Brutal Assault 25 - druhá polovina sestavy čeká

Brutal Assault 25 - druhá polovina sestavy čeká

Ještě doznívají reakce po oznámení legendárních MERCYFUL FATE a Brutal Assault 2020 se co do výčtu interpretů s novým rozšířením sestavy přehoupl do druhé poloviny.

Začněme s neotesanými crossover thrashery MUNICIPAL WASTE, kteří se zhlédli v osmdesátkách. Rozpálí vás rychlá tempa, úsečné zpěvy a poctivá dávka zběsilého thrashujícího rokenrolu.
Nejinak tomu bude u muziky Billyho Milana a jeho M.O.D., který ke svému hraní říká: „Kdyby to byla práce, nenáviděl bych to,” takže zazní i hitovky z debutu S.O.D. - "Speak English Or Die".
A v párty módu zůstaneme i do třetice. Nepochybujeme, že během setu stonerových RED FANG pivo poteče proudem a mohutný moshpit rozkýve i samotné podium.

Pořádek si určitě sjednají i DARKEST HOUR, kteří rovněž slaví pětadvacetiny. Zkušení z malých i velkých pódií v polovině 90. let stáli u obrody amerického metalu a vzniku metalcore vlny.
Symfonické muziky na našich pódiích pohledáte. O to spíš to musí stát za to. Nepochybujeme, že kdysi deathmetaloví FLESHGOD APOCALYPSE s novou deskou "Veleno", která posunula hranice extremity symfonické hudby zas o kus dál, jsou přesně tím příkladem.

Žánrovou proměnu za sebou mají i EXHUMED. Původně goregrindové komando si sice ponechalo své řeznické zástěry s výšivkou "Gore Metal", ale nakonec se jim osudným stal death metal postavený na grindcore základech.
U death metalu zůstaneme. Pro svou až punkem načichlou formu old-schoolu jsou velebeni NECROT, stejně ceněni jsou SOREPTION. Švédská strojovna sice hraje jeho technickou odnož, ale tak neuvěřitelně hrubou a chladnou, že vám její cyber zvuk promění srdce v kámen.

PENTAGRAM budou zajisté jedna z nejstarších, na festivalu vystupujících kapel. Vznik se datuje až do neuvěřitelného roku 1971 a jsou tak spolu se Saint Vitus a Trouble jedněmi z těch původních doom kapel, které se vyvinuly ze zvuku Black Sabbath. Můžeme v jejich případě snad nepoužít termín legendy?
I black metal dánských DENIAL OF GOD vyznává původnost a odkazuje se k Venom, Mercyful Fate, Bathory, Celtic Frost. Silně u nich ale promlouvá melodika.
VALKYRJA se zas odevzdává melodiím, ale jinak je tento kytarově propracovaný black ze Švédska plně ukotven v současném zvuku.


Seznam dalších zveřejněných kapel:
1914, The AGONIST, ALCEST, ARCTURUS, AS I LAY DYING, ASPHYX, ATARI TEENAGE RIOT, AUTHOR & PUNISHER, BENIGHTED, BEYOND CREATION, BLOOD INCANTATION, BLOODBATH, BUTCHER BABIES, CATTLE DECAPITATION, CRADLE OF FILTH, DARK FUNERAL, DESPISED ICON, DEVIN TOWNSEND, DRACONIS INFERNUM, EVOKEN, EXCREMENTORY GRINDFUCKERS, EXHORDER, FEVER 333, FRONT LINE ASSEMBLY, FRONTIERER, FUELED BY FIRE, HAVOK, HENTAI CORPORATION, IMPERIAL TRIUMPHANT, KATATONIA, KVELERTAK, LIFE OF AGONY, MANES, MASS INFECTION, MAYHEM, ME AND THAT MAN, MELT-BANANA, MERCYFUL FATE, MYRKUR, MYSTICUM, NAILED TO OBSCURITY, NECROPHOBIC, NOCTURNUS AD, OBITUARY, OTTONE PESANTE, PARADISE LOST, PENSÉES NOCTURNES, PHILIP H. ANSELMO & The ILLEGALS, PSYKUP, RAZOR, RINGS OF SATURN, SACRED REICH, SHADOW OF INTENT, SIGH, SOEN, STATIC-X, STRIGOI, SUFFOCATION, TERROR, TOXIC HOLOCAUST, UADA, VADER, VENOM, WHILE SHE SLEEPS, WORMROT

To všechno 5.-8. srpna (augusta) 2020 v Pevnosti Josefov.
Vstupenky zakoupíte na festivalovém webu.
Více informací najdete na FB události.


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Nový OTARGOS
novinka
18. septembra 2021
Nový song od CRADLE OF FILTH
novinka
16. septembra 2021
Tretí album AEPHANEMER
novinka
16. septembra 2021
Nový UNLEASHED
novinka
14. septembra 2021