Headlinerem Basinfirefestu 2023 jsou GHOST a VV

Headlinerem Basinfirefestu 2023 jsou GHOST a VV

Loňský ročník Basinfirefestu dodržel, co pořadatelé při jeho obnovení v roce 2019 slibovali. Nový koncept s větším množstvím zahraničních kapel. Letos na soupisku dostali exkluzivního headlinera, jakého čekal asi málokdo - držitele Grammy a jednu z nejžádanějších kapel posledních let GHOST. Nyní do line-upu přidávají na scénu navrátilého frontmana HIM - VILLE VALO.


Exkluzivní headliner GHOST a zároveň největší kapela v historii festivalu, pro níž se na čtvrteční večer připravuje scéna, jakou Západní Čechy neviděly, bude luciferova kometa ze Švédska, která na festivalu odehraje jediný koncert v Česku pro rok 2023.
Papa Emeritus a jeho skupina bezejmenných ghúlů do světa hudby znovu vnesli opojnou auru tajemství a okultní mystiky spolu s hudbou, ve které se rafinovaně snoubí tvrdost a skandinávská hitovost s očarovávající melodikou. Staňte se svědky zážitku, který média označují za „euforickou podívanou“ (Rolling Stone) nebo „novou generaci hvězd arén“ (The Wall Street Journal). GHOST patří na rockový trůn a mezi ty absolutně největší skupiny současnosti.
GHOST jako headliner festivalu vystoupí ve čtvrtek večer, ale významná hudební událost se uskuteční i v sobotu.

V historii alternativního rocku 21. století je jen málo umělců, kteří by vrhali větší stín než finský průkopník love metalu VILLE VALO. Jeho kapela HIM patřila k nejikoničtějším a nejsvéráznějším tohoto tisíciletí a zanechala nesmazatelnou stopu v zástupu fanoušků po celém světě.
Nyní, po pár letech, když si VV vylízal rány, je jeden z nejvýraznějších a nejzajímavějších hlasů moderního rocku zpět. Jeho návratová deska má nadčasové písně i baladičnost se závanem růží i pekelné síry a je jeho skutečným znovuzrozením i zmrtvýchvstání, které ho dovede až do Poříčí na Basinfire.

Mezi další hvězdy festivalu patří australská hardrock mašina AIRBOURNE, veteráni a průkopníci crossoveru CLAWFINGER, gothenburgské ikony a spoluzakladatelé melo-deathu DARK TRANQUILLITY, mladá pětice VENDED čítající syny slavných SlipKnot, či nezastavitelná smršť energie s unikátním zvukem rebelie FEVER 333, kde se mísí hardcore punk, rap, nu-metal a elektronika.
 

Banner


Dále electro-industrial projekt PAIN Petera Tägtgrena (Hypocrisy), který se zpěvákem Rammstein rozjel jeho bočák Lindemann, další ze synonym devadesátek PRO-PAIN, dojde ale i na zpestření v podobě středověké folk/darkwave hudby s moderními vlivy. Tu představí FAUN.
V sestavě je též jedna z nejvýraznějších anglických kapel PARADISE LOST, jejichž hudba definovala gothic/doomový subžánr metalu, progové hvězdy HAKEN či němečtí thrashoví klasici TANKARD, kteří ve Spáleném Poříčí budou slavit 40. výročí od svého vzniku.

Další potvrzené kapely:
BUTCHER BABIES / CATASTROFY / CEREBRAL EXTINCTION / DRIÁK
DANCE WITH THE DEAD / DARK GAMBALLE / DECAPITATED / DUST BOLT
EVIL INVADERS / FATA MORGANA / FROZEN POPPYHEAD / GAEREA
GODLESS TRUTH / HÄMATOM / HEIDEVOLK / JUNGLE ROT / KNIFE
LAID TO WASTE / MALLEPHYR / PESTILENCE / REDZED / RIVERSIDE
S.D.I. / SEVERALS / SPIRITWORLD / SUNSET TRAIL / The FIALKY
The RAVEN AGE / Unity-TX / URNE / VEKTOR / VOMITORY


Basinfirefest je čtyřdenní festival a koná se ve dnech 22.-25. 6. 2023 ve Spáleném Poříčí na úpatí pohoří Brd vzdáleném 20 km od Plzně. V programu je pro fanoušky přichystáno 47 kapel.
předprodeji jsou jednodenní vstupenky i permanentky. Pouze na festivalovém webu potom naleznete speciální edici denních lístků pro dvě osoby, a to za bezkonkurenčně nejnižší cenu.

Všechny vstupenky vč. denních jsou v prodeji též v sítích GoOut a Ticketportal.
Více informací najdete na FB události.


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie