TESTAMENT s ANNIHILATOR přišli, viděli… zvítězili?

TESTAMENT s ANNIHILATOR přišli, viděli… zvítězili?

Thrashová událost roku. Přesně tak vnímala většina fanoušků společný koncert tří thrashmetalových legend - TESTAMENT, ANNIHILATOR a DEATH ANGEL. V moderním brněnském klubu SONO Centrum se tahle trojice objevila v neděli 19. listopadu. A přestože druhý den musela většina lidí do práce, klub s kapacitou 1200 lidí byl nacpaný od kotle přes oba ochozy až po lávku pod střechou.

Už předem bylo jasné, že o rozjezd akce se postarají američtí DEATH ANGEL. Ve svém setu ukázali, proč patří k nejlepším thrashovým smečkám současnosti. Jejich show nechybělo vůbec nic - měla energii, agresivitu, nabroušené riffy i rychlá sóla. A protože měli tihle Amíci na své vystoupení jen nějakých čtyřicet minut, nezdržovali se zbytečnými řečmi a řezali do fanoušků jeden song za druhým. Jedinou chybou jejich vystoupení tak bylo to, že skončilo až příliš rychle.

ANNIHILATOR naštěstí dali na zklamání z krátkého setu svých předchůdců rychle zapomenout. K thrashové rychlosti a agresivitě přidali také melodiku a hravost a jejich set tak musel bavit opravdu každého. Navíc měli tihle Kanaďané na své vystoupení o deset minut víc než jejich předchůdci, a proto si Jeff Waters dovolil občas proložit skladby i nějakým tím vtípkem. A dokázal, že téhle partě to nejen správně odsýpá, ale ještě je s ní zábava.

Nejvíc času dostali legendární TESTAMENT. Ve víc než hodinu a čtvrt dlouhém setu projeli své desky od debutu až po loňskou „Brotherhood of the Snake“. Odstartovali přitom právě novějšími skladbami a hned zkraje ukázali, že jejich vystoupení bude mít grády. Vedeni zpěvákem Chuckem Billym a kytarovým mágem Alexem Skolnickem se v prvních pěti věcech poctivě drželi posledních tří alb. Koncert tak parádně nabral rychlost, kterou nezbrzdilo ani Skolnickovo kytarové sólo. Naopak, tento kytarista dokázal, že sledovat ho při hře je prostě lahůdka.
Jenže u jednoho sóla bohužel nezůstalo. Na Skolnicka totiž postupně navázali všichni jeho spoluhráči, včetně bubeníka Gene Hoglana a basáka Steve DiGiorgia. A tak set místo gradování začal spíš stagnovat. Pánové se sice ve dvou-třech skladbách mezi sóly snažili pumpovat do publika ostré thrashové riffy a spoustu energie, ale neustále přestávky se na spádu koncertu podepsaly. A jen se potvrdilo, že basová sóla patří mezi nejspolehlivější zabijáky koncertů. I proto začali první fanoušci klub pomalu opouštět už při přídavcích, kterými byly klasiky „Practice What You Preach“ a „Over the Wall“.

Škoda. Tahle parta už totiž mnohokrát dokázala, že živá vystoupení umí. Tentokrát ale Alex Skolnick a spol. koncert až příliš roztrhali a nepovedlo se jim udržet tempo nasazené na začátku. A tak se nabízí kacířská otázka, jestli si tahle legenda opravdu zasloužila o tolik víc času než ty předchozí…

Informácie o koncerte

Názov: TESTAMENT s ANNIHILATOR přišli, viděli… zvítězili?

Dátum: 19.11.2017

Miesto: BRNO - Sono Centrum

Kapely: TESTAMENT - thrash metal (USA)
ANNIHILATOR - thrash/groove metal (CAN)
DEATH ANGEL - thrash metal (USA)

Informácie o reportáži

Uverejnené: 2017-11-22 23:29:36

Prečítané: 1278x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie