ANGELUS FEST zverejnil ďalšie kapely na rok 2022

ANGELUS FEST zverejnil ďalšie kapely na rok 2022

Po vydarenom prvom ročníku benefičného metalového festivalu Angelus Fest, na ktorom sa podarilo vyzbierať takmer 4000 € pre OZ Onkológia BB, sú už v plnom prúde prípravy na ročník druhý - Angelus Fest 2022.

Fanúšikov má 11.6.2022 prilákať na banskobystrický amfiteáter 10 výborných slovenských kapiel rôznych metalových štýlov a my už v tejto chvíli poznáme sedem z nich:
Veľkým lákadlom bude vystúpenie populárnej thrashcore/metalovej trojice ČAD (Sv. Jur), ktorá príde predstaviť skladby z nového albumu "Medvede" (2021). Z Martina prídu LUNATIC GODS a ich vynikajúci melodic/extreme folk metal so slovenskými textami, ktorých novinka "Vresovrenie" by mala vyjsť v tomto roku.

Nielen banskobystrických fanúšikov poteší návrat domácej melodic deathovej legendy PYOPOESY, ktorá sľubuje špeciálnu show a prekvapenie. Z neďalekého Zvolena zas prídu predviesť svoje umenie (scrap-metal)
DEMONIC-EYED - kapela, ktorá za pomerne krátky čas vydala už 3 výborné albumy.
Výrazným spestrením festivalu bude vystúpenie stálice slovenskej progressive metal/rockovej scény - CASTAWAY z Bratislavy. Ich set bude zostavený z najlepších skladieb z troch doteraz vydaných albumov.
Pestrú zostavu dopĺňajú melodic dark metaloví APRIL WEEPS z Dunajskej Stredy a mladíci AS THEY RISE z Nitry s nadupaným metalcore/djentom.

Avšak na Angelus Feste vystúpi až desať špičkových slovenských metalových kapiel. My poznáme už deväť z nich - naposledy organizátori oznámili melodic doom/death SAMSARA z Topoľčian a blackened symphonic metalových OHEN. SAMSARA má na konte výborný album "When The Soul Leaves The Body" (2017) a aktuálne pracuje na skladbách pre jeho nasledovníka. Jej vystúpenia sú známe neopakovateľnou atmosférou a v čase tesne pred sobotňajšou polnocou sa nepochybne môžeme tešiť na výnimočný zážitok.
Kapela OHEN, zoskupená okolo Matúša Novanského, vydala ešte v roku 2014 debutový album "Mortal Man", následne bola koncertne pomerne aktívna, postupne sa však zo scény vytratila, takže jej vystúpenie na Angelus Feste môžeme považovať za veľký návrat a možno sa dočkáme aj nových skladieb.

A práve Matúš je aj autorom novej grafiky (loga a maskota) festivalu. Fanúšikovia sa už teraz môžu tešiť na festivalové tričká a poháre.

Okrem bohatého hudobného programu organizátori sľubujú aj vylepšenia areálu (väčšie pódium, viac slnečníkov a výčapov). Celý výťažok z tejto benefičnej akcie bude venovaný OZ Svetielko nádeje.
Viac informácií je možné nájsť na oficiálnom webe a FB udalosti.


Zdroj: Vlado Lauko

Názory redakcie

Chýba názor redakcie