Brutal Assault 24 potvrdzuje SODOM i THERION

Brutal Assault 24 potvrdzuje SODOM i THERION

Začněme s průkopníky thrashe a členy teutonské velké čtyřky s kořeny v roce 1981 a novou sestavou - SODOM. Do jejich sestavy se vrací Frank Blackfire (ex-Kreator, nebo Assassin), který s kapelou natočil stěžejní alba "Persecution Mania", "Agent Orange" nebo živák "Mortal Way Of Live". V kapele navíc poprvé za jejich téměř čtyřicetiletou historii přibyl druhý kytarista, a tak se pro Brutal Assault 2019 můžete těšit na zbrusu nový zvuk těchto legend!

Dalšími oceňovanými legendami jejich žánru, kteří se u nás letos představí jsou vodící světla newyorského hardcoru SICK OF IT ALL s historií sahající až do roku 1986. O tři dekády později nejeví známky zpomalování či změkčování a stále patří k tomu nejlepšímu co NYHC nabízí a totéž platí o jejich energií nabitých koncertech.
Stejně tak EYEHATEGOD jsou již veteráni, kterým svým lousiánským mixem jižanského rocku, bluesových riffů a hardcore punku pomohli před lety definovat jak sludge jako žánr, tak zvuk neworleanské scény.

THERION s kořeny v roce 1987 patří taky k legendám. V počátcích kapela patřila k tomu nejkreativnějšímu ve švédském death metalovém podhoubí, ale postupně se transformovali a s přelomovým albem "Theli" začali ztělesňovat symfonický až operní metal. A právě se speciálním setem k tomu CD letos THERION přijedou i na Brutal.

Lavina stopek, lichých rytmů a komplexních struktur riffů, technická smršť podladěných strun a baráž dvoukopáků čeká na všechny fajnšmekry technického brutal death metalu v podání španělských WORMED. Jejichž jihoafričtí stylový příbuzní VULVODYNIA se zase zaměřují na brutalitu a jednoduchou chytlavost jejich slamujícího brutal deathu, a díky svému koncertnímu nasazení a hutnému zvuku již dobyli srdce a střeva nejednoho příznivce hudební řezničiny.
Finální položkou na našem dnešním seznamu je mysteriózní synthwave producent GOST, který tento svůj syňtákový projekt používá jako nástroj zhudebnění syrové atmosféry béčkových filmů osmdesátých let v kombinaci se okultní metalovou tématikou.

Další potvrzené kapely pro Brutal Assault 24:
ABORTED, AFTER THE BURIAL, ALIEN WEAPONRY, AGNOSTIC FRONT, ANIMALS AS LEADERS, ANNAL NATHRAKH, ANATHEMA, ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY, ANTAEUS, ANTHRAX, BAŤUŠKA, CAR BOMB, CARCASS, CARPENTER BRUT, COUNTING HOURS, CRYSTAL LAKE, CULT OF LUNA, CYTOTOXIN, Dr. LIVING DEAD, DECAPITATED, DEICIDE, DAUGHTERS, DESTRUCTION, DIABLO SWING ORCHESTRA, EKTOMORF, ELECTRIC WIZARD, EMPEROR, ENSIFERUM, GET THE SHOT, GODFLESH, GOROD, GUTALAX, HEILUNG, HIGHER POWER, HYPOCRISY, IMMOLATION, IRON REAGAN, JINJER, JUNGLE ROT, KRISIUN, LETTERS FROM THE COLONY, LIONHEART, MANES, MESHUGGAH, METAL CHURCH, MGŁA, MIDNIGHT, MYRKUR, NAPALM DEATH, NECROS CHRISTOS, OF MICE & MEN, OCEANS OF SLUMBER, PERFECITIZEN, PRONG, RAISED FIST, ROTTING CHRIST, SACRED REICH, SAOR, SHAPE OF DESPAIR, SLÆGT, SLAPSHOT, TAAKE, TANKARD, TAPHOS, TESTAMENT, The OBSESSED, The OCEAN, THY ART IS MURDER, TOSKA, UNFATHOMABLE RUINATION, VARGRAV, VENOM PRISON, VIOLATOR, VOIVOD, VUUR, WINDHAND, WOLFBRIGADE, WOE UNTO ME a ZURIAAKE.

To všechno 7.-10. srpna (augusta) 2019 v Pevnosti Josefov.

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Nový OTARGOS
novinka
18. septembra 2021
Nový song od CRADLE OF FILTH
novinka
16. septembra 2021
Tretí album AEPHANEMER
novinka
16. septembra 2021
Nový UNLEASHED
novinka
14. septembra 2021