CASPIAN v lednu po páté

CASPIAN v lednu po páté

 

Post-rockoví, meditativní minimalisté CASPIAN hodlají sezónu 2020 žít naplno. Páté studiové album “On Circles”, vyjde 24. ledna pod záštitou Triple Crown Records.
Hudba CASPIAN je směs shoegaze, post-rockového ambientu, elektroniky i noise-metalu. S novým albem se čím dál víc dostávají do niterného života kapely a zkoumají svět, který mezitím vším koncertováním a přejížděním vznikl. Venkovní hluk nahradili tichem, stres a shon vyměnili za klid a uvědomělé dýchání. Než sáhodlouze vymýšlet koncept alba a detailně kalkulovat zvuk, rozhodli se tentokrát sednout do Studia 4, spolu s novým bubeníkem Justinem Forrestem, a během 4 týdnů vytvořit nejpřirozenější zvuk CASPIAN za posledních patnáct let. Tajemství úspěchu je v automatické skladbě a citu, kterému dali přednost před vymýšlením konstruktu. Vziklo tak album, které se skládá z mnoha samostojných kousků, které spolu drží pohromadě jen zalisováním do placky.

Album "On Circles" je art-rockovým počinem, na kterém najdete mnoho zajímavostí. Melodickou předehru "Division Blues" si vzal do parády kytarista Jonny Ashburn, naproti tomu baskytara si našla svůj prostor a divoký zvuk ve skladbě "Collapser". Můžete zde narazit na stále málo využívaný zvuk saxofonu, nebo třeba na mandolínu Calvina Josse ve "Flowers of Light". Tradiční rock a ambient je okořeněn závanem dubstepu, punku, i  náboženské meditace, a to ve skladbě "Ishmael", která je složenou poctou kytaristy Erina Burke-Morana k osmiměsíční pouti po Appalačích. Na albu se podílelo i několik hostujících umělců, jako je například cellista Jo Quail (MYRKUR, WINTERFYLLETH,...). Záležitost "Nostalgist" zase nabízí vokály zpěváka ze spřátelených PIANO BECOMES THE TEETH - Kylea Durfeyho.
První dva singly: "Flowers of Light" a "Barfly" jsou již venku.

 

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

DARK TRANQUILLITY s ďalším videom
novinka
21. júla 2024
BRUTAL ASSAULT 27 zverejnil program
novinka
09. júla 2024
Nový singel SWALLOW THE SUN
novinka
03. júla 2024
CYNIC v Audiotree
novinka
26. júna 2024