Časový plán VLTIMA RATIO Festu

Časový plán VLTIMA RATIO Festu

Vltima Ratio Fest se po loňském úspěchu vrací do Čech. Jeho hvězdná sestava doveze melancholii všech barev tentokrát přímo do metropole.
A to už 6. 10. 2023 v klubu MeetFactory na Praze 5.

Časový rozpis:
18:20 - 19:10 → HARAKIRI FOR THE SKY (AUT)
19:30 - 20:20 → OMNIUM GATHERUM (FIN)
20:40 - 21:35 → PRIMORDIAL (IRL)
22:00 - 23:00 → PARADISE LOST (ENG)

PARADISE LOST jsou jedna z nejvýraznějších anglických kapel, jejichž hudba definovala gothic/doomový subžánr metalu. Tahle pětice nikdy neváhala prozkoumávat neobjevené cesty a během své kariéry si prošla mnoha žánry: od death/doomových začátků přes gothic/doomové eposy a dobytí metalového trhu megaúspěšným "Draconian Times" až po mainstreamovější "One Second", či synthrockový experiment "Host".

Druhým tahounem jsou PRIMORDIAL. Irové ani na svém právě vydaném, desátém albu "How It Ends" neztratili nic ze své vitality a energie, takže se fanoušci mohou těšit na hudbu pro temnou noc duše s jejich klasickým soundem tvořeným mixturou keltského folku a black metalu.Finští melodici OMNIUM GATHERUM u nás hrají pravidelně a pokaždé na pódium vlítnou s maximální intenzitou, takže odehrajou živelný koncert. Oproti svým žánrovým rivalům se nebojí šlápnout na plyn, díky signifikantním melodiím neopakují vyřčené, ale objevují v melodic death metalu neprošlapané cesty i se zachováním vlastního rozpoznatelného rukopisu.

Ten mají i HARAKIRI FOR THE SKY, kteří jsou jedni z nejvýraznějších představitelů post-blackmetalové vlny. Ve svém zvuku sice prvotní depresi a hysterické napětí už vyměnili za melodicky harmoničtější a náladami prosvětlenější polohy, ale plochy plné atmosfér naplněné temnými a zádumčivými tóny melancholie přetrvaly.

6. 10. 2023 v klubu MeetFactory na Praze 5.
Nejlevnější vstupenky jsou v předprodeji na webu pořadatele.
Více informací najdete na FB události.


Zdroj: Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie