DÆRRWIN - Zdeněk Kurka

Musíš mít kolem sebe lidi, kteří mají myšlenku, charisma a hloubku

DÆRRWIN - Zdeněk Kurka

DÆRRWIN jsou na naší tuzemské scéně jistým příjemným „zjevením“ poslední doby. Letos vydali svůj debut v podobě koncepčního alba „Uv'Derekh“, a již nyní mají rozpracovaný další hudební materiál. V jejich tvorbě je hlavním proudem post-black s dalšími vlivy.

Jste na naší scéně poměrně krátce. Kdy jste se jako kapela dali dohromady?

Dohromady jsme se dali v květnu 2016, takže necelé 2 roky, ale protože jsme v kapele všichni "dospělí" tak jsme nechtěli mít "jen tak" další kapelu ale od začátku to bylo vše cílený a braný navážno. Takže z původního lineup jsou pryč basák a druhý kytarista a momentálně jsme ustáleni na Zden/zpěv, Ivan/bubny, Bam/kytara, Ulversson/kytara.

Na konci února vyšla vaše debutová deska „Uv'Derekh“. Jak probíhalo skládání a poté natáčení?

My jsme nahráli na náš debut kompletní koncertní set, cca 35min takže skládání probíhalo zároveň jako koncertní set, a nahrávání probíhalo prakticky celý rok-bicí jsme nahrávali ve studiu v Táboře na jaře 2017, pak jsme se věnovali koncertování a zároveň přípravám samplů, ambientů a věci spojených k nahrávání cd a další krok bylo nahrávání kytar, basy a zpěvu v budějovickém studiu SAD. A celý kabát tomu nasadil mixem a masterem Felix Todloff v berlínském studiu Aetherweight, které se právě na tento styl víceméně soustředí (Sun Worship,Ultha,Delige,Mongo...).

A i když je to čerstvý materiál nedá mi to, abych se nezeptala, jestli máte rozpracované další skladby?

Prakticky na každé zkoušce zkoušíme nové riffy a určitě už začínáme pracovat na dalších. Ale vše má svůj čas a nic nechceme uspěchat stejně jako u stávajícího materiálu.

Co vás přivedlo ke spolupráci s nihilistickým básníkem Petrem Pádivým?

Petr Pádivý je můj dlouholetý kamarád a volba na jeho texty byla jasná dlouho dopředu. Pokud chceš, aby tvůj náboj měl myšlenku tak musíš mít kolem sebe lidi, kteří mají myšlenku, charisma a hloubku a PP vše toto splňuje a nejsme jediní, s kým spolupracuje, známe jeho práci a víme, že dokáže naše témata zpracovat dle našich představ.

Nedávno jste jeli turné po českých městech. Jakých se vám dostalo ohlasů od fanoušků? A celkově jaké máte dojmy? Případně čtenáři jistě rádi uvítají nějakou peprnou historku.

Ano, máš pravdu, minulý týden jsme se vrátili ze 7mi denního tour po Čechách, které jsme jeli s německou kapelou A SAVING WHISPER a nelze tomu nic vytknout!! My jsme všichni zkušení muzikanti a máme objeté Čechy v několika kapelách xkrát, takže jsme nečekali zázraky, ale agentura udělala maximum a my jsme byli se vším spokojeni. Vše fungovalo jak má a reakce… reakce jsou vždy kladné což je pro nás skvělý, ovšem doteď nikdo nevěděl co od nás čekat, nikde nebylo nic od nás ke slyšení, a i když jsme vzešli z HC komunity tak hudba co hrajem je úplně jinde!!! A to je to co nás baví nejvíc… když ty lidi totálně zaskočíš. Všichni většinou čekají breakdowny a u nás bzučí včelíny nebo čestá emo party jak z 90´tek… ale reakce vždy posi!!! A peprná historka?? Nene, to tě asi zklamu, máme velmi rádi srandu a umíme si jí užít, ale vše berem naprosto vážně takže žádné alko story nejsou. Soustředíme se na nás a vážíme si každého, kdo zaplatí vstup, takže jsme soustředěni na 100%... a další srandy nelze prezentovat. A ještě k ohlasům na nás při live provedení - v CZ jsme víceméně nový v tom a jak to děláme ale v zahraničí - konkrétně Německo, Rakousko...tam je feedback neskutečný a dává nám to spoustu energie.

Vaše hudba není úplně jednoduchá pro uchopení, co se týká poslechu. Musíte se sami, řekněme dostat do nějaké nálady, než začnete hrát? Či to jde samo?

Nene, to jde naprosto samo, jsme uvolnění a zároveň soustředění. Jsme vždy připraveni na 100% a je nám jedno, jestli je lidí 5, 50 nebo 100-vždy se snažíme na maximum.

Jakou hudbu běžně posloucháš? Metal nebo i jiné hudební žánry?

Tak hudební rozsah když budu psát za sebe tak je hodně široký a rozmanitý. Jen namátkou ti napíšu Deafheaven, BMTH, Zaz, LP, Deftones, Betraying The Martyrs....

Co od vás mohou fanoušci letos čekat? Případně kde vás u nás mohou v nejbližší době vidět?

Letos se chceme soustředit na živé hraní, jak jsi psala teď jsme přijeli z CZ tour, za 2 týdny jedem evropské a pak spoustu víkendových a to jak v CZ tak zahraničí!!! A samo že letní festivaly…

 

Informácie o rozhovore

Odpovedal/-li: Zdeněk Kurka

Webová stránka: http://www.facebook.com/daerrwin

Informácie o rozhovore

Uverejnené: 2018-03-22 12:21:16

Prečítané: 1668x

Autor: Nikol Návratová

Nikol Návratová

Názory redakcie

Chýba názor redakcie