Prague Death Mass IV

Prague Death Mass IV

Klubový festival Prague Death Mass se od svých začátků profiloval jako elitní blackmetalová akce, za níž stála kapela CULT OF FIRE a jejíž význam rychle přerostl hranice Česka.
Po sedmi letech nadešel čas navázat na předchozí tři velmi úspěšné ročníky a v rámci čtvrtého pokračování Prague Death Mass opět tuzemskému a zahraničnímu publiku nabídnout sestavu, která zahrnuje jedny z nejzajímavějších jmen minulosti i současnosti, nabízí atmosféru i nekompromisní agresi, kapely ortodoxní i experimentální umělce, zavedené spolky i novější jména, aniž by se ztrácela kontinuita s předchozími (vyprodanými) ročníky.


Tu zaštiťují zejména norští MARE, jedna z ikon nejen trondheimské scény, ale i současného black metalu obecně. MARE, a na ně navázané kapely a projekty, do velké míry definovali ducha Prague Death Mass. Jejich letošní návrat do České republiky lze právem považovat za událost roku. Jedná se totiž o kapelu, za kterou jsou jejich fanoušci ochotni cestovat kamkoliv. Kdo měl tu čest MARE v minulosti vidět, jen dosvědčí.

Mezi další taháky patří DIOCLETIAN z Nového Zélandu a francouzští HELL MILITIA. Obě kapely patří ve svých kruzích mezi zásadní pojmy a jejich fanoušci je v Česku uvidí po mnoha letech. Pro DIOCLETIAN jde navíc o vůbec jediné vystoupení v roce 2023. 
DEAD CONGREGATION a BØLZER sice nejsou v našich končinách takovou vzácností, ale obě kapely představují určitý krok stranou od převážně blackmetalového charakteru Prague Death Mass a jeho stylové doplnění – DEAD CONGREGATION směrem k temnému death metalu a BØLZER ke svému specifickému pojetí black/death metalu – aniž by narušily ducha festivalu.

Zřejmě nejvíce experimentální vystoupení slibují italští ABORYM, kteří speciálně pro Prague Death Mass IV připravují exkluzivní dark electro/industriální set. Za srovnatelně unikátní lze považovat projekt VOID OV VOICES, za kterým nestojí nikdo jiný než Attila Csihar z legendárních MAYHEM a TORMENTOR. Pro fanoušky Attilova hlasu povinnost! Tuto dvojici doplní ještě projekt The HOUSE, jedna z uměleckých inkarnací Vlada z CULT OF FIRE – další exkluzivní záležitost, tentokrát hlavně pro fanoušky hororů.
 

Banner


A v neposlední řadě se na Prague Death Mass IV představí i THELMA RAMON, původem americká zpěvačka, skladatelka a multiinstrumentalistka, prezentující se hudbou na pomezí doom metalu a dalších hudebních žánrů, se svým prvním vystoupením mimo Belgii, kde v současnosti žije.

Norskou blackmetalovou elitu dále reprezentují DJEVEL, v jejichž řadách figuruje Faust, původní bubeník EMPEROR, a někteří členové MARE. A norský trojlístek doplňují MISOTHEIST, jedni z černých koní čtvrté Prague Death Mass.
Stejně jako v minulosti, i letošní Mass představí rovnou několik žhavých želízek současnosti – řecké THY DARKENED SHADE, italské HIEROPHANT či švýcarské DAKHMA s jejich zoroastrianismem načichlým death metalem. Ty doplní RITUALIZATION, zástupci francouzské black/death metalové scény.

Určitým protipólem pak budou italští MORTUARY DRAPE a němečtí BAXAXAXA – obě kapely reprezentují black metal v jeho původní podobě z 90. let, a ten má na Prague Death Mass také své zasloužené místo.
Tuzemskou scénu zastoupí ALTARS BLAZE se svým extrémním black/death metalem, temně deathmetaloví HEAVING EARTH a na odkaz MASTER'S HAMMER hudebně i personálně navazující BOHEMYST.


Prague Death Mass IV je dvoudenní festival, který se koná 27.-28. 10. 2023 v prostorách klubu MeetFactory v Praze. Sestavu tvoří 20 pečlivě vybraných kapel a umělců z blackmetalové a deathmetalové scény.

Nejlevnější vstupenky jsou v předprodeji na webu pořadatele.
Časový rozpis najdete brzy na FB události.


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion

Informácie o koncerte

Názov: Prague Death Mass IV

Mesto: PRAHA

Klub/miesto: MeetFactory

Dátum: 27.10.2023 - 28.10.2023

Začiatok: 16:30

Vstupné: 2990 Kč (předprodej)

Webová stránka

Kapely

MARE, DIOCLETIAN, DEAD CONGREGATION
HELL MILITIA, BØLZER, MORTUARY DRAPE
ABORYM, DJEVEL, Misotheist, Baxaxaxa, Void Ov Voices
Thy Darkened Shade, Dakhma, Ritualization, Hierophant
Thelma Ramon, Altars Ablaze, Heaving Earth, The House, Bohemyst

Názory redakcie

Chýba názor redakcie