GOJIRA: Praha 2023

GOJIRA: Praha 2023

GOJIRA, fenomén metalové kultury posledních let, se desku od desky vyvíjí, roste, ale snaha využít svůj vliv k zasazení změny o lepší svět se nemění. Nominanti na tři Grammy bijí na poplach a spouští alarm, aby lidstvo procitlo, což se projevilo i v rétorice nového alba "Fortitude". S ním se Francouzi po roce vrací do Čech.


Témata ekologie a životního prostředí frontmanovi Joe Duplantierovi byla vždy blízká. Ještě jako dvacátník dva roky zkoušel žít v boudě uprostřed lesů, ale pak si naštěstí pro fanoušky hudby uvědomil, že kapela má spoustu příležitostí šířit svá sdělení dál.
V poslední letech, kdy vymírá mnoho živočišných druhů, roste znečištění planety a důsledky globálního oteplování jsou čím dál patrnější, dokonce kvůli enviromentálním dopadům hudby (spojených především s cestováním) přemýšleli o ukončení koncertní činnosti a přechodu na virtuální on-line koncerty. Pak si poměřili svůj vliv na mladá publika a došli k názoru, že jejich sdělení je takto silnější, než kdyby se stáhli z provozu.

Na předloňskou desku "Fortitude" fanoušci čekali 5 let. Očekávání byla ohromná, album pak odlehčenější, ale jinak se na něm GOJIRA drží svých typických zbraní, aniž by se přestala otevírat novým směrům. Nad to Francouzi silně prohloubili celkový emocionální prožitek a podporují jej silnou hymničností, kterou tentokrát navíc doprovází i texty, jež namísto symbolismů věci jasně pojmenovávají. Však s čím víc se člověk může ztotožnit než s tématy, o kterých slyšel, nebo s místy, která zná z mapy a která navštívil.GOJIRA tedy ve svém boji za obnovení rovnováhy světa nepolevuje, naopak specifičtějším uchopením všech témat (ochrana přírody, environmentalistika, lidská práva) se zřetelnějším hudebním vyjádřením je „Fortitude“ dobře zasazený úder, který z ní opět dělá událost.
A událostí samozřejmě je i návrat sympatické čtveřice do Čech, neb vidět Francouze na podiu stojí za to. Nejen pro jejich energickou show doprovázenou výtečným muzikantstvím, ale především pro jejich pozitivní karmu. Je to kapela, která svým přístupem i hudbou nepřestává překvapovat a bojuje za lepší svět pro každého z nás.


Takové dnešní svět potřebuje. A to již 13. 6. 2023 v Praze - Malé Sportovní Hale.
Nejlevnější vstupenky jsou v předprodeji na webu pořadatele.
Více informací najdete na FB události.
 

Gojira


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion

Informácie o koncerte

Názov: GOJIRA: Praha 2023

Mesto: PRAHA

Klub/miesto: Malá Sportovní Hala

Dátum: 13.06.2023

Začiatok: 19:30

Vstupné: 1190 Kč (předprodej)

Webová stránka

Kapely

GOJIRA - Progressive groove/death metal (FRA)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie