Brutal Assault 22 je vyprodaný

Brutal Assault 22 je vyprodaný

Hudební​ festival Brutal Assault hlásí poprvé ve své historii vyprodáno! Jeden z největších metalových festivalů v Evropě letos naplnil kapacitu josefovské pevnosti. 9.-12. augusta 2017 se na celkem pěti pódiích vystřídá více než 110 interpretů.

Festival uprostřed pevnosti Josefov si už tradičně vystačí bez headlinerů. „Dramaturgie stojí na vyváženém lineupu. Rostoucí náštěvnost nám dává za pravdu, že fanoušci festivalu důvěřují," popisuje organizátor Tomáš Fiala.

Řada kapel letos chystá speciální koncerty. Největší událostí je koncertní návrat tuzemských MASTER'S HAMMER, kteří nehráli naživo od roku 1992.
Speciální vystoupení chystají například také norští EMPEROR, kteří přijedou do Josefova připomenout album "Anthems To The Welkin At Dusk". Jejich krajané MAYHEM přehrají klenot "De Mystheriis Dom Sathanas", švédští TIAMAT zavzpomínají pro změnu na album "Wildhoney". Speciální program chystají také švýcarští SAMAEL. Dva různorodé sety avizují američtí INCANTATION.

Festival už tradičně nestaví program na velkých hvězdách, ale nabízí širokou škálu vystupujících.
„Chceme, aby si každý návštěvník mohl užít co největší množství svých oblíbenců," dodáva Tomáš Fiala z organizačního týmu. Mezi dalšími potvrzenými kapelami jsou třeba WINTERSUN z Finska, švédští OPETH, američtí NILE, anglickí ELECTRIC WIZARD, řečtí ROTTING CHRIST, anglickí ARCHITECTS, japonští BORIS nebo kanadští DEVIN TOWNSEND Project.

Brutal Assault patří mezi největší metalové festivaly v Evropě. Vznikl v polovině 90. let jako malá akce na Moravě a často měnil místo svého konání. Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo 7000 lidí. Rok na to se festival přesunul do Josefova, kde zůstal do současnosti. Loňský ročník festivalu přilákal 18 000 fandů z celého světa.

Viac informácií a finální line-up najdete v PR.


Zdroj: Radek Pavlovič / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie