Brutal Assault 25 - vánoční update kapel

Brutal Assault 25 - vánoční update kapel

Máme tady Vánoce. To předznamenává nastávající konec roku, takže je třeba ještě o něco zahustit sestavu, která v létě 2020 oslaví čtvrtstoletí Brutal Assaultu.

A zahustíme ji terorem! Což značí návrat jedné z hardcoru nejvěrnějších a zároveň na scéně nejpopulárnějších kapel. Jak bychom mohli jinak, když si u nás TERROR před dvěma lety natočili video "Spirit of Sacrifice".
Dalšími, kdo se obětoval, ovšem pro death metal, je jedna z nejvlivnějších kapel žánru. Právě se na podium chystají s "Cause of Death", tak uvidíme, jaký set si pro nás nesmrtelní OBITUARY připraví.

S novou deskou "Spiritual Instict" není pochyb, co bude náplní setu ALCEST. Říkejte tomu blackgaze, shoegaze nebo post-něco, jisté je, že tyhle atmosféry dovezou jedině Neige a Winterhalter.
Svým jedinečným zvukem pevnost zahalí i FRONT LINE ASSEMBLY. Jedna z nejzásadnějších EBM a rovněž směr electro-industriální scény určujících kapel.
I další kapela ráda využívá elektroniku, ale její experimentální vyznění vycházející z noise rocku i grindu nikomu nedovoluje na ně použít jakákoli měřítka. A když do tajenky doplníme Japonsko a infantilní zpěv Yasuko, každý už lehce doplní unikátní MELT-BANANA.

Technical/brutal death metalu není nikdy dost, obzvlášť když za mikrofonem stojí Frank Mullen. A ten za ním bude stát naposledy. Přivítejme a zároveň se rozlučme s etapou jedné z nejosobitějších těles žánru - SUFFOCATION naposledy s Frankem!
Traduje se, že na přelomu 80. a 90. let inspirovali Panteru k přeměně zvuku. Jenže pak 27 let nic nevydali. Až letos. Dostat se do formy, na to není nikdy pozdě, takže hlásíme EXHORDER a jejich novou desku "Mourn the Southern Skies".

Zapojme do hry zas nějaké ty atmosféry. NAILED TO OBSCURITY svými melancholickými melodiemi velmi zdařile roztáčí death/doomová kola, což tito náladotvůrci potvrdili na loňské warm-up party. Letos je uvítáme v hlavním programu.
Když předestřeme, že následující dvě kapely spojuje Greg Mackintosh, bude vše jasné. Přijedou nejen PARADISE LOST, kteří stále udržují plamen anglického gothic doomu, ale i Gregovo morbidní alter-ego STRIGOI, jež po konci Vallenfyre přebírá otěže jeho tvorby již i blackem říznutého záhrobního old school death/crust/grindu.

Seznam dosud zveřejněných kapel:
1914, The AGONIST, ALCEST, ARCTURUS, AS I LAY DYING, ASPHYX, ATARI TEENAGE RIOT, AUTHOR & PUNISHER, BENIGHTED, BEYOND CREATION, BLOOD INCANTATION, BLOODBATH, BUTCHER BABIES, CATTLE DECAPITATION, CRADLE OF FILTH, DARK FUNERAL, DESPISED ICON, DEVIN TOWNSEND, DRACONIS INFERNUM, EVOKEN, EXCREMENTORY GRINDFUCKERS, EXHORDER, FEVER 333, FRONT LINE ASSEMBLY, FRONTIERER, FUELED BY FIRE, HAVOK, HENTAI CORPORATION, IMPERIAL TRIUMPHANT, KATATONIA, KVELERTAK, LIFE OF AGONY, MANES, MASS INFECTION, MAYHEM, ME AND THAT MAN, MELT-BANANA, MYRKUR, MYSTICUM, NAILED TO OBSCURITY, NECROPHOBIC, NOCTURNUS AD, OBITUARY, OTTONE PESANTE, PARADISE LOST, PENSÉES NOCTURNES, PHILIP H. ANSELMO & The ILLEGALS performing A Vulgar Display Of PANTERA, PSYKUP, RAZOR, RINGS OF SATURN, SACRED REICH, SHADOW OF INTENT, SIGH, SOEN, STATIC-X, STRIGOI, SUFFOCATION, TERROR, TOXIC HOLOCAUST, UADA, VADER, VENOM, WHILE SHE SLEEPS, WORMROT

To všechno 5.-8. srpna (augusta) 2020 v Pevnosti Josefov.
Vstupenky zakoupíte na festivalovém webu.
Více informací najdete na FB události.


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie