JUDAS PRIEST: 50 Heavy Metal Years

JUDAS PRIEST: 50 Heavy Metal Years

JUDAS PRIEST, jedna z najvplyvnejších heavy metalových kapiel, sa predstaví na Slovensku v júli 2022.

Vďaka agentúre ProMusic zažije Bratislava v lete 2022 neopakovateľný koncert legendárnych JUDAS PRIEST. Birminghamská kapela získala v roku 2010 cenu Grammy za najlepšiu metalovú koncertnú skupinu. V roku 2017 boli nominovaní do Rock & Rollovej siene slávy a v roku 2018 vydali už svoj 18. štúdiový album "Firepower".

JUDAS PRIEST patria už 50 rokov k absolútnej špičke metalovej scény a stále tvoria nový materiál. Legendárni Angličania definovali zvuk a smerovanie metalovej hudby na niekoľko generácií dopredu. Inšpirovala sa nimi celá plejáda kapiel ako IRON MAIDEN, METALLICA či VAN HALEN. Aktuálne vydávajú kompiláciu tých najlepších živých vystúpení uplynulej dekády s názvom "The Eagle Has Landed" a vyrážajú na turné "50 Heavy Metal Years". V rámci neho vystúpia 21. júla 2022 aj v bratislavskej NTC Aréne.Kapela vznikla v Birminghame a koncertuje od marca 1971. Oblečení v koži a ozdobení reťazami sa do povedomia fanúšikov dostali najmä skladbami ako "Living After Midnight", "Breaking the Law" či "Painkiller". Sú typickými predstaviteľmi heavy metalového žánru a to hudobne, ako aj vizuálne.
Do Bratislavy dorazí kapela v ustálenej zostave, ktorú tvoria spevák Rob Halford, gitaristi Glenn Tipton a Richie Faulkner, basgitarista Ian Hill a bubeník Scott Travis.

Ako predkapela sa predstavia ich žánrovo spriaznení rodáci SAXON.
Vstupenky sú dostupné v predpredajnej sieti TicketLive.
 

Judas Priest

Zdroj: ProMusic

Informácie o koncerte

Názov: JUDAS PRIEST: 50 Heavy Metal Years

Mesto: BRATISLAVA

Klub/miesto: NTC Aréna

Dátum: 21.07.2022

Začiatok: 18:30

Vstupné: Státie: 45 € / Sedenie: 59 €

Webová stránka

Kapely

JUDAS PRIEST - heavy metal (ENG)
SAXON - heavy metal (ENG)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie