíli výkonem SOLUTION OF PANIC až ustrnutý. Frontman lítal po pódiu, rozdával ze sebe litry energie, která cákala na dosti prořídlý, vlastně skoro prázdný sál v klubu, kde se tancovačce oddávalo jen pár věrných. Občas nějaká ta nejistota byla, ale SOLUTION OF PANIC vše vynahrazovali zápalem, a to je pro mne nejvíc!

VANGUARD jsou v Brně známou smečkou. Viděl jsem je mnohokrát, protože jsou v Brně jako doma. Však proto tu mají své věrné. Jasně, tento styl hudby neposlouchám. Melodický death metal je dávno za mnou a VANGUARD nehrají zrovna originální muziku, která vás položí do kolen. Na druhou stranu, skupina má energii a smysl pro žánrové kvalitní melodie. Když přežijete klasické metalové pózy, dostanete příjemný melodický death metal. Koncert byl tedy příjemné osvěžení i pro mne.

Italové SINATRAS mě dokonce rozhýbali! Žánrový mix, který ani z hlavy neumím zařadit, takže se zdržím nějakého vymýšlení škatulek. Rozhodně mi to ale nepřišlo jako death´n roll, jak jsem kdesi na fb četl. Italové do nás narvali energický set, v němž hrála prim agrese i chytlavá líbivá, nikoli vlezlá melodika. Té energie však bylo tolik, že jsem ani já nemohl zůstat moc dlouhou dobu v klidu. Chytlavý zpěv střídaly zběsilé vyjížďky. Muzikanti byli navíc sympaťáci, sršeli humorem a pohodou. Škoda jen, že většina lidí odešla pryč právě po VANGUARD, takže na SINATRAS bylo jen pár pařících jedinců. Hudebníci si z toho ale nic nedělali a dokonce nám jeden zásek přidali.

Neplánovaná akce se nakonec povedla a nelitoval jsem, že jsem šel. Příjemné odreagování od toho, co poslouchám běžně, jdoucí pospolu s dobře zvládnutými třemi koncerty. SOLUTION OF PANIC ukázali, že jsou zapálení a tudíž nadějní, VANGUARD předvedli svůj standard, ale možná o třídu výš (možná to je i tím, že jsem je nějakou dobu neviděl, netuším) a SINATRAS explodovali po italsku vroucí energií. 

Informácie o koncerte

Názov: SINATRAS, Vanguard

Dátum: 19.06.2017

Miesto: BRNO - Melodka

Kapely: SOLUTION OF PANIC
VANGUARD
SINATRAS

Informácie o reportáži

Uverejnené: 2017-07-01 00:00:00

Prečítané: 1681x

Autor: Radek Chlup

Radek Chlup

Názory redakcie

Chýba názor redakcie