Angelus Fest 2023

Angelus Fest 2023

3. júna 2023 sa v banskobystrickom amfiteátri uskutoční 3. ročník benefičného rock/metalového festivalu Angelus Fest. Počas prvých 2 ročníkov sa vďaka približne 600 platiacim fanúšikom podarilo na vstupnom vyzbierať pre OZ Onkológia BB, resp. Svetielko nádeje, spolu takmer 9000 €. Celý výťažok z nasledujúceho ročníka bude venovaný opäť OZ Svetielko nádeje, ktoré pomáha deťom s onkologickými ochoreniami a aktuálne využíva získané finančné prostriedky na realizáciu projektu "Nový priestor pre nádej".


Výnimočná sedemčlenná formácia SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY vznikla v roku 1995 a má na svojom konte 6 albumov a jedno EP, pričom zatiaľ posledný album "Smutnice" vyšiel v roku 2018. Pôvodne doom metalová kapela kombinuje vo svojej tvorbe prvky folku, rocku a metalu, jej vystúpenia si vychutnajú aj fanúšikovia, ktorí neholdujú extrémnemu metalu.
To, že kapele je dobročinnosť blízka, potvrdzuje aj jej nedávna aktivita – výťažok z predaja tričiek s motívom "Ptakoprav" venovala organizácii HAIMA Ostrava, ktorá pomáha vážne chorým deťom uľahčiť pobyt v nemocnici a urýchliť návrat do bežného života.

Death metalovú legendu minimálne európskeho formátu HYPNOS založili v roku 1999 bývalí členovia kapely KRABATHOR – Bruno a Pegas. Počas momentálne prebiehajúceho turné sa po boku slovenských DOOMAS predstavila aj vo viacerých slovenských mestách a pred pár dňami oznámila, že 29. apríla im vyjde EP "Deathbirth" – skladby z neho, spolu s peckami z predchádzajúcich albumov, nepochybne zaznejú aj počas koncertu v banskobystrickom amfiteátri.

Na vystúpenie populárnej melodic/extreme folkmetalovej kapely LUNATIC GODS sa tešili fanúšikovia už v júni 2022, mala byť jedným z headlinerov posledného Angelus Festu. Keďže však došlo k neplánovanému predĺženiu turné CRADLE OF FILTH, kde pôsobí „bicmen“ Marthus a z časových dôvodov sa už nepodarilo nájsť za neho kvalitnú náhradu, „Lunetici“ v amfíku chýbali. Veríme, že v roku 2023 si ich vystúpenie už vychutnáme a okrem starých hitov zaznejú aj nové pecky z novinky "Vresovrenie", ktorej vydanie je plánované na tento rok.

Aj topoľčianska SAMSARA mala vystúpiť na Angelus 2022, zo zdravotných dôvodov však musela svoje vystúpenie zrušiť, tak snáď sa kvalitného doom/death metalu v ich podaní dočkáme na druhý pokus. A čo k tomu dodáva Tiberius, líder kapely?
„V prvom rade ďakujeme organizátorom za skvelý nápad zorganizovať takúto dobročinnú akciu, ktorej výťažok poputuje deťom, ktoré tú pomoc naozaj potrebujú! Radi prispejeme našou hudbou, nikdy sa nebránime myšlienke zúčastniť sa a podporiť takéto akcie. Týmto prosím aj vás, fanúšikov, nech prídete v hojnom počte – deti to naozaj potrebujú!“

Na júnovom Angelus Feste vystúpia aj kapely ako MIDNIGHT SCREAM, či BESNA. V programe sa však objavia i dve ýborné punkové kapely; organizátori zatiaľ oznámili vystúpenie skupiny NEKULTÚRA.

Dohromady nás čaká až desať kapiel a žánrovo pestrá zostava – od punku cez heavy metal až po death metal. Organizátori veria, že sa im podarí prvýkrát pritiahnuť aj zaujímavé kapely z neďalekého zahraničia a prinesú fanúšikom tvrdej hudby skvelý zážitok, znásobený možnosťou podporiť dobrú vec.


Zdroj: Vlado Lauko / Angelus Fest

Informácie o koncerte

Názov: Angelus Fest 2023

Mesto: BANSKÁ BYSTRICA

Klub/miesto: Amfiteáter

Dátum: 03.06.2023

Začiatok: 13:00

Vstupné: T.B.A.

Webová stránka

Kapely

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY - Doom/folk metal (CZE)
HYPNOS - Death metal (CZE)
LUNATIC GODS - Melodic/extreme folk metal
MIDNIGHT SCREAM - Power/thrash metal
SAMSARA - Melodic doom/death metal
BESNA - Post-black metal
NEKULTÚRA - Punk rock
+ 3 ďalšie kapely

Názory redakcie

Chýba názor redakcie