BRUTAL ASSAULT 23 oznamuje další kapely

BRUTAL ASSAULT 23 oznamuje další kapely

Glenn Danzig letos oslaví 30 let od založení svého solo projektu po svém působení v ikonách horror punku Misfits a v gothic hard rockové kapele SAMHAIN a tato oslava bude mít podobu několika speciálních show, z nichž jedna bude debutový koncert DANZIG na Brutal Assaultu!

Danziga bezpečně poznáte v první vteřině. S jeho přispěním došlo k formální fúzi horrorů a punku v rámci profilace Misfits v na pomezí 70. a 80. let a bylo to jeho vize gotického hard rocku v Samhain, která stvrdila dnes tak populární prolínání okultna a těžkých riffů. A potom přišel projekt DANZIG, který spolu s hity jako Mother nebo Twist of Cain utvrdilo Glenna Danziga a jeho a vlčí vytí jako jednu ikon hard rocku s dalekosáhlým vlivem napříč styly.

Fenomén SEPULTURA se vrací na BA! Přes 30 let hraje svůj mix thrash metalu, hardcoru a tribální jihoamerické hudby s neutuchající vášní. To, co započalo jako metalová bouře v brazilském Belo Horizonte v roce 1984, se rozrostlo na hurikán nezměrné síly, který od té doby brázdí celý svět. Novou živou vodu do kapely nalil příchod u nás zdomácnělého vokalisty Derricka Greena a i po všech těch letech je živá show Sepultury takovým přívalem energie, kterému nesahají o dekády mladší kapely ani po kotníky. SEPULTURA bude zároveň sloužit jako náhrada za Testament, kteří z line-upu čertužel vypadli.

Dalším spektakulárním přírůstkem do sestavy, na který jsme obzvláště hrdí, je italský projekt GOBLIN - Claudio Simonetti's - jedna z inkarnací legendárních GOBLIN. Jedna z nejvíce fascinujících progových kapel všech dob na sebe poprvé strhla pozornost světa spoluprací s neméně legendárním giallo filmařem Dariem Argentem na soundtracku k jeho filmu z roku 1975 Profondo Rosso. Tady Goblin užili zběsilých jazz-rockových motivů ala King Crimson a transformovali je do osobité podoby. Později na albech Roller, soundtracku k Dawn of the Dead George Romera popřípadě nesvatém kultu evropského prog rocku Suspiria dovedli svůj styl ambiciózně kombinující jazz, synťáky, prog rock a heavy metal v dokonalost a z GOBLIN se stala jedna z nejdůležitějších progresivních kapel vůbec.

AURA NOIR byla zformována v roce 1993 duem Aggressor a Apollyon, aby vzdala holt velikánům podzemního osumdesátkového metalu jako Venom, Slayer nebo Kreator, nicméně postupem času za aktivní kolaborace s veličinami norské scény Aura Noir ukovala svůj black thrash odkaz a po právu se sama zařadila do parthenónu norského extrémního metalu.

JASTA, sólo projekt vokalisty HATEBREED a mistra motivačních textů Jameyho Jasty, se vůbec poprvé představí na BA se svým mixem hard rocku a hardcoru, zatímco death metal přijedou zastoupit reprezentanti jeho tradičního pojetí a domácí klasikové HYPNOS a mladá NewYorská kapela UNCURED, která je svojí kombinací technického muzikantství, brutálních riffů a melodických meziher spíše na progresivní straně věci.
COFFINS z japonského Tokya hrají prohnilý a doomem nasáklý death metal. Doom a death pod nánosy temnoty a zla kombinují tak mistrně, že se undergroundové duše můžou těšit na zcela zdrcující zážitek.

A dalším zapadlým pokladem pochmurných žánrových amalgámů jsou ABYSMAL GRIEF, kteří vás svým gotickým doom metalem povedou stezkou zatracených do krypt mezi prachem zapadané rakve.
Poslední dvě kapely tohoto dne jsou rakouští HARAKIRI FOR THE SKY se svou syntézou post-rockových textur a emotivní zuřivosti black metalu a jejich krajané INSANITY ALERT, kteří si čas zkracují sjížděním Alp na lyžích, pitím piva, hulením a crossover thrashem ve stylu S.O.D. nebo D.R.I.

Více info o festivalu Brutal Assault 23 najdete na jeho oficiálním webu a FB profilu.

Zdroj: Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Časový plán Vltima Ratio Festu
novinka
27. septembra 2023
BRUTAL ASSAULT 27 hlási první kapely
novinka
27. septembra 2023
SOEN v Praze - časový plán
novinka
22. septembra 2023