Brutal Assault 25 potvrzuje MERCYFUL FATE

Brutal Assault 25 potvrzuje MERCYFUL FATE

Neexistuje mnoho kapel, které jsou tak zásadní jako MERCYFUL FATE. Na začátku 80. let položili základy „true“ metalu, stáli u kolébky vznikající první vlny black metalu reprezentované především Venom, Bathory nebo Hellhammer, ale jejich dopad je dodnes pociťován široko daleko napříč spektry od hlubokého undergroundu po titány jakými jsou Metallica nebo Slayer.

MERCYFUL FATE vydali v 80. letech tři klíčové nahrávky: eponymní EP, alba "Melissa" a "Don't Break the Oath". Těmito si vytvořili v metalovém undergroundu neotřesitelné postavení a jimi položili základy pro novou odnož heavy metalu, která vyústila později až v black metal v podobě, jak ho známe dnes.
Zjednodušeně řečeno, od doby, co kodaňské kvinteto vedené ohromujícím falsetem a démonickými přednesy corpsepaintem „pomalovaného“ frontmana KING DIAMONDa spojilo nakažlivé kytary nové vlny britského heavy metalu se satanskou estetikou a okultními tématy v neuvěřitelně zvučných textech, už svět nikdy nebyl jako dřív. Ojedinělý, pekelně znějící riffing kytaristů Hank Shermanna a Michael Dennera spolu se zvonivou basou nedávno zesnulého Timi Hansena a neúprosným bubnováním Kimi Ruzza navždy změnily heavy metal a život celých generací nás černooděnců.

„Come, come to the Sabbath!“
A nyní, téměr 40 let od vzniku a 20 let od poslední regulérní koncertní aktivity kapely, se dánské hvězdy vracejí a znectí pódia vybraných metalových svátků svojí živelnou přítomností, a to včetně nového materiálu. Fanoušci Brutal Assaultu budou mít jedinečnou možnost popřít všechny svátosti spolu s MERCYFUL FATE v čele s metalovým polobohem KING DIAMONDem při show, která v historii festivalu nemá obdoby.
Po účasti Motörhead a Slayer na Brutal Assaultu vám tak plníme další z dlouhodobých snů!


Seznam dalších zveřejněných kapel:
1914, The AGONIST, ALCEST, ARCTURUS, AS I LAY DYING, ASPHYX, ATARI TEENAGE RIOT, AUTHOR & PUNISHER, BENIGHTED, BEYOND CREATION, BLOOD INCANTATION, BLOODBATH, BUTCHER BABIES, CATTLE DECAPITATION, CRADLE OF FILTH, DARK FUNERAL, DESPISED ICON, DEVIN TOWNSEND, DRACONIS INFERNUM, EVOKEN, EXCREMENTORY GRINDFUCKERS, EXHORDER, FEVER 333, FRONT LINE ASSEMBLY, FRONTIERER, FUELED BY FIRE, HAVOK, HENTAI CORPORATION, IMPERIAL TRIUMPHANT, KATATONIA, KVELERTAK, LIFE OF AGONY, MANES, MASS INFECTION, MAYHEM, ME AND THAT MAN, MELT-BANANA, MYRKUR, MYSTICUM, NAILED TO OBSCURITY, NECROPHOBIC, NOCTURNUS AD, OBITUARY, OTTONE PESANTE, PARADISE LOST, PENSÉES NOCTURNES, PHILIP H. ANSELMO & The ILLEGALS performing A Vulgar Display Of PANTERA, PSYKUP, RAZOR, RINGS OF SATURN, SACRED REICH, SHADOW OF INTENT, SIGH, SOEN, STATIC-X, STRIGOI, SUFFOCATION, TERROR, TOXIC HOLOCAUST, UADA, VADER, VENOM, WHILE SHE SLEEPS, WORMROT

To všechno 5.-8. srpna (augusta) 2020 v Pevnosti Josefov.
Vstupenky zakoupíte na festivalovém webu.
Více informací najdete na FB události.


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Nový OTARGOS
novinka
18. septembra 2021
Nový song od CRADLE OF FILTH
novinka
16. septembra 2021
Tretí album AEPHANEMER
novinka
16. septembra 2021
Nový UNLEASHED
novinka
14. septembra 2021